جمعه  28  تیر  1398
جمعه , 15 مرداد 1395 ساعت 11:53

ابوترابی فرد: آسمان ایران امن‌ترین آسمان منطقه است

عضو شورای عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه در مراسم بزرگداشت بیست و نهمین سالگرد شهید سرلشکرخلبان عباس بابایی گفت: امثال شهید بابایی‌ها با تبدیل ظرفیت‌های بالقوه به بالفعل نیروی هوایی را به جایگاه فاخر کنونی رساندند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا به نقل از روابط عمومی نهاجا، حجت‌الاسلام محمد حسن ابوترابی‌فرد در این مراسم که با حضور حجت‌الاسلام سید محمد علی آل هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر سرتیپ خلبان علیرضا برخور جانشین فرمانده نیروی هوایی، حجت‌الاسلام احمد جلیلی صفت رئیس عقیدتی سیاسی این نیرو و جمعی از مقامات، فرماندهان و مسئولین کشوری و لشگری در سالن 19 بهمن فرماندهی آموزش‌های هوایی شهید خضرایی برگزار شد با خادم، فداکار، شجاع و متعبد نامیدن شخصیت شهید بابایی گفت: شهید بابایی با اینکه در این راه خود آسمانی شد اما این میراث را برای نسل کنونی نهاجا با یادگار گذاشت.

نائب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به آیه 60 سوره مبارکه انفال اظهار کرد: راهبرد دفاعی امت اسلامی و استراتژی جمهوری اسلامی در این آیه تعریف شده است و پیام آن این است که هر ملتی که بخواهد عزت داشته باشد باید در مسیر اقتدار قدم بردارد.

ابوترابی گفت: از آنجایی که دنیا صحنه تقابل حق و باطل است، دشمن همیشه در برابر ماست و قرآن کریم برای مقابله با این تهدید ما را به فراهم کردن بالاترین سطح از آمادگی امر کرده است.

وی با بیان اینکه باید در بالاترین سطح آمادگی باشیم بیان کرد: تمام ظرفیت‌های نهاجا باید در راه افزایش قدرت دفاعی کشور صرف شود و نگاهمان همواره به افق‌های بلندتری که قدرت دستیابی به آن را داریم باشد.

نائب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی افزود: جایگاه راهبردی نیروی هوایی در دکترین دفاعی کشور امروز آسمان ایران را به امن ترین آسمان منطقه تبدیل کرده است که این حاصل به کارگیری ظرفیت‌ها در این نیروی الهی است.

وی با اشاره به لزوم افزایش قدرت نظام اسلامی گفت: نظام اسلامی باید در مرز اقتدار سیاسی، اقتصادی، نظامی و همه عرصه‌های قدرت ملی باشد.

عضو شورای عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه افزود: امام(ره) این نگاه کشور را در مسیر اقتدار قرار داد و در ادامه راه ایشان، رهبر معظم انقلاب نیز با این نگاه کشور را به یک قدرت موثر و تاثیرگذار در برابر قدرت‌های جهانی مبدل کرده اند.

ابوترابی فرد با بیان اینکه دشمنان می‌خواهند ملت‌ها را در موضع ضعف قرار دهند اظهار کرد: امروز جهان فقط یک زبان را می‌فهمد که آن زبان قدرت و اقتدار است و اگر قدرت داشتیم میتوانیم در برابر آنها ایستادگی کنیم.

نائب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی گفت: امروز در شرایطی هستیم که قدرت‌های جهانی توانایی تعرض به ما را ندارند؛ باید به جایی برسیم که جرأت بیان کردن آن را هم نداشته باشند.

ابوترابی فرد با بیان اینکه باید با تمام توان و قدرت در صحنه‌های جهانی حاضر شویم تصریح کرد: آنکه امروز مقابل ما صف آرایی کرده است نظام حاکم بر جهان است که باید با این حد و اندازه به مصاف دشمن رفت.

وی در پایان گفت: امروز بزرگترین پیام سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مقابله با نظام حاکم جهانی به رهبری ایالات متحده آمریکا است.

http://ana.ir/i/107346

شورای نگهبان بی‌طرف است/ تحت تأثیر هیچ جریانی قرار نمی‌گیریم

نگاهی کوتاه بر سوابق پدر توپخانه ایران+فیلم

جریان‌های سیاسی ایران به دلیل رفتار آمریکا بیش از هر زمان دیگر متحد شده‌اند

مردم با فساد مبارزه کنند؛ با مسئولان به نتیجه نمی‌رسیم+فیلم

هنر جنگیدن

مذاکره مجدد با غرب نتیجه‌ای جزء تخریب منافع ملی در پی ندارد

طرح تبدیل وضعیت شاغلان دستگاه‌های دولتی تصویب شد

عزل شهرداران به شوراها سپرده شد

رسیدگی به اتهام نماینده ابهر در هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس

چرا صدا و سیما بودجه ندارد!

بدون هیچ ملاحظه‌ای غنی‌سازی را 20 درصد می‌کنیم

تفکر مهمترین عمل برای زائران خانه خداست

آغاز طرح نوین‌سازی نظام مالیاتی کشور مبتنی بر اطلاعات مردم

به نام خلق فیک!

توضیحاتی درباره خبر جعلی حذف یک گزارش از آرشیو سایت شورای نگهبان

وزیر کشور خاتمی دستور حمله به دانشگاه را داد/آماده مناظره‌ام+فیلم

فیلمی از تبادل جیسون رضائیان در فرودگاه مهرآباد

نقاب سفیدهای آشوب‌گر 18 تیر سال 78 با عکس خاتمی در دست که بودند+تصویر

تشکر مقام ارشد دولت از سپاه برای دستگیری و مبادله جیسون رضائیان+فیلم

سرّ شكست‌ناپذیری راهبرد نظامی ایران