جمعه  28  دی  1397
سه شنبه , 17 مهر 1397 ساعت 16:21

وزیر دفاع:

صنعت دفاعی آماده تولید جت جنگنده کوثر است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: صنعت دفاعی آماده تولید جت جنگنده کوثر است تا آن را در اختیار سازمان رزم نیروی هوایی قرار دهد.

 به گزارش حوزه دفاعی و امنیتی گروه سیاسی خبرگزاری آنا از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ امیر حاتمی با اشاره به برگزاری «همایش نقش قدرت هوایی در اقتدار ملی» كه امروز به میزبانی سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع برگزار شد گفت: بعد از پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی، علی‌رغم همه تحریم‌های به‌عمل‌آمده بر ملت بزرگ ایران اسلامی، تحریم‌های ویژه‌ای در حوزه نیروی هوایی و صنعت هوایی اعمال شد كه با خروج مستشاران نظامی خارجی از كشور، تصور داشتند نیروی هوایی، زمین‌گیر و مضمحل خواهد شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به نقش تعیین‌کننده و پیامبرگونه حضرت امام (ره) در پیشرفت‌های صنعت دفاعی و پس‌ از آن هدایت‌های حكیمانه مقام معظم فرماندهی كل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی)، در تحولات و پیشرفت‌های چشمگیر و كارهای بزرگ و متعدد در حوزه قدرت هوایی با رویكرد جهادی و انقلابی اشاره كرد و افزود: امروز شاهدیم كه در حوزه هوایی با تحمل تحریم‌های شكننده به یك قدرت تبدیل شده‌ایم.

حاتمی گفت: امروز در شرایطی هستیم كه امكانات صنعت دفاعی شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاه‌های بزرگ كشور با همدلی و هماهنگی دست در دست هم دارد و در یك سنگر در حال تقویت و پیشرفت حوزه هوایی كشور هستند. 

وی افزود: پیشرفت‌های صنعت هوایی به‌گونه‌ای است كه در حال حاضر صنعت هوایی ما موفق شد، جت جنگنده كوثر را با تکیه‌ بر توانمندی‌های داخلی و بومی با حضور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران رونمایی كند و این در حالی است که تمام تست‌های آزمایشی این جت با موفقیت پشت سر گذاشته‌ شده است و امروز صنعت دفاعی آماده است كه در صورت تأمین منابع مالی، تولید این جت جنگنده را در دستور كار قرار داده و در اختیار سازمان رزم نیروی هوایی قرار دهد.

حاتمی با اشاره به دستیابی به فن‌آوری‌های پیشرفته طراحی و ساخت جت جنگنده كوثر گفت: در حال حاضر بسیاری از كشورهای پیشرفته دنیا هنوز در این حوزه‌ها وابسته‌اند و با صرف هزینه‌های هنگفت نیازمندی‌های خود را تأمین می‌كنند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از آماده‌سازی جت آموزشی كوثر 88 با طراحی، ساخت و فن‌آوری بومی و داخلی در آینده نزدیك خبر داد و نظرات راهبردی متخصصان، صاحب‌نظران و اندیشمندان حوزه هوایی را دریافت كرده و آن را در مسیر رشد و پیشرفت صنعت هوایی استفاده كنیم.

حاتمی، تصمیم‌گیری در حوزه صنعت هوایی را بسیار دقیق، ظریف و حساس دانست و گفت: سرمایه‌گذاری در بخش صنعت هوایی پرهزینه است و باید با دقت نظر در این خصوص حركت كرد و برگزاری این همایش درواقع بسترسازی به منظور حركت در این مسیر پرافتخار برای جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر دفاع در پایان سخنان خود با اشاره به اینكه قدرت هوایی بخش مهم و تعیین‌کننده از قدرت دفاعی كشورمان محسوب می‌شود تصریح كرد: در این حوزه، بخش‌های راداری، پدافندی، پهپادی و نیروی هوایی ازجمله مؤلفه‌های قدرت هوایی ایران اسلامی است كه در طول 40 سال عمر پربرکت نظام جمهوری اسلامی ایران به پیشرفت‌های خیره‌کننده‌ای در تمام زمینه‌ها بخصوص حوزه پهپادی دست‌ یافته‌ایم و در این خصوص جزء كشورهای اول دنیا محسوب می‌شویم.

حاتمی ابراز امیدواری كرد: صنایع هوایی وزارت دفاع می‌تواند با بهره‌گیری از تجارب ارزنده خود در طول 40 سال اخیر، گام‌های بزرگی را در اقتدار روزافزون قدرت هوایی كه لازمه  قدرت و بازدارندگی ملی است بردارد.

انتهای پیام/4034/پ


شرایط امروز کشور بهتر از دوران قبل تحریم‌هاست

شرایط امروز کشور بهتر از دوران قبل تحریم‌هاست

تحریم‌ها سلاحی کُند و ناکارآمد است

تحریم‌ها سلاحی کُند و ناکارآمد است

آماده تجهیز نیروی انتظامی به بهترین تجهیزات دفاعی هستیم

آماده تجهیز نیروی انتظامی به بهترین تجهیزات دفاعی هستیم

پاسخ قاطع سپاه به تروریست‌ها؛ جلوه‌ای از دستاوردهای بازدارندگی نظام/ مقابله سپاه با هر اقدامی که جان مردم را تهدید کند

پاسخ قاطع سپاه به تروریست‌ها؛ جلوه‌ای از دستاوردهای بازدارندگی نظام/ مقابله سپاه با هر اقدامی که جان مردم را تهدید کند

انتقام موشکی سپاه فقط بخشی از توانایی‌های دفاعی کشور است

انتقام موشکی سپاه فقط بخشی از توانایی‌های دفاعی کشور است

نمایشگاه اقدامات محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران

مراسم تشییع پیکر شهدای سانحه هواپیمای بوئینگ 707 ارتش برگزار شد

بیانیه ارتش درباره سقوط هواپیمای ۷۰۷ در حوالی کرج

اسامی شهدا و مصدومان حادثه هواپیمای بوئینگ 707 ارتش اعلام شد

مراسم تشییع پیکر شهدای سانحه بوئینگ 707 نهاجا برگزار می‌شود

ماهواره‌بر «سیمرغ»؛ ابزاری برای تحکیم جایگاه ایران در فضا

شمخانی: آمریکا قافیه تحریم‌ها علیه ایران را باخته است

طوفان از نسل خودروهای زرهی

دومینوی فروپاشی آمریکا آغاز شده است

اجتماع واماندگان

نمایشگاه اقدامات محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران

سرفصل آموزشی «مدیریت جهادی» در دانشگاه‌های ایران وجود ندارد

امنیت پایدار در کشور با رفع کامل محرومیت‌ها محقق می‌شود

دشمن می‌خواهد مانع انعکاس اقدامات مثبت ما شود

امنیت با محرومیت‌زدایی از مردم به وجود می‎آید

مراسم تشییع پیکر شهدای سانحه هواپیمای بوئینگ 707 ارتش برگزار شد

مراسم افتتاحیه پنج هزار و ۴۰۰ پروژه عمرانی محرومیت‌زدایی سپاه

رسانه‌ها در مسیر مخاطب‌شناسی دقیق و دشمن‌شناسی صحیح گام بردارند

جوانان از مدیران جهادی دوران دفاع مقدس الگو بگیرند

جریان‌های سیاسی منافع ملی را فدای منافع باندی و حزبی نکنند