يكشنبه  05  خرداد  1398
دوشنبه , 16 مهر 1397 ساعت 16:32

با حضور وزیر دفاع صورت گرفت؛

تحویل بالگرد و انواع پهپاد به نیروی انتظامی توسط وزارت دفاع

وزیر دفاع با حضور در سازمان صنایع هوایی این وزارتخانه ، 12فروند پهپاد ارتقایافته مهاجر و صادق و 6 فروند بالگرد به فرمانده نیروی انتظامی تحویل داد.

به گزارش حوزه دفاعی و امنیتی گروه سیاسی خبرگزاری آنا از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ امیر حاتمی با تبریک هفته نیروی انتظامی و ارج نهادن به عزت، اقتدار و کارآمدی ناجا و پاسداشت ایثارگری و جان‌فشانی شهدای سرافراز نیروی انتظامی،  طی سخنانی اظهار کرد: وزارت دفاع همواره آماده تعامل و هم‌افزایی جدی با نيروي انتظامي براي تجهيز اين سازمان به بهترين محصولات دفاعي و انتظامی بوده و به حول و قوه الهی و با هدایت و فرماندهی حکیمانه فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای عزیز ( مدظله‌العالی )  و حمایت‌های دولت خدمتگزار، متخصصان و دانشمندان متعهد و انقلابی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با خودکفایی و تکیه‌بر دانش بومی، با وجود همه تحریم‌ها، توانستند با استفاده از توانایی‌ها و ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان، محصولات دفاعی قابل‌استفاده نیروی انتظامی پرصلابت را بر اساس نیاز این سازمان بازطراحی، بهینه‌سازی و تحویل دهند که بحمدالله امروز شاهد تحویل دهی بخش کوچکی از این محصولات به ناجا هستیم.

حاتمی در این زمینه با اشاره به اینکه وزارت دفاع همواره در کنار نیروی مجاهد و انقلابی نیروی انتظامی در برقراری و توسعه امنیت ملی خواهد ایستاد، گفت:  امروز ظلم‌ستیزی، مبارزه با فساد و ناعدالتی، نیروی انتظامی را به‌عنوان نهادی کارآمد در مقابله با ناامنی و بی‌نظمی درآورده و موجب هراس و وحشت مجرمان، خلاف‌کاران و متجاوزان به حقوق آحاد جامعه شده است و وزارت دفاع در پایداری امنیت ملی  همواره در کنار نیروی انتظامی خواهد ایستاد.

وی افزود: خداوند متعال را شاکریم که در این مراسم که با حضور برادر عزیزم سردار اشتری در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع برگزار شد 12 فروند پهپاد مهاجر و صادق، 6 فروند بالگرد ساخته‌شده و تجهیزات جدید ارتباطی پیشرفته انتظامی شهری و صحرایی که توسط دو سازمان صنایع دفاع و صنایع الکترونیک ساخته‌شده است به عزیزان نیروی انتظامی تقدیم می‌شود تا  بتوانند در حفظ و ارتقای امنیت و مقابله با پدیده‌های ناامن‌ساز و عناصر تهدیدکننده نظم و امنیت اجتماعی در کشور در تراز یکی از سازمان‌های موفق پلیسی در منطقه  نقش‌آفرینی کنند.

پهپاد مهاجر

وزیر دفاع در ادامه سخنان خود در خصوص پهبادهای «مهاجر و صادق» گفت: ارتقا و بهینه‌سازی پهپاد مهاجر با مأموریت مراقبت و شناسایی از سال 1393 بر اساس نیازمندی نیروی انتظامی در دستور کار قرار گرفت و اکنون یک سری از  نمونه ارتقا یافته آن تحویل ناجا می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به مشخصات کلی این پرنده، مداومت پروازی بالا، عدم وابستگی به باند پروازی،  شعاع عملیاتی متناسب با نیازهای ناجا، شرایط فرود اضطراری با چتر، بهبود سامانه‌های اویونیکی و نقش بازدارندگی و مراقبت از تحرکات دشمن و مرزبانی را  از ویژگی‌های این پهپاد عنوان کرد.

پهپاد صادق

حاتمی همچنین در تشریح  و معرفی پهپاد «صادق» که نمونه دیگر پهپاد ارتقا یافته مهاجر است گفت: این پرنده قابلیت پرتاب از روی ریل، برخاست اتوماتیک، موتور بومی ایرانی با سیستم هدایت و کنترل نیمه‌خودکار و خودکار مبتنی بر اصل انعطاف‌پذیری و توسعه را داراست و متناسب با نیازهای مراقبت مرزی در خشکی، دریا و کنترل ترافیک جاده‌ای نیروی انتظامی به‌خوبی از عهده عملیات مختلف در  محیط‌ها و شرایط مختلف بر خواهد آمد.

وی در توضیح بیشتر این دستاورد دفاعی تصریح کرد: این پهپاد قادر است انواع متنوعی از محموله‌های مراقبت، شناسایی را حمل کند و همچنین استفاده از این پهپاد امکان دیده‌بانی هوایی طولانی‌مدت با دقت بالا را فراهم کرده است.

حاتمی همچنین ارسال اطلاعات به‌هنگام در روز و شب به مراکز کنترل و فرماندهی و ایجاد اشراف گسترده اطلاعاتی  بر محیط عملیاتی را از دیگر ویژگی‌های این پهپاد عنوان کرد.

وزیر دفاع در توضیح ویژگی‌های پهپاد «صادق» افزود: برخاست و فرود خودکار با استفاده از زیرسامانه‌های هوشمند الکترواویونیکی در طراحی و ساخت این پرنده مدنظر قرار گرفته است.

وی با اشاره به  توانمندی شرکت پنها در عملیاتی نگه‌داشتن ناوگان بالگردی کشور  به‌خصوص ناوگان هوایی ناجا افزود: این بالگردها با کاربری‌های مختلف از قبیل امداد و نجات، ترابری، شناسایی، تدارکات از راه هوا و ... به مأموریت‌های نیروی انتظامی کمک می‌کنند.

حاتمی افزود: نصب دوربین‌های بسیار پیشرفته و دقیق بر روی این بالگردها به‌منظور قابلیت تجسس و تعقیب در شب از دیگر مشخصات و توانمندی‌های اضافه‌شده به بالگردهای هوا ناجا محسوب می‌شود.

وزیر دفاع و فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه این مراسم از خودروهای عملیاتی تاکتیکی ناجا و  تجهیزات جدید انتظامی شهری و صحرایی از قبیل سلاح انفرادی مصاف، انواعی از تجهیزات ضدگلوله و...که در سازمان صنایع دفاع و شبکه همکاران دفاعی طراحی و ساخته‌شده است همچنین از تجهیزات ارتباطی پیشرفته پلیسی که در صنایع الکترونیک وزارت دفاع برای نیروی انتظامی آماده‌شده بازدید به عمل آوردند.
 انتهای پیام/4034/ن

http://ana.ir/i/316538
شارژر و دشارژر آنالیزور باتری‌های سیلور زینک طراحی و تولید شد

شارژر و دشارژر آنالیزور باتری‌های سیلور زینک طراحی و تولید شد

آماده تجهیز نیروی انتظامی به بهترین تجهیزات دفاعی هستیم

آماده تجهیز نیروی انتظامی به بهترین تجهیزات دفاعی هستیم

نیازمند تجهیزات مدرن در تأمین امنیت دریاها هستیم

نیازمند تجهیزات مدرن در تأمین امنیت دریاها هستیم

کسب رتبه نخست وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جشنواره ملی شهیدرجایی

کسب رتبه نخست وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جشنواره ملی شهیدرجایی

تعداد اخبار امروز گروه : 1 خبر