يكشنبه  05  خرداد  1398
دوشنبه , 16 مهر 1397 ساعت 15:40

کارشناس مسائل استراتژیک:

خصوصیات سرزمینی ایران مانع حمله هر متجاوزی شده است

کارشناس مسائل استراتژیک گفت: خصوصیات سرزمینی ایران باعث شده تا هر متجاوزی نتواند به کشورمان حمله کند.

امیر سرتیپ مسعود بختیاری در گفتگو با خبرنگار حوزه دفاعی و امنیتی گروه سیاسی خبرگزاری آنا بحث جنگ سخت دشمن علیه جمهوری اسلامی را منتفی دانست و بیان کرد: امروز شکل جنگ‌ها تغییر کرده است و دشمن در نسل جدید جنگ‌ها تلاش می‌کند تا از طریق ابزار غیرنظامی شما را وادار به انجام خواسته‌هایشان ‌کند.

این پیشکسوت دفاع مقدس تصریح کرد: دشمن از طریق فشارهای فرهنگی و سایبری، به‌گونه‌ای عمل می‌کند که خود شما باور می‌کنید او درست می‌گوید و شما نادرست؛ و سبک جنگ‌ها به این سمت چرخش داشته است.

وی با بیان اینکه مدیریت فشار مهم‌تر از اعمال فشار است، گفت: باید ببینید از چه طریقی تحت فشار قرار می‌گیریم و چگونه این فشارها را باید مدیریت کنیم. همچنین نباید فقط نظرها را به سمت توپ و تانک متمرکز کرد؛ بلکه آن‌ها به‌دلیل هزینه بالا در مرحله آخر جنگ قرار دارند؛ اما نمی‌شود از توپ و تانک هم صرف‌نظر کرد اما در نسل جدید جنگ‌ها مرحله آخر است.

بختیاری در پایان با تأکید بر اینکه آمریکا توان حمله به ایران را ندارد، افزود: کشور ما از لحاظ خصوصیات سرزمینی می‌تواند مقاومت‌های بسیار خوبی را سازمان دهد و مانع از این شود که هر متجاوزی به ایران حمله کند و اگر آمریکا بخواهد درگیر جنگ سخت با ایران شود به این راحتی‌ها از مخمصه‌ای که برای خودش ساخته، رها نخواهد شد.

انتهای پیام/4079/ن
http://ana.ir/i/316512
رسانه‌ها در معرفی جنگنده کوثر کم‌لطفی کرده‌اند

رسانه‌ها در معرفی جنگنده کوثر کم‌لطفی کرده‌اند

افراد در جنگ نرم بدون آنکه بدانند یار دشمن می‌شوند

افراد در جنگ نرم بدون آنکه بدانند یار دشمن می‌شوند

تعداد اخبار امروز گروه : 1 خبر