يكشنبه  05  خرداد  1398
دوشنبه , 16 مهر 1397 ساعت 10:11

سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران:

هدف نیروی دریاییِ راهبردی، تأمین امنیت فراتر از مرزهای آبی است

سخنگوی ارتش گفت: نیروی دریاییِ راهبردی باید بتواند پا را فراتر از مرزهای آبی بگذارد و در تأمین امنیت دسته‌جمعی با کمک سایر کشورها قدرت مانور داشته باشد.

امیر سرتیپ شاهین تقی‌خانی در گفتگو با خبرنگار حوزه دفاعی و امنیتی گروه سیاسی خبرگزاری آنا در رابطه با حضور ارتش در آب‌های بین‌المللی و تأمین منافع امنیتی کشورمان گفت: آب‌های آزاد در تمام جهان متعلق به همه مردم هستند و همه کشورها حق دارند از این آب‌های آزاد استفاده کنند.

سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه مجموعه ارتش و نیروی دریاییِ راهبردی باید شایستگی‌های خود را نشان دهد، تصریح کرد: یک نیروی دریاییِ راهبردی باید بتواند پا را فراتر از مرزهای آبی خودش بگذارد و در تأمین امنیت دسته‌جمعی با کمک سایر کشورها که مورد تأیید نظام است، قدرت مانور داشته باشد تا بتواند به کشورهایی که برای مقابله با هرگونه شرارت و دزدی‌ها نیاز به کمک دارند، کمک‌رسانی کند. از طرفی اعتقاد داریم پرچم جمهوری اسلامی باید در همه‌جا در اهتزاز باشد که پهنه آب‌های بین‌المللی جزئی از آن است.

تقی‌خانی خاطرنشان کرد: پیام حضور ایران در آب‌های بین‌المللی، پیام توانمندی‌های نیروی دریایی راهبردی است. در سال‌هایی که هنوز انقلاب پیروز نشده بود، محدوده فعالیت ناوها و نیروی دریایی هرگز فراتر از آب‌های سرزمینی نمی‌رفت اما بعد از انقلاب اسلامی با اتکا به نیروی انسانی، بهینه‌سازی و تولید انواع شناورها، می‌توانیم خیلی فراتر و دورتر از مرزهای آبی سرزمینی پیش برویم تا پرچم جمهوری اسلامی را در هزاران کیلومتر دورتر به اهتزاز دربیاوریم.

سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان با بیان اینکه این موفقیت‌ها بخشی از تحقق شعار توانستن است، گفت: فکر می‌کنم اعزام 60 ناوگروه فراتر از مرزهای آبی یک اراده و همت آهنین و اعتمادبه‌نفس فوق‌العاده می‌خواهد و قطعاً این در سایه توانمندی‌هایی است که مجموعه نیروهای دریایی کسب کرده و توانسته ایران اسلامی را فراتر از مرزهایش معرفی کند.

انتهای پیام/4079/ن

http://ana.ir/i/316370
2 شناور پیشرفته زیرسطحی کلاس غدیر به ناوگان نیروی دریایی ارتش الحاق شد

2 شناور پیشرفته زیرسطحی کلاس غدیر به ناوگان نیروی دریایی ارتش الحاق شد

استفاده‌ از ظرفیت‌های نیروی دریایی برای توسعه استان هرمزگان

استفاده‌ از ظرفیت‌های نیروی دریایی برای توسعه استان هرمزگان

16/07/1397 02:30:21 ب.ظ
آبهای آزاد همین طوری که از اسمش برمیاد متعلق به تمامی کشورهاست و مه میتونند توش تجارت کنند و تامین امنیت اون هم قطعا با نیروی دریایی است که از وظایف راهبردی این نیروست
تعداد اخبار امروز گروه : 1 خبر