دوشنبه  06  خرداد  1398
شنبه , 14 مهر 1397 ساعت 19:48

کارشناس مسائل استراتژیک:

دشمن با ابزار رسانه در پی تهی‌ کردن داشته‌های 40 ساله ملت ایران است

کارشناس مسائل استراتژیک گفت: رسانه‌های دشمن در تلاش برای تأثیرگذاری بر اذهان عمومی و تهی کردن داشته‌های 40 ساله ملت ایران هستند.

سید رضا صدرالحسینی در گفتگو با خبرنگار حوزه دفاعی و امنیتی گروه سیاسی خبرگزاری آنا در تحلیل بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند «ابزار رسانه مهم است و اگر دست دشمن باشد، ابزار خطرناکی است که می‌توان آن‌را به سلاح شیمیایی در جنگ‌های نظامی تشبیه کرد»، گفت: ابزار رسانه به‌عنوان رکن چهارم دموکراسی و به‌عنوان یکی از سلاح‌های بُرنده همیشه مورد توجه کارشناسان روابط‌ بین‌الملل، علوم سیاسی و امور ارتباطات قرار داشته است.

وی با بیان اینکه سلاح رسانه می‌تواند بر روی ادراک مخاطبان اثرگذار باشد، افزود: امروز جنگ رسانه با محوریت ادراک آغاز شده و رسانه‌های دشمن به‌گونه‌ای به مخاطبان خود القاء می‌کنند که داشته‌هایمان هیچ ارزشی ندارد. رسانه‌ها امروز تمامی داشته‌های نظامی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی ملت‌ها را مورد حمله قرار می‌دهند.

این کارشناس مسائل استراتژیک با بیان اینکه بسیاری از رسانه‌های دشمن در تلاش برای تأثیرگذاری بر اذهان عمومی مردم هستند، گفت: آن‌ها می‌خواهند ملت ایران را از داشته‌های خود طی این چهل سال تهی کنند.

صدرالحسینی در ادامه به چه‌گونگی اداره صحنه نبرد با جنگ رسانه‌ای دشمن پرداخت وگفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی چراغ قرمز بی‌توجهی نسبت به جنگ تبلیغاتی دشمن در فضای رسانه را روشن کرده‌اند و این برای اصحاب رسانه در همه سطوح مسئولیت‌آفرین است.

وی ادامه داد: رسانه‌های داخلی کشور نباید بدون توجه به منابع خبری بیگانه از این رسانه‌ها استفاده کنند، چراکه بخشی از این منابع خبری متعلق به منافقین و معاندین انقلاب اسلامی هستند.

این کارشناس مسائل استراتژیک در پایان خاطرنشان کرد: باید رسانه‌های داخلی به‌سرعت و صحت اخبار توجه داشته باشند و انتظار می‌رود تا رسانه‌ها در کنار انتشار اخبار به تحلیل این خبرها بپردازند تا خواننده خبر آگاهی بیشتری به دست آورد. 

انتهای پیام/4079

http://ana.ir/i/316020
بازی‌های موبایلی، برترین سلاح جنگ نرم است

بازی‌های موبایلی، برترین سلاح جنگ نرم است

فضای مجازی که می‌تواند برای کشور فرصت باشد تبدیل به تهدید شده است

فضای مجازی که می‌تواند برای کشور فرصت باشد تبدیل به تهدید شده است

دشمن امید مردم را نشانه گرفته است/ نقشه‌های شوم استکبار برای 40 سالگی انقلاب

دشمن امید مردم را نشانه گرفته است/ نقشه‌های شوم استکبار برای 40 سالگی انقلاب

 دشمن نمی‌تواند در جنگ سخت دستاوردی داشته باشد

دشمن نمی‌تواند در جنگ سخت دستاوردی داشته باشد

تعداد اخبار امروز گروه : 1 خبر