شنبه  29  دی  1397
شنبه , 03 شهریور 1397 ساعت 15:37

جانشین نیروی زمینی ارتش اعلام کرد؛

خودکفایی کشور از لحاظ تجهیزات و متخصصان نظامی

جانشین نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اینکه از لحاظ تجهیزات و متخصصان نظامی خودکفا بوده و نیازی به واردات نداریم، گفت: نیروی زمینی ارتش ۲۸ طرح لبیک یا امام خامنه‌ای را در حال اجرا دارد که بیش از دو سوم آن‌ها با محوریت تقویت نیروی انسانی بوده است.

به گزارش حوزه دفاعی و امنیتی گروه سیاسی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع‌رسانی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرتیپ نوذر نعمتی در مراسم افتتاحیه شانزدهمین همایش تجلیل از کارکنان ممتاز نیروی زمینی ارتش گفت: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران ۲۸ طرح لبیک یا امام خامنه‌ای را در حال اجرا دارد که بیش از دو سوم آن‌ها با محوریت تقویت نیروی انسانی بوده است.

وی افزود: همه تشکیلات سازمانی در سازمان‌های گوناگون ابزار، تجهیزات و زیرساختی متناسب با آن مجموعه دارد تا در جامعه به‌درستی شناخته شده و به درستی نیز به نسبت به انجام درست وظیفه معین عمل کند. یکی از سازمان‌های قدیمی و موفق کشور سازمان نیروهای مسلح بوده که در چند ارگان نظامی تشکیل شده است و تمامی آن‌ها دارای نیروی انسانی قوی و پرکاربردی هستند و یکی از مجموعه‌های موفق نظامی کشور نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده است.

جانشین نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تمامی سازمان‌های نیروهای مسلح باید از تمامی شاخصه‌های برتر برخوردار باشند، خاطرنشان کرد: ما باید به جز شاخصه‌های عمومی که در تمامی مجموعه‌ها وجود دارد از شاخصه‌های خاص هم برخوردار باشیم تا در زمان نفوذ دشمن بتوانیم به‌موقع و به‌درستی دفاع کنیم و در این رابطه مهمترین شاخصه هر نظامی ولایت‌مداری و اطاعت‌پذیری از ولی‌فقیه بوده است. بلندنگری و مثبت‌نگری شاخصه دیگر هر نظامی بوده و در این قسمت خانواده کارکنان نیروهای مسلح هم نقش ویژه‌ای را ایفا می‌کنند و کارکنان در کنار مسئولیت‌پذیری، خطرپذیری را هم پذیرفته‌اند و خانواده‌های آن‌ها نیز که چنین شرایطی را قبل از ازدواج پذیرفتند، باید در تمامی شرایط یار و همراه همسرانشان باشند تا بتوانند خدمتی مؤثر و عملکردی موفق در محل کار داشته باشند.

نعمتی گفت: خانواده‌های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران نمونه‌ترین خانواده‌های نظامی کشور هستند، گرچه تمامی خانواده‌های نیروهای مسلح نمونه هستند، اما این گروه به واقع شاخص‌تر هستند و جا دارد که به واسطه پشتیبانی بی‌دریغ همسران پرسنل نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تقدیر و تشکر ویژه از آن‌ها بشود.

وی با اشاره به اینکه دشمنان داخلی و خارجی در شرایط فعلی می‌خواهند روح امید را از بین ببرند، گفت: دشمنی دشمنان پایان نمی‌یابد و ما باید با اقتدار به حرکت خود ادامه دهیم، زیرا راه درستی را انتخاب کردیم و در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نیازمند همراهی بیشتر همسران نیروهای مسلح در جهت افزایش امید بخشی به همسرانشان هستیم.

جانشین نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ما از لحاظ تجهیزات و متخصصان نظامی خودکفا بوده و نیازی به واردات نداریم و نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران ۲۸ طرح لبیک یا امام خامنه‌ای را در حال اجرا دارد که بیش از دو سوم آن‌ها با محوریت تقویت نیروی انسانی بوده است.

همچنین در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین صالحی‌نسب رئیس اداره عقیدتی سیاسی نزاجا با اشاره به نقش اساسی خانواده‌ها در موفقیت کارکنان گفت: به فرموده مقام معظم رهبری اگر یک فرد نظامی رشد دارد ۵۰ درصد آن نقش خانواده‌ها و به‌ویژه همسران با وفا بوده است و جا دارد که از تک‌تک آن‌ها که همیشه یار و همراه همسرانشان بودند تقدیر و تشکر کنیم.

وی افزود: باور بالاتر از علم است و امام صادق(ع) فرمودند اگر باور داشتیم طمع نمی‌ورزیم و در کنار آن باید به قناعت، صبر، شکر و استفاده درست از عقل توجه داشته باشیم و اگر به این پنج مهم به درستی عمل کنیم با مشکل آتش جهنم مواجه نمی‌شویم.

انتهای پیام/4071/پ

امنیت باعث پیشرفت ‌و توسعه پایدار می‌شود

امنیت باعث پیشرفت ‌و توسعه پایدار می‌شود

نمایشگاه اقدامات محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران

مراسم تشییع پیکر شهدای سانحه هواپیمای بوئینگ 707 ارتش برگزار شد

بیانیه ارتش درباره سقوط هواپیمای ۷۰۷ در حوالی کرج

اسامی شهدا و مصدومان حادثه هواپیمای بوئینگ 707 ارتش اعلام شد

مراسم تشییع پیکر شهدای سانحه بوئینگ 707 نهاجا برگزار می‌شود

ماهواره‌بر «سیمرغ»؛ ابزاری برای تحکیم جایگاه ایران در فضا

طوفان از نسل خودروهای زرهی

تمدید مهلت ارسال آثار به همایش تدوین آیین‌نامه‌های نیروهای مسلح

دومینوی فروپاشی آمریکا آغاز شده است

اجتماع واماندگان

نمایشگاه اقدامات محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران

سرفصل آموزشی «مدیریت جهادی» در دانشگاه‌های ایران وجود ندارد

امنیت پایدار در کشور با رفع کامل محرومیت‌ها محقق می‌شود

دشمن می‌خواهد مانع انعکاس اقدامات مثبت ما شود

امنیت با محرومیت‌زدایی از مردم به وجود می‎آید

مراسم تشییع پیکر شهدای سانحه هواپیمای بوئینگ 707 ارتش برگزار شد

مراسم افتتاحیه پنج هزار و ۴۰۰ پروژه عمرانی محرومیت‌زدایی سپاه

رسانه‌ها در مسیر مخاطب‌شناسی دقیق و دشمن‌شناسی صحیح گام بردارند

جوانان از مدیران جهادی دوران دفاع مقدس الگو بگیرند

جریان‌های سیاسی منافع ملی را فدای منافع باندی و حزبی نکنند