36517
يكشنبه  29  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

شنبه , 23 دی 1396 ساعت 16:24

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش خبر داد؛

بهره‌برداری از توپ 155 میلیمتری عاشورای ارتش به زودی

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، از بهره برداری توپ 155 میلیمتری چرخدار عاشورا در نخستین رزمایش نیروی زمینی ارتش خبر داد و گفت: این توپ مصداق بارز پاسخ به نیاز روز نیروی زمینی ارتش است.

به گزارش حوزه دفاعی و امنیتی گروه سیاسی خبرگزاری آنا از روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه بازدید دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از مرکز تولید، بهینه‌سازی و نوسازی شهید زرهرن نیروی زمینی ارتش در جمع خبرنگاران این مطلب را عنوان کرد.

امیر سرتیپ نوذر نعمتی درباره استفاده از توپ 155 میلیمتری چرخدار عاشورا اظهار کرد: این تصمیم را داریم تا در نخستین رزمایش نیروی زمینی ارتش از توپ 155 میلیمتری عاشورا بهره‌برداری کنیم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: ابتدا این توپ به صورت کششی بود و جابه‌جا کردن آن در میدان نبرد زمان زیادی را طلب می‌کرد اما امروز که به این حالت درآمده نیاز عملیاتی روز را رفع کرده است.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش بیان داشت: در چارچوب ماموریت ذاتی نیروی زمینی ارتش برای تحرک، تغییراتی ایجاد شد تا پاسخ عملیاتی نیرو را با یک برنامه مدون بدهیم.

امیر سرتیپ نوذر نعمتی با بیان اینکه یکی از بخش‌های نیرو که تغییرات در آن اعمال شد همین مرکز است، افزود: در موضوع تحرک هم مسئله نوسازی و هم موضوع بهینه‌‌سازی را انجام می‌دهیم که در موضوع بهینه‌سازی به صورت دوگانه عمل می‌کنیم، به این شکل تجهیزاتی که هم کاربرد نظامی و هم تجاری دارد را بهینه می‌کنیم.

وی ادامه داد: در بحث بهینه‌ سازی در طول یک سال گذشته کارهای بسیار خوبی انجام شده تا ادوات بر اساس تهدیدات روز بهینه‌سازی و کارآمد شوند.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه در دنیا کار بهینه‌سازی انجام می‌شود، گفت: وظیفه این مرکز هم همین است؛ مرکز زرهرن فقط در چارچوب نظامی حرکت نمی‌کند بلکه به نحوی عمل می‌کند که با صنایع و دانشگاه‌های کشور ارتباط علمی و کاری داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: مرکز تولید، بهینه‌سازی و نوسازی زرهرن برای تحرک نیروی زمینی کار خود را شروع کرد و انشاءالله با سرعت بیشتری ادامه خواهد داد..

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در این برنامه از نمایشگاه دائمی دستاوردهای تولید قطعات در کارخانجات نصر (شهید مجتبی ذوالفقار نسب) و پژوهشکده صنعتی این مرکز از جمله گروه رزمی و شنی‌دار، گروه خودرویی و چرخ‌دار، گروه الکترونیک و اپتیک و گروه سلاح سبک و سنگین، خط سازی و اورهال نفربر بی ام پی 1، تانک چیفتن، تانک اسکورپیون، خط بازسازی و اورهال تریلر شهید سید مهدی جودی ثانی، گروه بهینه سازی و نوسازی ماشین آلات مهندسی شهید محمد مرادی بازدید کرد.

در این بازدید امیر سرتیپ نوذر نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش و شماری از فرماندهان عالی‌رتبه و مسئولین نیروی زمینی ارتش نیز حضور داشتند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

ربوده شدن تعدادی از نیروهای بسیجی هنگ مرزی میرجاوه

مرزبانان میرجاوه با تبانی عوامل نفوذی ربوده شدند

سیاست‌های آمریکا در قبال اقتصاد و برجام شکست می‌خورد/ لزوم نگاه به شرق در سیاست خارجی

معرفی 5 عملیات تروریستی جیش‌الظلم

هلاکت عامل اصلی حمله تروریستی اهواز در عراق

تمرکز رسانه‌های بیگانه فقط روی کمبودها و کاستی‌ها است

لایحه CFT مؤلفه‌های قدرت جمهوری اسلامی را محدود می‌کند

سعودی حامی تروریسم در شرق ایران است

آوردگاه پاراآسیایی تجلی اراده ملت ایران است

دینی که دنیای مردم را آباد نکند، خطرناک است/ نیاز به روحیه انقلابی‌گری

آخرین شماره فصلنامه «مطالعات بین‌‌رشته‌ای دانش راهبردی» منتشر شد

ضدهوایی مصباح ۱؛ جستجوگر و رهگیر اپتیکی

سعودی حامی تروریسم در شرق ایران است

باید پیشرفت دفاعی را تقویت کرد

امنیت ملی کشور دستخوش بازی‌های کودکانه سعودی‌ها نمی‌شود

تمرکز رسانه‌های بیگانه فقط روی کمبودها و کاستی‌ها است

تجدید میثاق کارکنان سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با آرمان‌های امام راحل

تأمین امنیت خلیج‌فارس اولویت دفاعی کشور است

اس.پی.جی 9 سلاحی ضدتانک

دومین همایش ملی اقتصاد دفاع برگزار می‌شود

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه