644882
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

چهارشنبه , 14 تیر 1396 ساعت 09:32

رئیسی: رسانه‌ها در راستای رفع شبهه‌های دین و تبلیغ فرهنگ ایستادگی و مقاومت بکوشند

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه دفاع از حق یکی از رسالت‌های مهم در رسانه است و رادیو و تلویزیون باید حق‌شناس باشد، گفت: رسانه‌ها باید در راستای رفع شبهه‌های دین و تبلیغ فرهنگ ایستادگی و مقاومت بکوشند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر سه‌شنبه 13 تیر در اختتامیه نهمین اجلاس مجمع رادیو تلویزیون‌های اسلامی در مشهد گفت: امید است این اجلاس به برکت نام مقدس حضرت ثامن‌الحجج (ع) منشاء برکاتی برای رسانه‌ها در جهان اسلام، ارتباطات و مناسبات رادیو تلویزیون‌های اسلامی با دیگر رسانه‌های مستقل در جهان و منشاء آگاهی‌‌بخشی و بیداری آفرینی و بیان زیبایی‌ها برای ملت‌های اسلامی و کره زمین باشد.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه امروز بیان زیبایی‌ها از رسالت‌های مهم رسانه‌ها است و در کلام بلند صاحب این مضجع نورانی است که اگر مردم عالم کلام ما را می‌دانستند حتما پیروی از ما را دنبال می‌کردند، اظهار کرد: شأن رسانه‌ها و اصحاب رسانه آن است که زیبایی خداپرستی، وحدت اتحاد، مقاومت و ایستادگی و دشمن‌شناسی و نیز زشتی کفر، تفرقه و جدایی، عقب‌نشینی و میدان دادن به دشمنان و بی بصیرتی را نشان دهند.

وی ادامه داد: امروز رسانه‌هایی هستند که می‌خواهد فرهنگ انظلام و رسانه‌های هالیوودی را نشان دهند تا بگویند که عراقی، ایرانی، پاکستانی و... توانایی و اراده زندگی سعادتمند را ندارند و سرنوشت آنان پذیرش نظام سلطه و استکبار است، امروز فرهنگ بی‌ارادگی در فیلم‌های هالیوود القا می‌شود.

رئیسی با بیان این که در نقطه مقابل آن فرهنگ و مکتب انتظار به ما می‌آموزد که می‌توانیم روی پای خودمان ایستاده و برابر استکبار جهانی با امید زندگی کنیم، تصریح کرد: سخن از آرمان شهر اسلامی از قدیم‌الایام وجود داشته و در وارسی فرهنگی غنی دینی نیز شاخصه‌های آرمان‌شهر اسلامی همچون عقلانیت، معنویت، اخلاق و عدالت اجتماعی جلوه‌گر است.

وی با بیان این که برای انسان آرمان‌شهری که زیربنای آن سخن امام رضا (ع) و اساس بر خداپرستی و اطاعت و خشیت از او باشد مایه سعادت می‌شود، گفت: اکنون همه باید بدانند که امر مقدسی جز ذات کبریایی در عالم وجود ندارد و تشکیل این اجلاس در روز آغازین با حضور بیش از 200 رسانه اثرگذار از 36 کشور جهان جای خود را باز کرده و اثرگذار واقع شده چراکه سخن از حق خواهی و نوع دوستی بیان کرده است.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با بیان این که صدای حق‌خواهی، نوع دوستی و توجه به دیگران از رسانه‌‌های جهان اسلام، صدایی است که در عالم مخاطب دارد، گفت: فطرت‌های بیدار و پاک عالمیان مشتری این صدای حق‌خواهی است، فطرت پاک عدالت‌خواه، حق‌خواه و ضدظلم است و امروز یک فیلم، سریال و حتی یک خبری که سخن از واقعیت دارد می‌تواند دل‌ها را متوجه خود کند.

رئیسی ادامه داد: تشکیل این اجلاس در کنار مضجع نورانی رمز ائتلاف و وحدت بوده و می‌تواند دل‌ها را به یکدیگر نزدیک کرده و راهبرد ها را شفاف و روشن کرده و تاکیتک‌ها را برای انجام کار به هم نزدیک‌تر کند. اگر مشخص می‌شد که داعش و باقی این تکفیری‌ها دست ساخته استکبار و زورگویان است دیگر چنین وضعی ایجاد نمی‌شد.

داعش جنایات هولناکی را در جامعه اسلامی ایجاد کرده است

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که داعش جنایات هولناکی را در جامعه اسلامی ایجاد کرده است، یادآور شد: جنگ جهانی اول و دوم و اشغال 70 ساله فلسطین به سبب کنار گذاشتن خدا و پیگیری سیاست به دور از معنویت بوده و امام ما آموخت که سیاست توام با معنویت می‌تواند جامعه را به پیش ببرد که رسانه‌ها باید در راستای رفع شبهه‌های دین و تبلیغ فرهنگ ایستادگی و مقاومت بکوشند و نگاه تقریبی به فرهنگ دین و اسلام رسالت همگان است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان این که جریان لیبرال دموکراسی غربی در عالم عمل و نظر آسیب‌های فراوانی دارد، تصریح کرد: امروز به جهان بشری می‌خواهیم معنویت‌هایی را معرفی کنیم که شما اصحاب رسانه و بصیرت‌آفرینان جهان اسلام که نقش بی‌بدیلی از جهت اثرگذاری دارید و باید ابعاد مدنیت را در راستای سعادتمندی جامعه بشری روشنگری کنید.

دفاع از حق را یکی از رسالت‌های مهم رسانه‌هاست

رئیسی، دفاع از حق را یکی از رسالت‌های مهم در رسانه دانست و اظهار کرد: امروز رادیو و تلویزیون باید حق شناسی داشته باشد، زیرا این حق شناسی مخاطب و جاذبه ایجاد می‌کند و آمارهای دین و انقلاب نیز بیان می‌کند هر جا توجه به حقوق ملت‌ها باشد جاذبه ایجاد شده است.

وی گفت: اجتماع ارزشمند شما در نهمین اجلاس مجمع اتحادیه رادیو تلویزیون های جهان اسلام باید به یک هم‌اندیشی، همکاری، همراهی و حرکتی تبدیل شود که دارای سه ویژگی جذمیت علمی، عزم عملی و دوراندیشی و نگاه به آینده است و ما یقین داریم که آینده از آن متقین و صالحین می باشد و این همان وعده حق الهی است.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

ربوده شدن تعدادی از نیروهای بسیجی هنگ مرزی میرجاوه

مرزبانان میرجاوه با تبانی عوامل نفوذی ربوده شدند

معرفی 5 عملیات تروریستی جیش‌الظلم

هلاکت عامل اصلی حمله تروریستی اهواز در عراق

آوردگاه پاراآسیایی تجلی اراده ملت ایران است

تمرکز رسانه‌های بیگانه فقط روی کمبودها و کاستی‌ها است

سعودی حامی تروریسم در شرق ایران است

امنیت ملی کشور دستخوش بازی‌های کودکانه سعودی‌ها نمی‌شود

دینی که دنیای مردم را آباد نکند، خطرناک است/ نیاز به روحیه انقلابی‌گری

دولت‌ها به دلیل نگاه سیاسی نقش‌آفرینی بسیج را تحمل نمی‌کنند

ارتش با دو بیمارستان صحرایی آماده خدمت‌رسانی به زائران اربعین است

عناصر نفوذی و شکنندگی اقتصاد داخلی از تهدیدهای امنیت ملی است

تمرکز رسانه‌های بیگانه فقط روی کمبودها و کاستی‌ها است

ضدهوایی مصباح ۱؛ جستجوگر و رهگیر اپتیکی

محرومیت‌زدایی اولین گام پیشگیری از تهدید است

آخرین شماره فصلنامه «مطالعات بین‌‌رشته‌ای دانش راهبردی» منتشر شد

اس.پی.جی 9 سلاحی ضدتانک

سعودی حامی تروریسم در شرق ایران است

باید پیشرفت دفاعی را تقویت کرد

امنیت ملی کشور دستخوش بازی‌های کودکانه سعودی‌ها نمی‌شود

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه