دوشنبه  30  اردیبهشت  1398
جمعه , 16 آذر 1397 ساعت 21:20

لاریجانی:

پاکستان برای آزادسازی گروگان‌های ایرانی اقدام کند

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار رئیس مجلس پاکستان خواستار اقدام این کشور برای آزادسازی گروگان‌های ایرانی شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از خانه ملت، علی لاریجانی عصر امروز با اسد قیصر رئیس مجلس ملی پاکستان که به منظور حضور در دومین کنفرانس رؤسای مجالس 6 کشور آسیایی برای مبارزه با تروریسم به تهران سفر کرده است، دیدار و گفتگو کرد.

لاریجانی در این دیدار ضمن تبریک به اسد قیصر که اخیرا به عنوان رئیس مجلس ملی پاکستان انتخاب شده است، گفت: امیدواریم همکاری‌های پارلمانی و توسعه ای دو کشور افزایش یابد.

وی در ادامه با بیان اینکه پاکستان و ایران کشورهای دوست، همسایه و هم سرنوشت هستند، گفت: شما پایه‌گذار این اجلاس بودید که کار مهمی است و باید پیگیری شود تا ضمن افزایش همکاری‌ها در حوزه مبارزه با تروریسم، روابط اقتصادی میان کشورها نیز افزایش یابد.

لاریجانی در ادامه با تأکید بر ضرورت افزایش روابط در حوزه گردشگری زیارتی و سیاحتی، خاطرنشان کرد: لازم است سطح روابط تجاری نیز افزایش یافته و در حوزه‌هایی که ظرفیت‌های خوبی در آنها وجود دارد میان دو کشور تفاهم‌نامه امضا شده و به مرحله اجرا درآید.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه جریان های تروریستی باعث آسیب به کشورهای منطقه شده است که باید با آنها مقابله کرد، اظهار کرد: امیدواریم هرچه سریع‌تر با همکاری دولت پاکستان، سایر گروگان‌های ایرانی در دست تروریست‌ها به ایران باز گردند.

پاکستان خواستار ریشه‌کن شدن تروریسم است

اسد قیصر نیز در این دیدار ضمن تشکر از میزبانی جمهوری اسلامی و ابراز تأسف از حادثه تروریستی اخیر در چابهار که منجر به شهادت چند تن از ایرانیان شد، گفت: ایران و پاکستان کشورهای دوست، برادر و مسلمان هستند و ما به روابط خود با این کشور افتخار می‌کنیم.

رئیس مجلس ملی پاکستان در ادامه با تأکید بر اینکه سیاست‌های دو طرف باید در راستای افزایش روابط دو پارلمان باشد، عنوان کرد: گروه‌های دوستی مجلس ملی پاکستان تشکیل و سیاست‌های جدید پایه‌ریزی شده از این رو این آمادگی وجود دارد تا در آینده نزدیک گفتگوهای پارلمانی آغاز شود.

وی ادامه داد: امیدواریم امسال نیز در این کنفرانس بتوانیم در راستای حذف تروریسم و افزایش روابط تجاری میان 6 کشور حاضر در این اجلاس گام برداریم.

قیصر در ادامه بر ضرورت افزایش روابط ملت‌های دو کشور نیز تأکید و بیان کرد: پاکستان خواستار ریشه کن شدن تروریسم است از این رو لازم است همکاری‌ها در زمینه مبارزه با این پدیده شوم افزایش یابد.

رئیس مجلس ملی پاکستان در پایان با تأکید بر افزایش روابط تجاری میان دو کشور خاطرنشان کرد: تلاش داریم روابط تجاری خود با ایران را گسترش داده و در این زمینه قصد داریم از ظرفیت‌های این اجلاس نیز برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنیم.

انتهای پیام/4002

http://ana.ir/i/342227
رئیس مجلس جمهوری آذربایجان به تهران می‌آید

رئیس مجلس جمهوری آذربایجان به تهران می‌آید

دشمنان دنبال ایجاد آشفتگی اجتماعی در ایران هستند

دشمنان دنبال ایجاد آشفتگی اجتماعی در ایران هستند

تعداد اخبار امروز گروه : 12 خبر