دوشنبه  30  اردیبهشت  1398
جمعه , 16 آذر 1397 ساعت 21:05

لاریجانی:

تروریسم و مواد مخدر دو لبه یک قیچی هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار رئیس مجلس افغانستان گفت: موضوع تروریسم و مواد مخدر دو لبه یک قیچی هستند که امیدواریم هرچه سریع‌تر از طریق سیاسی برطرف شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از خانه ملت، علی لاریجانی عصر امروز در دیدار عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس افغانستان که برای حضور در کنفرانس 6 کشور آسیایی برای مقابله با تروریسم به ایران سفر کرده است گفت: ملت افغانستان طی سال های اخیر بحران های مختلفی را پشت سر گذاشتند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه راه حل مشکل افغانستان نظامی نبوده و باید به شکل سیاسی حل شود، عنوان کرد: اینگونه اجلاس‌ها باعث افزایش همگرایی میان کشورها و ارائه نظرات میان آنها می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه ارتش آمریکا از ادامه حضور در افغانستان خسته شده است، اظهار کرد: موضوع تروریسم و مواد مخدر دو لبه یک قیچی هستند که امیدواریم هرچه سریع‌تر از طریق سیاسی برطرف شود.

دکتر لاریجانی در ادامه با تأکید بر افزایش همکاری‌های دوجانبه در حوزه‌های مختلف بیان کرد: همکاری‌های اقتصادی دو کشور با یکدیگر گره خورده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر افزایش همکاری‌ها برای مبارزه با قاچاق گفت: همچنین بحران آب در بسیاری از کشورها وجود دارد و می‌تواند منشأ اختلاف یا توسعه باشد لذا می‌توان از منابع میان دو کشور برای حل این موضوع در راستای توسعه روابط بهره‌مند شد.

امنیت افغانستان امنیت منطقه است/ ایران در شرایط سخت کنار ملت افغانستان بود

عبدالرئوف ابراهیمی نیز در این دیدار با اشاره به حضور داعش در افغانستان گفت: این حضور باعث می‌شود کشورهای همسایه افغانستان نیز دچار دردسر شوند لذا ایجاد صلح در افغانستان بسیار اهمیت دارد.

رئیس مجلس افغانستان در ادامه با بیان اینکه از هر نوع همکاری در جهت برقراری صلح در افغانستان استقبال می‌کنیم، اظهار کرد: تروریست‌ها به سلاح‌های پیشرفته مجهز شده و قصد دارند از طریق مرزها به کشورهای دیگر راه پیدا کنند لذا همگرایی و همکاری کشورها در راستای تأمین صلح در افغانستان بسیار مهم است.

وی در ادامه ایران و افغانستان را دو کشور همسایه و مسلمان دانست و افزود: ایران در شرایط سخت به افغانستان کمک کرد و در کنار ملت ما قرار گرفت ما نیز همکاری متقابل را صورت می‌دهیم و هرچه سریع‌تر موضوع بحران آب و نحوه همکاری‌های بانکی را پیگیری می‌کنیم.

رئیس مجلس افغانستان در پایان با بیان اینکه تروریسم بین‌المللی مهم‌ترین معضل منطقه است، خاطرنشان کرد: تروریسم حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشورها را متأثر کرده و لازم است در راستای حل این بحران همکاری‌های سیاسی و امنیتی خود را تقویت کنیم چرا که امنیت افغانستان امنیت منطقه است.

انتهای پیام/4002

http://ana.ir/i/342224
افغانستان در گرداب کشت خشخاش

افغانستان در گرداب کشت خشخاش

دشمنان دنبال ایجاد آشفتگی اجتماعی در ایران هستند

دشمنان دنبال ایجاد آشفتگی اجتماعی در ایران هستند

بیش از 9 تُن مواد مخدر در یک هفته کشف شد

بیش از 9 تُن مواد مخدر در یک هفته کشف شد

نقش استادان در پیشگیری از اعتیاد دانشجویان

نقش استادان در پیشگیری از اعتیاد دانشجویان

تعداد اخبار امروز گروه : 12 خبر