يكشنبه  26  خرداد  1398
جمعه , 20 مهر 1397 ساعت 08:00

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی:

مجلس مراقب کارنامه‌سازی‌ها در اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان باشد

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ تضمینی نیست جوانان شایسته در ادارات جایگزین شوند و نباید در استخدام‌ها کارنامه‌سازی صورت گیرد.

علیرضا رحیمی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، درباره اهمیت نظارت مجلس بر اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان اظهار کرد: جوانان ایران ظرفیت بالقوه‌ای هستند که متأسفانه در کمتر برهه‌ای مورد توجه جدی قرار گرفته‌اند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از دولت‌ها شعار جوان‌گرایی و فضا دادن به جوان را داده‌اند اما در عمل کاری صورت نگرفته است، تصریح کرد: متأسفانه در کشور ما سیستم تربیت مدیران شکل نگرفته و جوانانی که صاحب فضیلت و استعدادهای زیادی بودند، به روزمرگی افتادند و دلیلش هم فقط این بوده که در عزل و نصب‌ها مورد توجه تصمیم‌گیران قرار نگرفته‌اند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس با تأکید براینکه فضای مدیریتی در اختیار اقشار جوان اعم از دختر و پسر قرار نگرفت، اظهار کرد: در موارد محدودی هم که مدیریت در اختیار جوانان بوده، غالباً تلاش کردند نقاط ضعف را برجسته کنند و کمتر نگاه به ارتقای جوان و گسترش مدیران جوان بوده است.

رحیمی با بیان اینکه بخش خصوصی در این مورد موفق‌تر از دولت عمل کرده، تصریح کرد: جوانان نه تنها در دولت دوازدهم بلکه در تمام دولت‌ها مورد بی‌توجهی و غفلت بوده‌اند، لذا قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، قانون کاملی نیست و فقط مقداری فضا را فراهم می‌کند و نکته حائز‌اهمیت‌تر و مکمل این است که جوانان جایگزین شوند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه هیچ تضمینی نیست که جوانان شایسته در ادارات جایگزین شوند، گفت: نباید به صرف جوان بودن یا خانم بودن، کارنامه‌سازی صورت گیرد و بگویند جوانان را در مشاغل مدیریتی استفاده کردیم.

وی خاطرنشان کرد: کارنامه درخشان جوانان می‌تواند نقطه‌عطفی برای باز شدن فضا و سپردن مدیریت‌ها به نسل جوان باشد و مطمئنم اگر انتخاب‌ها شایسته باشد، حتماً منجر به بهره‌وری بالاتر و ارزش افزوده بهینه و رضایتمندی بیشتر مردم از عملکردها خواهد بود.

انتهای پیام/4071/4034/خ

http://ana.ir/i/317371
وزرای مدعی اصلاح طلبی با فراکسیون امید هماهنگی ندارند

وزرای مدعی اصلاح طلبی با فراکسیون امید هماهنگی ندارند

طرح اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان؛ تزریق خون جدید در بدنه مدیریتی کشور

طرح اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان؛ تزریق خون جدید در بدنه مدیریتی کشور

تعداد اخبار امروز گروه : 17 خبر