چهارشنبه  29  خرداد  1398
چهارشنبه , 18 مهر 1397 ساعت 11:50

رئیس کمیته فضای مجازی مجلس:

بازی‌های رایانه‌ای تبدیل به دستگاه‌های ضدفرهنگی شده‌اند

رئیس کمیته فضای مجازی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بازی‌های رایانه‌ای تبدیل به دستگاه‌های ضدفرهنگی شده‌اند.

به گزارش خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام والمسلمین نصرالله پژمانفر در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی سؤالش از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر اینکه  آیا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر عملکرد ضعیف و شائبه‌دار بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و مدیرعامل آن نظارت دارد؟ اظهار کرد: بازی‌های رایانه‌ای تعاملی‌ترین رسانه‌های عصر حاضر و سودآورترین محصولات فرهنگی با تأثیر بسیار عمیق هستند.

وی اضافه کرد: بازی‌های رایانه‌ای در دنیای امروز نه‌تنها یک ابزار درآمدی، بلکه یک دستگاه بزرگ ضدفرهنگ هستند که فاصله زیادی را میان والدین و فرزندانشان ایجاد کرده‌اند که این اختلاف تصادفی نیست و سالیان زیادی روی آن برنامه‌ریزی شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با خطاب قرار دادن بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: مهمترین وظیفه این بنیاد حمایت و نظارت بر گسترش فرایند تولید، توزیع، تکثیر و واردات بازی‌های رایانه‌ای است، اما چیزی که اتفاق افتاده این است که سهم بازی‌های خارجی در بازار کشورمان 86 درصد بوده و بازی‌های داخلی فقط 14 درصد سهم داشته‌اند.

پژمانفر با بیان اینکه متأسفانه  تخلفات صریح بنیاد این است که محتواهای خلاف جنسی، الحاد، کفر، تضییع دین، همجنس‌‌گرایی، آموزش انواع جرم‌ها مانند سرقت، قتل‌های دسته جمعی، روابط جنسی در دسترس جوانان و نوجوانان است، تصریح کرد: طبق آمارهای مراکز علمی هویت ملی میان فرزندان این کشور رو به کاهش است و طبیعتاً بی‌توجهی به مسائل فرهنگی، سبک زندگی ایرانی اسلامی تصادفی نیست.

وی با بیان اینکه در بحث بازی‌های رایانه‌ای فقط به رده‌بندی سنی اکتفا کردیم، گفت: بر اساس نظرسنجی‌های رسمی 67درصد بازی‌کنندگان زیر 30 سال هستند و بیشترشان در طیف سنی 12 تا 19 سال قرار  دارند که اکثرشان هم از تلفن همراه استفاده می‌کنند. 

رئیس کمیته فضای مجازی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به بازی «جی‌پی‌ای» و بلاهایی که محتوای آن سر فرزندان این کشور می‌آورد، تصریح کرد: طبق گزارش مرکز پژوهش‌ها فعالیت مالی بنیاد بازی‌های رایانه‌ای غیرشفاف است.

وی گفت: آقای وزیر می‌گوید بازی‌های ایرانی رشد کرده است، به نظرم دلیلش این است که بازی‌ها توانسته‌اند خود را با خارجی‌ها همسو کنند. که نمونه‌های آن لوتی‌ها، قیصر، خروس جنگی، کاموا و چاله میدانی هستند که برای تشویق بچه‌ها در بازی به آنان قمه، قداره و پنجه بوکس پاداش می‌دهند!

رئیس کمیته فضای مجازی کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: در کشور کودتای فرهنگی اتفاق افتاده است و فکر فرزندانمان مورد شدیدترین هجمه‌هاست و ما در این زمینه کوتاهی کردیم.

انتهای پیام/4034/پ

http://ana.ir/i/317031
دولت باید زمینه استقرار نظام صنفی هنر را فراهم می‌کرد

دولت باید زمینه استقرار نظام صنفی هنر را فراهم می‌کرد

دعوت رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از دستگاه‌ها برای خرید آثار هنری

دعوت رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از دستگاه‌ها برای خرید آثار هنری

CFT به امنیت ملی آسیب می‌رساند

CFT به امنیت ملی آسیب می‌رساند

نمایندگان مجلس باید شناسنامه سیاسی داشته باشند/ معایب فراکسیون‌های تخصصی پارلمان

نمایندگان مجلس باید شناسنامه سیاسی داشته باشند/ معایب فراکسیون‌های تخصصی پارلمان

تصویب CFT نشان از ضعف مجلس در تشخیص مصالح نظام دارد

تصویب CFT نشان از ضعف مجلس در تشخیص مصالح نظام دارد

18/07/1397 12:50:45 ب.ظ
بازی‌های یارانه‌ای یا بازی رایانه ای؟ در سرتاسر متن بازی‌های یارانه‌ای اشاره شده است.
18/07/1397 03:28:16 ب.ظ
با سلام و احترام مخاطب محترم ممنون از دقت نظرتان ممنون که اخبار ما را دنبال می‌کنید
تعداد اخبار امروز گروه : 6 خبر