1633324
پنجشنبه  24  آبان  1397
چهارشنبه , 21 شهریور 1397 ساعت 12:20

عضو فراکسیون روحانیت مجلس در گفتگو با آنا مطرح کرد:

برخی نمایندگان حامی دولت تاکنون از معیشت مردم سخن نگفته‌اند/ فرافکنی‌ حامیان دولت با هدف به حاشیه‌راندن واقعیت‌های جامعه

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: فرافکنی‌های حامیان انتخاباتی دولت در فضای رسانه به این دلیل است که نتوانستند وعده‌هایی که به مردم داده بودند را عملی کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدناصر موسوی‌لارگانی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به تلاش برخی برای به حاشیه راندن مسائل اصلی کشور در دولت و مجلس با پرداختن به مسائل بدون اولویت، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب به‌طور ویژه در ماه‌های اخیر چندین مرتبه در توصیه به کارگزاران نظام، پرهیز از حاشیه‌سازی‌ها و پرداختن به معیشت مردم و توجه به مسائل اقتصادی را گوشزد کردند.

وی اضافه کرد: دولت دوازدهم با وعده‌های انتخاباتی زیادی که به مردم داد و به آنان این‌گونه القا کرد که اگر این دولت روی کار نیاید، سایه جنگ بر سر کشور قرار می‌گیرد، تحریم‌ها بازمی‌گردد و برجام از بین می‌رود، معیشت مردم را به این‌گونه وعده‌ها متصل کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه با تمام وعده‌هایی که روحانی داده بود، دولت دوازدهم کم‌کم دچار نوسان‌های ارز و طلا شد، تصریح کرد: مشکل‌ها روزبه‌روز افزایش پیدا کرد، دلیلش هم این بود که درآمدهای کشور ریالی است، اما هزینه‌های مردم با ارز محاسبه می‌شود.

موسوی‌لارگانی با تأکید براینکه این روزها مایحتاج سفره مردم بالغ‌بر 100 یا 200 درصد افزایش قیمت داشته، اظهار کرد: در علت‌یابی گرانی سفره مردم، برخی افزایش قیمت ارز را مطرح می‌کنند درحالی‌که در بسیاری از موارد، گرانی‌ها ربطی به افزایش قیمت ارز ندارد.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از اقلامی که گرانی آن تابع قیمت ارز اعلام می‌شود، مواد اولیه و تولیدش در داخل کشور است و ربطی به واردات ندارد. موضوع این است که برخی این روزها از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند و مردم را به رنج انداخته‌اند.

وی بیان کرد: بسیاری از فرافکنی‌ها در فضای رسانه به همین دلیل است که دولت و حامیانش نتوانستند به وعده‌هایی که به مردم داده بودند،‌ عمل کنند؛ برای همین مباحث انحرافی را مطرح می‌کنند که دردی هم از مردم دوا نمی‌کند و بیشتر بر آلام آن‌ها می‌افزاید.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: این‌ها می‌خواهند ذهن مردم را ازآنچه با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند، منحرف کنند، بنابراین مباحث حاشیه‌ای را مطرح و آن را بزرگنمایی می‌کنند؛ آن‌هم به‌گونه‌ای که انگار تمام مشکلات عالم اسلام موضوعی است که آن‌ها مطرح می‌کنند.

موسوی‌لارگانی خاطرنشان کرد: برخی حامیان دولت در مجلس طی چند ماه گذشته یک کلمه هم از معیشت مردم و مسائل اقتصادی سخن نگفته‌اند، اما دائماً فریاد می‌زنند که چرا حصر است و چرا آزادی بیان نیست! این در حالی است که در سخنانشان کل نظام را زیر سؤال می‌برند و مسائلی را مطرح می‌کنند که دشمن هم این‌گونه جرئت صراحت بیانش را ندارد و بعد فریاد می‌زنند آزادی بیان نیست!

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی گفت: چرا باید زندانیان سیاسی که قصد داشتند ریشه نظام را بزنند، برای عده‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اولویت داشته باشد، اما مشکلات اقتصادی مردم را فراموش کنند! دلیلش این است که می‌خواهند ذهن مردم را به حاشیه برانند و از ناکارآمدی‌ها منحرف کنند.

انتهای پیام/4034/ن

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

نگذاریم CFT موضوع سوءاستفاده دشمنان شود

سخنگوی شورای نگهبان دلایل رد لوایح پالرمو و CFT را تشریح کرد

از خداحافظی 14 استاندار تا توصیه جهانگیری به شیخ سلمان

چرا آخوندی با دادن آپارتمان به قضات موافقت کرد؟

پاسخ نماینده آمل به جهانگیری: دادن تسهیلات به متخصصان رانت نیست

ظریف درباره ادعای پولشویی به کمیسیون امنیت ملی پاسخ می‌دهد

مردم از جزئیات جلسات اقتصادی سران قوا مطلع شوند

از استرداد اموال بابک زنجانی تا آبروریزی برای لیبرال دموکراسی

بررسی CFT یکشنبه آتی در کمیسیون امنیت ملی

تهران استاندار سیاسی می‌طلبد

کدخدایی دلایل حضور خود در فضای مجازی را اعلام کرد

مراقب باشیم اروپا در ایجاد کانال ویژه مالی دنبال وقت‌کشی نباشد

مدیریت‌ ناشایست و عدم نظارت بر بانک مرکزی عامل تقویت تحریم است

عربستان با طرح خروجش از اوپک دنبال امتیاز ویژه است

ظریف درباره ادعای پولشویی به کمیسیون امنیت ملی پاسخ می‌دهد

استیضاح؛ ابزار نظارتی نمایندگان مجلس

آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی چه می‌گوید؟

نگذاریم CFT موضوع سوءاستفاده دشمنان شود

تهران استاندار سیاسی می‌طلبد

آبستراکسیون در مجلس به چه معناست

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه 24 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه 24 آبان