پنجشنبه  02  اسفند  1397
شنبه , 17 شهریور 1397 ساعت 19:27

جلالی در دیدار با معاون پارلمان اروپا:

اروپا در صیانت از برجام تصمیمی جدی و عملی اتخاذ کند

رئیس گروه روابط پارلمان ایران با اروپا خواستار اتخاذ تصمیمی جدی و عملی در قبال حفظ برجام از جانب اتحادیه اروپا شد و گفت: اتحادیه اروپا با صیانت از برجام وزن خود را در حل و فصل منازعات بین‌المللی اثبات خواهد کرد.

به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا از خانه ملت، کاظم جلالی رئیس و اعضای گروه روابط پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با پارلمان اروپا که به‌منظور دیدار و گفتگو با مقامات سیاسی و مسئولان پارلمان اروپا عازم بروکسل شده‌اند با هایدی هاتالا معاون پارلمان اروپا دیدار و گفتگو کردند.

کاظم جلالی به روابط ایران و پارلمان اروپا اشاره کرد و گفت: خوشبختانه هیأت‌های روابط پارلمانی ایران و اروپا در سفرهای جداگانه نشست‌ها و گفتگوهای خوبی داشته‌اند و که این مهم نشانگر عزم جدی دو پارلمان برای شناخت بیشتر یکدیگر و گسترش روابط فی‌مابین است.

وی یکی از بهترین مؤلفه‌های ارتقای سطح روابط میان جمهوری اسلامی ایران و اروپا را روابط پارلمانی دانست و ضمن قدردانی از مواضع واقع‌بینانه در خصوص برجام این اقدامات را ناکافی دانست و خواستار اتخاذ تصمیمی جدی و عملی در قبال حفظ برجام از جانب اتحادیه اروپا شد.

جلالی اظهار کرد: گفتگوهای جمهوری اسلامی ایران در برجام ابتدا با اروپا آغاز شد و پس از آن چین و روسیه و در انتها آمریکایی‌ها به این گفتگوها پیوستند، از همین رو امروز اروپا در برابر خروج آمریکا از برجام باید برای حفظ وزن سیاسی خود از برجام حمایت کند.

نایب‌رئیس اتحادیه بین‌المجالس جهانی تصریح کرد: برجام بزرگ‌ترین دستاورد سیاست خارجی اتحادیه اروپاست و طبعاً اتحادیه اروپا وزن خود را در حل و فصل منازعات بین‌المللی با صیانت از برجام اثبات خواهد کرد.

جلالی در پایان ابراز امیدواری کرد که سفر هیأت‌های پارلمانی میان ایران و پارلمان اروپا زمینه‌ساز شناخت متقابل و ارتباطات قوی‌تر شده و به برقراری صلح و امنیت جهانی کمک کند.

هایدی هاتالا معاون پارلمان اروپا نیز در این نشست با اشاره به تاریخچه روابط جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه و ابراز امیدواری در خصوص ارتقای سطح آتی این روابط، اظهار کرد: معتقدیم که برجام گام بزرگی در راستای ترویج صلح و ثبات در جهان است و همچنان برخلاف سیاست‌های دولت جدید آمریکا و وضعیت حساس خاورمیانه به مسیر خود ادامه خواهیم داد.

وی بر ضرورت روابط فی‌مابین ایران و اروپا در زمینه‌های مشترکی همچون گردشگری و آموزش تأکید و ابراز امیدواری کرد که سفر هیأت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران زمینه‌ساز گسترش این روابط شود.

در این دیدار غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، مهدی فرشادان عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، سیامک مره صدق عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، زهرا ساعی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس و کمال دهقانی فیروزآبادی نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نیز پیمان سعادت سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلژیک، اتحادیه اروپا و آکردیته در لوکزامبورگ، حضور داشتند.

انتهای پیام//پ

حجت‌الاسلام رئیسی جایگزین آیت‌الله آملی در قوه قضائیه می‌‌شود

حقوق‌های زیر 2 میلیون و 750 هزار تومان از مالیات معاف شد

وزرای خارجه سعودی و امارات برای یادگیری زبان عبری تلاش نکنند

دست برداشتن از قدرت موشکی شرط اروپایی‌ها برای اینستکس است

مشاجره نماینده تهران و قم درباره استیضاح رئیس‌جمهور

زنی مرتبط با جنایت تروریستی زاهدان بازداشت شد/ مشاجره در مجلس

حادثه تروریستی خاش نمایش کینه‌توزی دشمنان علیه ملت ایران بود

دستور رهبر معظم انقلاب برای سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی

تشکیل جلسه کمیسیون امنیت‌ملی، وزارت اطلاعات و سپاه

کارانه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها مشمول مالیات پلکانی می‌شود

قیمت آب و برق واحدهای مسکونی افزایش یافت/ آغاز فروش بلیط راه‌آهن

زنی مرتبط با جنایت تروریستی زاهدان بازداشت شد/ مشاجره در مجلس

وزرای خارجه سعودی و امارات برای یادگیری زبان عبری تلاش نکنند

اسامی شهدای حادثه تروریستی زاهدان اعلام شد/ شرایط فعالیت احزاب

طرح استیضاح روحانی در فراکسیون نمایندگان ولایی مطرح نیست

نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان برگزار می‌شود

آمریکا از منطقه خارج شود/ مروری بر عملیات‌های تروریستی جیش‌الظلم

تکلیف بدهی بانک مسکن در مسکن مهر به بانک مرکزی مشخص شد

مأموریت لاریجانی به رئیس کمیسیون صنایع برای پیگیری قیمت خودرو

اجازه مجلس به وزارت راه برای واگذاری مسکن 99 ساله مهر به متقاضیان