174502
شنبه  26  آبان  1397
شنبه , 17 شهریور 1397 ساعت 14:21

نماینده مردم اهواز در مجلس در گفتگو با آنا:

جذب نقدینگی با ترسیم آینده روشن برای سرمایه‌ مردم

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی گفت: 80 درصد مشکلات اقتصادی به اعتماد میان مردم و دولت مربوط می‌شود و اگر جامعه به سیاست‌گذاران خود اعتماد کند، آن میلیاردها دلاری که به منازل رفته، به بازار باز خواهد گشت.

عباس پاپی‌زاده در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا،‌ درباره لزوم یاری دولت برای عبور از بحران، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی در چند سال عمر دولت روحانی همواره در کنار وی بوده است.

وی با بیان اینکه مجلس انتظار داشت دولت در مشکلات اقتصادی و معیشت مردم، چابک‌تر عمل کند و سریع‌تر به مسائل بپردازد، تصریح کرد: مشکلاتی در سیستم مالی و پولی بود که نمایندگان انتظار داشتند با راهبردهای اقتصادی دولت اصلاح شود که نشد؛ بنابراین به این نتیجه رسیدیم که اگر قرار است مسیر درستی طی شود، باید افراد توانایی که مدیریت صحیح دارند، سکاندار شوند و این تنها نقطه اختلاف مجلس با دولت بود.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان با اشاره به اینکه متأسفانه پیش‌بینی‌های یک سال گذشته مجلس در حوزه عمل تحقق یافت، بیان کرد: مجلس معتقد بود برای کنترل قیمت ارز باید بازار ثانویه در کنار سایر بازارهای پولی شکل بگیرد که این مسئله توسط دولت پذیرفته نشد و با تأخیر صورت گرفت و در نهایت نیز در نیمه مرداد و زمانی که آسیب خودش را زده بود، اتفاق افتاد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ای‌کاش دولت زودتر به اخطارهای نمایندگان توجه می‌کرد و پیشنهاد کمیسیون‌های برنامه و بودجه و اقتصادی را می‌پذیرفت تا عنان کار اینگونه از دست نرود.

پاپی‌زاده با بیان اینکه مجلس نمی‌تواند به‌راحتی از کنار چنین مشکلاتی عبور کند، گفت: اینکه مجلس وزیر را احضار و استیضاح می‌کند و اولتیماتوم می‌دهد،‌ معنایش این نیست که می‌خواهد با دولت تقابل داشته باشد؛ بلکه سعی دارد از طریق ظرفیت‌های خودش به اصلاح شرایط اقتصادی کمک کند.

نماینده مردم اهواز در مجلس اضافه کرد: بحث استیضاح وزیر آموزش و پرورش در مجلس مطرح شد، اما به دلیل اینکه این استیضاح در ارتباط با مسائل روز کشور نبود، نمایندگان آن را از دستور کار خارج کردند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، جذب دارایی‌های مردمی برای برون‌رفت از بحران اقتصادی را از اولویت‌های امروز اقتصاد عنوان کرد و گفت: متأسفانه 80 درصد مشکلات اقتصادی فعلی به اعتماد میان مردم و دولت مربوط می‌شود؛ یعنی اگر جامعه به سیاست‌گذاران خود اعتماد کند، قطعاً آن میلیاردها دلاری که به منازل رفته، به بازار باز خواهد گشت.

پاپی‌زاده تصریح کرد: دلیل اینکه سرمایه به پستوهای منازل مردم رفته دلیلش این است که اعتماد به تصمیم‌گیری‌های دولت نیست و اگر از سوی بانک مرکزی و تیم اقتصادی این اعتماد جلب و آینده روشنی برای سرمایه‌های مردم ترسیم شود، آنها آرام‌آرام ارز و طلای ذخیره‌شده در منازل را به بازار می‌آورند.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان خاطرنشان کرد: ذخیره کردن ارز و طلا قطعاً روش مناسبی برای پس‌انداز مردم نیست و کاهنده ارزش سرمایه‌ آنان است؛ بنابراین چنین روش‌هایی برای منافع ملی، دولت و مردم زیانبار خواهد بود.

انتهای پیام/4034/پ

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

نگذاریم CFT موضوع سوءاستفاده دشمنان شود

از خداحافظی 14 استاندار تا توصیه جهانگیری به شیخ سلمان

بررسی CFT یکشنبه آتی در کمیسیون امنیت ملی

چرا آخوندی با دادن آپارتمان به قضات موافقت کرد؟

پاسخ نماینده آمل به جهانگیری: دادن تسهیلات به متخصصان رانت نیست

ظریف درباره ادعای پولشویی به کمیسیون امنیت ملی پاسخ می‌دهد

مسئولان با مردم شفاف باشند تا افتراها از فضای مجازی جمع شود

تهران استاندار سیاسی می‌طلبد

اجرای سیاست‌‌ اقتصاد مقاومتی اصلی‌ترین راهکار مقابله با تحریم است

از گاف‌های آقای وزیر تا آزادی 5 مرزبان

اجرای سیاست‌‌ اقتصاد مقاومتی اصلی‌ترین راهکار مقابله با تحریم است

مراقب باشیم اروپا در ایجاد کانال ویژه مالی دنبال وقت‌کشی نباشد

استفساریه چیست

کدخدایی دلایل حضور خود در فضای مجازی را اعلام کرد

فراکسیون مستقلین ولایی پیرامون مسائل روز کشور تشکیل جلسه می‌دهد

تصمیم‌گیری درباره قیمت حامل‌های انرژی در نشست مشترک انرژی و بودجه

مدیریت‌ ناشایست و عدم نظارت بر بانک مرکزی عامل تقویت تحریم است

عربستان با طرح خروجش از اوپک دنبال امتیاز ویژه است

ظریف درباره ادعای پولشویی به کمیسیون امنیت ملی پاسخ می‌دهد

استیضاح؛ ابزار نظارتی نمایندگان مجلس

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های شنبه 26 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های شنبه 26 آبان