144016
شنبه  28  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

شنبه , 20 مرداد 1397 ساعت 04:23

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

نظارتی بر پرداخت ارز دولتی و مسیر طی شده آن وجود نداشته است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: دلیلی ندارد گوشت وارداتی که با ارز ۴ هزار و ۲۰۰تومان وارد کشور شده به یکباره افزایش قیمت ۱۰۰درصدی را داشته باشد.

به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا از خانه ملت، عباس پاپی‌زاده پالنگان درباره تامین نیاز کشور به کالاهای اساسی در دوران تحریم‌ها، اظهار کرد: اخیراً جلسه‌ای را با حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت و وزیر جهاد کشاورزی برای تامین کالای اساسی مردم برگزار شد که عمده آن‌ها سبد غذایی در حوزه دامداری و کشاورزی بود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث واردات و توان تولید داخل در نشست برگزار شده بررسی شد، گفت: در این نشست برگزار شده قبل از ارائه بسته جدید ارزی مقرر شد کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم با ارز چهار هزار و 200 تومان وارد شود.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکلی که در بازار وجود دارد این است که وارد کننده کنجاله و محصولات کشاورزی ارز مورد نیاز خود را دریافت و ثبت سفارش خود را با ارز چهار هزار و 200 تومانی انجام داده‌اند، اما همچنان شاهد افزایش قیمت حدود 80 درصدی برخی از اقلام در بازار هستیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حال حاضر شاهد افزایش قیمت نهاده‌ها در قیمت تمام شده محصولات هستیم به صورت مثال هزینه تمام شده محصولی مانند مرغ به شدت افزایش پیدا کرده است، عنوان کرد: از وزرا در خصوص این افزایش قیمت‌ها سوالاتی پرسیده شد که متاسفانه تاکنون پاسخ قانع کننده‌ای دریافت نکرده‌ایم.

وی با بیان اینکه دولت در شرایطی قرار گرفته است که از طرفی ارز مورد نیاز واردات را از محل بودجه عمومی کشور تامین می‌کند و به عنوان یارانه به وارداکنندگان پرداخت می‌کند و از سوی دیگر به هدف کنترل قیمت‌ها دست پیدا نکرده است، تصریح کرد: دولت هم جریمه را پرداخت کرده و هم افزایش قیمت را باید تحمل کند و آسیب این افزایش قیمت به مصرف کننده وارد می‌شود.

پاپی‌زاده با اشاره به اینکه نظارتی به پرداخت ارز دولتی به واردکنندگان و مسیری که ارز پرداختی باید در آن مصرف شود وجود نداشته است، همچنین ارز به واردکننده واقعی که قابل رصد باشد پرداخت نشده، اضافه کرد: محصول و نهاده‌ای که با ارز دولتی وارد کشور شده باید با همین قیمت در اختیار تولیدکننده و کشاورز قرار بگیرد که این اتفاق نیز صورت نگرفت و زنجیره‌ای که باید شفاف عمل می‌کرد شفاف نبود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دلیلی ندارد گوشت وارداتی که با ارز چهار هزار و 200تومان وارد کشور شده به یکباره افزایش قیمت 100درصدی را داشته باشد.

انتهای پیام/4034

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

مسیر حرکت تروریست‌های میرجاوه شناسایی شد

ماجرای دریافت پیامک‌های تهدیدآمیز از خارج/ با FATF مانع انتقال ارز به ایران شدیم

تغییر در کابینه ضرورت امروز کشور

FATF و دوگانه درد و استقامت

خبر دقیقی از مکان گروگان‌های مرزبانی ایران به دست نیامده است

2 وزیر به بهارستان می‌روند

قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نقطه ابهامی ندارد/ لازم باشد استفساریه می‌دهیم

چرا دولت دوازدهم نتوانست در سایه امید مردم پیشرفت کند

استیضاح آخوندی هفته آینده تعیین تکلیف می‌شود

جایگاه هیأت نظارت مجمع تشخیص مصلحت در مصوبه CFT

بررسی صلاحیت گزینه‌های وزارتخانه‌های اقتصاد و کار

فرمانده هوافضای سپاه به کمیسیون امنیت ملی گزارش می‌دهد

اربعین؛ پیوند فرهنگی در تراز بین‌المللی

2 وزیر به بهارستان می‌روند

علوی و ظریف به کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌روند

دستور کار صحن علنی مجلس

شناسایی تهدیدها و فرصت‌ها سیاستگذاری آینده را ضمانت می‌کند

معیار شورای نگهبان، شرع و قانون اساسی است

خبر دقیقی از مکان گروگان‌های مرزبانی ایران به دست نیامده است

دولت از تمام توان کشور برای تحقق فراخوان رهبر انقلاب استفاده کند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه