343224
سه شنبه  24  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

شنبه , 20 مرداد 1397 ساعت 06:58

نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس در گفتگو با آنا:

روحانی باید پاسخگوی عملکرد وزرا و دولت باشد

نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه رئیس‌جمهور باید پاسخگوی عملکرد وزرا و دولت باشد، گفت: مردم باید ببینند رئیس‌جمهور در عمل معتقد به مبارزه با فساد است.

سید حسین نقوی‌حسینی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا،‌ درباره سخنان رئیس‌جمهور در گفتگو با مردم و اینکه حتماً در سه ماه اخیر تخلف‌هایی صورت گرفته است، اظهار کرد: تمام تخلف‌های اخیر در بازار ارز و طلا، در دولت بوده و آقای روحانی به عنوان رئیس دولت باید با مدیران متخلف برخورد کند.

وی اضافه کرد: رئیس‌جمهور برای برخورد با این تخلف‌ محرز، منتظر چه کسی است که بیاید و با عاملان آن برخورد کند؟ ایشان که خود داعیه‌دار مبارزه با فساد است و می‌گوید ما خط قرمزی نداریم، پس چرا مدیر و وزیر متخلف را عزل نمی‌کند؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آقای روحانی می‌گوید ما از قوه‌قضائیه می‌خواهیم به تخلفات رسیدگی کند، تصریح کرد: مگر خودتان اذعان ندارید تخلف شده، درست است که قوه‌قضائیه رسیدگی و برخورد می‌کند؛ اما مسئولیت اول برعهده شخص رئیس‌جمهور است.

نقوی‌حسینی تاکید کرد: رئیس‌جمهور باید پاسخگوی عملکرد وزرا و دولت باشد و نمی‌تواند بگوید پاسخگوی اقدامات وزیر و دولت نیستم.

وی خاطرنشان کرد: مردم باید ببینند رئیس‌جمهور در عمل معتقد به مبارزه با فساد است.

به گزارش آنا، رئیس‌جمهور شامگاه دوشنبه 15 مرداد در گفتگوی تلویزیونی خود با مردم، در پاسخ به این سوال که در شرایطی که مردم با سختی زندگی‌شان را می‌گذرانند و در مقابل، عده‌ای به هزاران میلیارد راضی نیستند و این تخلفات را انجام می‌دهند، دولت در برخورد با متخلفان و سوءاستفاده‌کنندگان چقدر جدی‌ است؟ گفت: با مفسد و فاسد و کسی که اخلال می‌کند و حقوق مردم را تضییع می‌کند باید قاطعانه برخورد کنیم. دولت با شرایط خاصی، ارز را تهیه کرده و در اختیار افراد می‌گذارد؛ لذا به کسی که این ارز را برای واردات کالا بیرون ببرد و برنگرداند و کالایش را هم وارد نکند نباید به هیچ عنوان رحم کنیم.

روحانی تاکید کرد: به طور قاطعانه در دولت گفتم و چند بار هم اخیراً تأکید کردم که ما مهلت سه ماهه به همه آن‌هایی که ارز بردند داده‌ایم و باید ثابت کنند که کالای مورد نیاز را آورده و وارد کشور کرده‌اند و این کالا در کجا قرار دارد. گمرکات کشور الان در ترخیص فعال‌تر شده و از دو هفته پیش به آنها دستور دادم که مقررات دست و پاگیری که به خاطر برخی احتیاط‌ها لحاظ می‌شد و به واسطه آن، ترخیص کالاها طول می‌کشید را برداشته و با سرعت بیشتری کالا ترخیص شود. مخصوصاً کالاهایی که مورد نیاز عامه مردم است. از آن طرف باید مراقبت کنیم ببینیم کسی که پول گرفته تا جنسی را وارد کند، آن جنس از کدام گمرک آمده، و در چه تاریخی و محاسبه شود پولی که گرفته با جنسی که آورده مطابق است یا نه؟ حتماً و بی‌تردید تخلف صورت گرفته است. حتماً فساد ایجاد شده و رانت بوده و من یکی از نگرانی‌هایم در این دو سه ماه این بود که چگونه با این رانت و با این فساد مبارزه کرده و بتوانیم چارچوب بهتری ایجاد کنیم.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: دولت هیچ خط قرمزی در این زمینه ندارد و هر مقام یا کسی اگر تخلف کرد باید با او برخورد شود. دادگاه‌ها باید طبق قانون با او برخورد کنند و ما هم حامی خواهیم بود.

انتهای پیام/4034/ن

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

بسته‌های حمایتی دولت در دو مرحله ارائه می‌شود

بازخوانی و واکاوی یک خبر!

اسامی 96 نماینده مجلس مخالف لایحه CFT اعلام شد

ارائه کارت‌های اعتباری 100 هزار تومانی به اقشار کم‌ درآمد

نماینده مجلس شورای اسلامی قسمت پنهان FATF را افشا کرد

فردا لوایح مبارزه با پول‌شویی و پالرمو بررسی می‌شوند

کشور برای تصمیم‌های محرمانه هزینه داده است/ شفاف‌سازی را کلنگی برسر مخالفان می‌کنند

نمایندگان مجلس از سر ناچاری به CFT رای مثبت دادند

مصوبه‌های پالرمو و مبارزه با پول‌شویی با سیاست‌های کلی نظام در تعارض است

پاسخ‌های وزیر ارشاد درباره بازی‌های رایانه‌ای نمایندگان مجلس را قانع نکرد/کارت زرد مجلس به صالحی

قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نقطه ابهامی ندارد/ لازم باشد استفساریه می‌دهیم

تغییر در کابینه ضرورت امروز کشور

حسن اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان برعهده نهادهای نظارتی است

طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی به صحن مجلس باز می‌گردد

پذیرش FATF اعتماد ملی را به سیستم بانکی کاهش می‌دهد

گزارش تحقیق و تفحص از گمرک‌ها در آینده نزدیک به صحن علنی مجلس می‌آید

عضویت در FATF مشکلات کشور را حل نمی‌کند

مجلس مراقب کارنامه‌سازی‌ها در اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان باشد

وضعیت آب کشور همچنان در حالت بحران است

فعالیت برخی سلبریتی‌ها در فضای مجازی افکار جامعه را ملتهب می‌کند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه