143232
شنبه  28  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

چهارشنبه , 17 مرداد 1397 ساعت 13:13

نایب رئیس مجلس در مخالفت با استیضاح ربیعی:

نمایندگان منصفانه در مورد استیضاح نظر بدهند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان باید منصفانه در مورد استیضاح نظر بدهند و اعتبار و عزت مجلس به این امر است نه به فشار و جبر.

به گزارش حوزه مجلس خبرگزاری آنا از خانه ملت؛ مسعود پزشکیان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مخالفت با این استیضاح، گفت: تصمیم نداشتم صحبت کنم؛ اما متاسفانه برخی دانسته یا ندانسته اظهاراتی در مورد مجلس مطرح کردند که احساس کردم باید از تمامیت مجلس و نمایندگان دفاع کنم؛ اینکه گفتند نمایندگان لابی کردند و پول گرفتند چه کسانی را زیر سوال می‌بریم؛ یعنی اگر من به آقای ربیعی رای دادم پول گرفتم؛ متاسفانه جوی راه‌ انداخته‌اند که اگر استیضاح رای نیاورد حیثیت مجلس از بین می‌رود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حیثیت مجلس زمانی از بین می‌رود که با جو و فشار بخواهد رای دهد، افزود: به حق باید رای داد نه با جوسازی، انگ‌زدن، تهمت‌زدن به همدیگر؛ کدام نماینده پول گرفته است؛ نمایندگانی که می‌گویند برخی پول گرفته‌اند اگر اثبات کنند باید آن‌ها را از مجلس اخراج کرد.

وی ادامه داد: این حرف را از تریبون مجلس مطرح کردن و خوراک عده‌ای رسانه قرار دادن منصفانه نیست؛ نماینده‌ای پول و باج نگرفته که بخواهد رای دهد یا ندهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: بنده به آقای ربیعی رای می‌دهم نه به دلیل اینکه عیب و مشکل ندارد و این شاخص دارد و دنبال دنیا، قدرت و پول نبودم، نیستم و نخواهم بود بهتر است این وصله‌ها را به همدیگر نچسبانیم.

پزشکیان افزود: تقی زاده به من گفت پسر من پسر ربیعی را نمی‌شناسد این در حالی است که می‌گویند این دو نفر با هم شریک شدند و شرکت تشکیل دادند و در دوبی هم شراکت دارند؛ تهمت را نباید از پشت تریبون مجلس گفت ما مسلمان هستیم به خدا و آخرت اعتقاد داریم؛ چرا به همدیگر تهمت می‌زنیم؟

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: حضرت علی می فرماید‌ «بین حق و باطل چهار انگشت بیشتر فاصله نیست»، حق می‌گوید دیدن، باطل می‌گوید شنیدن؛ ما بر اساس شنیده‌ها می‌خواهیم رای دهیم؟

وی تصریح کرد: نباید گفت گه اگر رای ندهید اعتبار مجلس از بین می رود بعد هم بگوییم که برخی پول گرفتند که این کار را کردند؛ زندگی من معلوم است و زندگی برخی نیز معلوم است اگر دنبال پول، مقام و قدرت بودیم که خیلی حرف‌ها را نمی‌زدیم؛ چرا باید چنین اظهاراتی از تریبون مطرح شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: من 8 سال در دولت آقای خاتمی وزیر بودم و هر سال در دولت آقای خاتمی شاهد برگزاری اعتصابات کارگری جلوی وزارت تعاون بودیم در دولت آقای احمدی‌نژاد نیز این امر صورت گرفت؛ 5 ساله ربیعی با تمامی ایرادات وزیر است؛ آیا مشکل کارگری را در این وضعیت اقتصادی، صنعتی و ارز و دلار و گرانی حل کرده یا نه.

پزشکیان افزود: آیا وزیری که برای مردم گریه می‌کند بد است؛ باید قیافه بگیرد؛ تحویل می‌گیرد می‌گویند؛ چرا گریه کردی قیافه می‌گیرد می‌گویند چرا قیافه می‌گیرد؛ باید چیکار کنیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: معتقد هستیم نماینده، وزیر و مسئولان ما باید با مردم باشند و اگر نتوانستند مشکلات مردم را حل کنند گریه کنند؛ ما همگی با هم نتوانستیم مشکلات کشور را حل کنیم؛ حداقل جواب مردم را با زبان خوش بدهیم و تحویل‌شان بگیریم.

وی افزود: آیا ما بودجه و اعتبار به اندازه کافی در اختیار وزیر قرار دادیم که عملکرد درستی داشته باشد؛ جای تعجب دارد که از یک سو پول و اعتبار در اختیارش قرار نمی‌دهیم و از سویی به دنبال استیضاح وی هستیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: به من گفتند نایب رئیس هستی ورود نکن و در این رابطه صحبت نکن، اما من از آنچه که می‌فهمم دفاع می‌کنم و از هیچ جناحی بدون حق دفاع نکردم؛ اگر درک کردم دفاع و اگر نکردم دفاع نکردم.

پزشکیان ادامه داد: در حال حاضر استیضاح به نفع مملکت نیست، اما اگر رای ندادم کسی نباید ادعا کند که پول یا باج گرفتم یا اینکه دینی به وزیر داشتم این کار را کردم؛ این بی‌انصافی، نامردی و ناعادلانه است که هر نماینده یا رسانه و خبرنگاری این حرف را بزند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: نظرات ما با هم متفاوت است و نباید همدیگر را زیر سوال ببریم؛ در گذشته می‌گفتند فرزندانت خارج هستند و دخترانت «بی‌ام‌و» سوار می‌شوند در حالی که فرزندان من روی خارج را ندیده بودند و حتی آن زمان ماشین هم نداشتند و خودروی وزارتخانه را نیز سوار نمی‌شدند؛ انصاف خوب چیزی است؛ نمایندگان باید بر اساس انصاف نظر بدهند و اعتبار و عزت مجلس به این است نه به فشار و جبر.

انتهای پیام/4034

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

مسیر حرکت تروریست‌های میرجاوه شناسایی شد

ماجرای دریافت پیامک‌های تهدیدآمیز از خارج/ با FATF مانع انتقال ارز به ایران شدیم

تغییر در کابینه ضرورت امروز کشور

FATF و دوگانه درد و استقامت

خبر دقیقی از مکان گروگان‌های مرزبانی ایران به دست نیامده است

2 وزیر به بهارستان می‌روند

قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نقطه ابهامی ندارد/ لازم باشد استفساریه می‌دهیم

چرا دولت دوازدهم نتوانست در سایه امید مردم پیشرفت کند

استیضاح آخوندی هفته آینده تعیین تکلیف می‌شود

جایگاه هیأت نظارت مجمع تشخیص مصلحت در مصوبه CFT

بررسی صلاحیت گزینه‌های وزارتخانه‌های اقتصاد و کار

فرمانده هوافضای سپاه به کمیسیون امنیت ملی گزارش می‌دهد

اربعین؛ پیوند فرهنگی در تراز بین‌المللی

2 وزیر به بهارستان می‌روند

علوی و ظریف به کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌روند

دستور کار صحن علنی مجلس

شناسایی تهدیدها و فرصت‌ها سیاستگذاری آینده را ضمانت می‌کند

معیار شورای نگهبان، شرع و قانون اساسی است

خبر دقیقی از مکان گروگان‌های مرزبانی ایران به دست نیامده است

دولت از تمام توان کشور برای تحقق فراخوان رهبر انقلاب استفاده کند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه