144118
شنبه  28  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

چهارشنبه , 17 مرداد 1397 ساعت 11:59

عضو کمیسیون امنیت ملی در موافقت با استیضاح ربیعی:

تامین اجتماعی در حال فروپاشی است/ مشکل چیست که با مردم حرف نمی‌زنید

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی گفت: تامین اجتماعی در حال فروپاشی است و بازنشسته‌ها نمی‌توانند از این صندوق حقوق دریافت کنند.

به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا از خانه ملت، مسعود گودرزی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در موافقت با استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت:‌ درباره اتفاقی که در مجلس در ابتدای جلسه استیضاح آقای ربیعی رخ داد لازم است از مردم عذرخواهی کنم. اشتباهی شکلی بود نسبت به رسالت نمایندگان هیچ شکی در آن نیست و نمایندگان پیگیر مطالبات مردم هستند، روز گذشته از نمایندگان استیضاح‌کنندگان درخواست کردم تا جلسه هماهنگی برای ترتیب سخنرانان، مطلع، مخرج، جمع‌بندی و بیان صحبت‌ها برگزار شود تا گرفتار چنین وضعیتی نشویم.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به محورهای استیضاح، خطاب به علی ربیعی، بیان کرد: شما متولی اشتغال هستید و لوایحی که پیش قدمانه پیگیری می‌کنید و در جلساتی که با مقام معظم رهبری دارید، مسئولیت اشتغال برعهده شما بوده، که باید به صورت جدی این کار را پیگیری کنید؛ اما شاهدیم که علیرغم احکام مربوطه برای ایجاد اشتغال آن هم به اندازه یک میلیون برای سال ۹۶ شاهدیم که کمتر از ۳۰۰ هزار شغل ایجاد شده است. توضیح دهید که چرا اشتغال در کشور بر اساس برنامه پیش نمی‌رود؟

وی با طرح این پرسش که طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟ افزود: به رئیس سازمان بازنشستگی گفتم به من بگو از سه هزار 400 میلیارد تومان سهم هر فرد چقدر می‌شود؟ من نمی‌دانم مشکل مردم چیست که با مردم حرف نمی‌‎زنید. امروز وضعیت زندگی مردم به گونه‌ای است که یک کارگر با یک میلیون تومان درآمد دغدغه درمان و معیشت دارند؛ البته که مردم بیشتر از فقر از تبعیض رنج می‌برند. توضیح دهید که برای رفع فقر و بهبود وضعیت بازنشستگان چه کرده‌اید؟

گودرزی با بیان اینکه تامین اجتماعی در حال فروپاشی است، گفت: تامین اجتماعی یکی از سهل‌الوصول‌ترین صندوق‌ها برای دولت‌هاست، سرمایه‌ای برای آیندگان محسوب می‌شود؛ ولی اکنون بازنشسته‌ها نمی‌توانند از این صندوق حقوق دریافت کنند و دولت آن را پرداخت می‌کند. نگرانی آن است که اگر ما نفت نداشته باشیم چطور می‌خواهیم حقوق بازنشستگان آینده را تامین کنیم.

وی با طرح این پرسش که طرح اشتغال ضربتی چه شد؟ گفت: چرا این موضوع را پیگیری نمی‌کنید، شما در برابر جوانان بیکار مسئول هستید، مجلس طرح ممنوعیت استفاده از بازنشستگان را تصویب کرد و همه دیدند که چقدر مردم از آن استقبال کردند. امروز جوانان فعال به دنبال کار هستند و این وظیفه وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه نمی‌توان کشور را به صورت هیجانی مدیریت کرد، ما وکیل مردم برای پیگیری مطالبات و حقوق‌شان هستیم، گفت: نمی‌توان کشور را به صورت هیجانی اداره کرد، هر حوزه به تشخیص خودش نیاز دارد، باید مشکلات مردم را رفع کنیم.

انتهای پیام/4034

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

مسیر حرکت تروریست‌های میرجاوه شناسایی شد

ماجرای دریافت پیامک‌های تهدیدآمیز از خارج/ با FATF مانع انتقال ارز به ایران شدیم

تغییر در کابینه ضرورت امروز کشور

FATF و دوگانه درد و استقامت

خبر دقیقی از مکان گروگان‌های مرزبانی ایران به دست نیامده است

2 وزیر به بهارستان می‌روند

قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نقطه ابهامی ندارد/ لازم باشد استفساریه می‌دهیم

چرا دولت دوازدهم نتوانست در سایه امید مردم پیشرفت کند

استیضاح آخوندی هفته آینده تعیین تکلیف می‌شود

جایگاه هیأت نظارت مجمع تشخیص مصلحت در مصوبه CFT

بررسی صلاحیت گزینه‌های وزارتخانه‌های اقتصاد و کار

فرمانده هوافضای سپاه به کمیسیون امنیت ملی گزارش می‌دهد

اربعین؛ پیوند فرهنگی در تراز بین‌المللی

2 وزیر به بهارستان می‌روند

علوی و ظریف به کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌روند

دستور کار صحن علنی مجلس

شناسایی تهدیدها و فرصت‌ها سیاستگذاری آینده را ضمانت می‌کند

معیار شورای نگهبان، شرع و قانون اساسی است

خبر دقیقی از مکان گروگان‌های مرزبانی ایران به دست نیامده است

دولت از تمام توان کشور برای تحقق فراخوان رهبر انقلاب استفاده کند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه