18503
چهارشنبه  25  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سه شنبه , 16 مرداد 1397 ساعت 16:56

حاجی‌دلیگانی در گفتگو با آنا مطرح کرد؛

گزارش بودجه‌ای نوبخت به نمایندگان مجلس/ درآمدهای کشور در چهارماهه نخست سال خوب بوده است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از ارائه گزارش بودجه‌ای رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به نمایندگان خبرداد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، درباره جلسه عصر امروز کمیسیون با بیان اینکه محمدباقر نوبخت رئیس‌ سازمان برنامه و بودجه امروز در کمیسیون حضور داشت و گزارشی از وضعیت بودجه کشور در چهار ماهه اول سال به اعضا ارائه داد، اظهار کرد: این گزارش در مجموع وضعیت خوبی را نسبت به چهار ماهه مشابه سال 96 نشان می‌داد که علی‌رغم فضای روانی که در جامعه درست کردند، میزان درآمدهای کشور بسیار خوب بوده است.

حاجی‌دلیگانی اضافه کرد: در این گزارش بیان شد که بخش عمده‌ای از اعتبارات پروژه‌های ملی و استانی پرداخت شده است و همچنین تاکنون 32 هزار میلیاردتومان اعتبارات استانی و ملی را هم پرداخت کرده‌اند که نکته بسیار مهمی بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید براینکه چند نکته‌ای را هم نمایندگان بیان کردند که رئیس سازمان برنامه و بودجه باید پیگیری کند، تصریح کرد: اختلافاتی میان پیمانکاران پروژه‌ها با دستگاه‌های اجرایی بر سر تفاوت قیمت‌ها وجود دارد، به همین دلیل بعضا پروژه‌ها متوقف شده و یا سپرده پیمانکاران ضبط شده، که بنا شد نوبخت این موضوع را در سطح ملی پیگیری کند و همچنین آن را در سطح استان‌ها ابلاغ کنند که این موضوع به سرانجام برسد.

وی تاکید کرد: بنا شد رئیس سازمان برنامه و بودجه نامه‌ای به سازمان مدیریت استان‌ها بزند تا موضوع بلاتکلیفی پروژه‌ها حل و فصل شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس با بیان اینکه گلایه‌ای هم داشتیم که به آقای نوبخت انتقال دادیم، گفت: معمولا آنچه آقای نوبخت می‌گوید با گزارشی که نمایندگان مجلس از شورای برنامه‌ریزی استان می‌شنوند متفاوت است، یعنی نوبخت می‌گوید ما 50 درصد اعتبارات استانی را ابلاغ کردیم یا پرداخت شده، اما وقتی نماینده مجلس به شورای برنامه‌ریزی استان می‌رود گزارش‌هایی که داده می‌شود با گزارش‌های نوبخت اختلاف دارد؛ البته ایشان مدعی بودند که نباید اختلافی باشد، اما گفتیم که واقعا چنین اختلافی هست و بنا شد این موضوع بررسی شود.

حاجی‌دلیگانی اضافه کرد: قرار شد از این به بعد به هر کدام از نمایندگان مجلس که در جلسات برنامه‌ریزی استان شرکت می‌کنند، گزارشی از میزان پرداخت اعتبارات ملی در استان و همچنین اعتبارات استانی ارائه دهند که نمایندگان بتوانند به روشنی متوجه بحث‌ها شوند که آیا تفاوتی وجود دارد یا خیر.

وی خاطرنشان کرد: بحث دیگری هم شد و آن اختلاف بر سر میزان تعداد آیین‌نامه‌هاست که معاونت نظارت مجلس اعلام کرده است از تعداد آیین‌نامه‌های مربوط به قانون بودجه در فرصتی که تا اردیبهشت بوده فقط سه مورد تهیه شده است که نوبخت مدعی شد همه این آیین‌نامه‌ها تدوین شده و قرار شد گزارشی از این موضوع هم به نمایندگان ارائه دهد.

انتهای پیام/4034

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

اسامی 96 نماینده مجلس مخالف لایحه CFT اعلام شد

نماینده مجلس شورای اسلامی قسمت پنهان FATF را افشا کرد

کشور برای تصمیم‌های محرمانه هزینه داده است/ شفاف‌سازی را کلنگی برسر مخالفان می‌کنند

مصوبه‌های پالرمو و مبارزه با پول‌شویی با سیاست‌های کلی نظام در تعارض است

پاسخ‌های وزیر ارشاد درباره بازی‌های رایانه‌ای نمایندگان مجلس را قانع نکرد/کارت زرد مجلس به صالحی

ماجرای دریافت پیامک‌های تهدیدآمیز از خارج/ با FATF مانع انتقال ارز به ایران شدیم

بازی‌های رایانه‌ای تبدیل به دستگاه‌های ضدفرهنگی شده‌اند

مسیر حرکت تروریست‌های میرجاوه شناسایی شد

FATF و دوگانه درد و استقامت

مجلس با یک فوریت طرح کاهش عوارض خروج از کشور مرزنشینان موافقت کرد

مسیر حرکت تروریست‌های میرجاوه شناسایی شد

استیضاح آخوندی هفته آینده تعیین تکلیف می‌شود

قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نقطه ابهامی ندارد/ لازم باشد استفساریه می‌دهیم

تغییر در کابینه ضرورت امروز کشور

حسن اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان برعهده نهادهای نظارتی است

طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی به صحن مجلس باز می‌گردد

پذیرش FATF اعتماد ملی را به سیستم بانکی کاهش می‌دهد

گزارش تحقیق و تفحص از گمرک‌ها در آینده نزدیک به صحن علنی مجلس می‌آید

عضویت در FATF مشکلات کشور را حل نمی‌کند

مجلس مراقب کارنامه‌سازی‌ها در اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان باشد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه