34857
جمعه  27  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

چهارشنبه , 17 مرداد 1397 ساعت 04:23

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با آنا مطرح کرد؛

استفاده از ظرفیت عظیم اقتصادی کشورهای آسیای جنوب شرقی برای مقابله با تحریم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشورهای آسیای جنوب شرقی با ظرفیت‌های بالای اقتصادی روابط دوستانه‌ای با ایران دارند، گفت: این ظرفیت عظیم اقتصادی می‌تواند در تحریم‌ها به کمک کشور بیاید و ما با این کشورها به خوبی کار خواهیم کرد.

محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، درباره ظرفیت‌های حوزه «آسه‌آن» برای کشور اظهار کرد: کشورهای موسوم به «آسه‌آن» کشورهای جهان سومی بودند که بسیاری از آنان با جنگ و مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کردند، اما تجربه‌های بسیار خوب و گران‌بهایی در زمینه اقتصاد دارند که می‌توان از آن استفاده کرد.

وی با تاکید براینکه وضعیت این کشورها به گونه‌ای بود که جورج سوروس میلیاردر یهودی در مقطعی از زمان توانست یک‌شبه اقتصاد این کشورها را زمین بزند، گفت: کشورهای میانمار، کامبوج و حتی اندونزی جزو کشورهایی بودند که توانستند در مقابل این فشارها بار دیگر روی پای خود بایستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه کشورهای آسیای جنوب شرقی با ظرفیت‌های بسیار بالای اقتصادی روابط بسیار خوب و دوستانه‌ای با ایران دارند، تصریح کرد: لایحه الحاق به «آسه‌آن» در مجلس شورای اسلامی تصویب شد که شورای نگهبان ابتدا به خاطر وجود کشور میانمار با آن مخالفت کرد، اما مجلس روی مصوبه خود اصرار داشت و در نهایت مجمع تشخیص مصلحت آن را پذیرفت و مصوب شد.

جمالی‌نوبندگانی خاطرنشان کرد: این ظرفیت عظیم اقتصادی می‌تواند در تحریم‌ها به کمک کشور بیاید و ما با این کشورها به خوبی کار خواهیم کرد.

وی گفت: باید هر دریچه‌ای که می‌توانیم به روی کشور بگشاییم و اگر هم دری باز هست نگه داریم تا بتوانیم تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان را خنثی کنیم.

به گزارش آنا، دونالد ترامپ ترامپ دوشنبه 15 مرداد دستوری را امضا کرد که به‌موجب آن تحریم‌های از پیش برنامه‌ریزی‌شده ایالات متحده آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران بار دیگر اعمال شد.

ترامپ در این دستور اعلام کرد که هدف از این سیاست‌ها وارد آوردن «حداکثر فشار اقتصادی» بر ایران است.

در بیانیه‌ای که ترامپ پس از امضای دستور اجرایی صادر کرد، بار دیگر برجام یک توافق «افتضاح و یک‌طرفه» به‌سود ایران خوانده شد. او همچنین کشورهایی را که از قطع روابط اقتصادی با ایران سر باز زنند تهدید کرد تا با توجه به اعمال مجدد تحریم‌های آمریکایی، مراقب «عواقب بسیار شدید» کار خود باشند.

دستورات اجرایی رئیس‌جمهور آمریکا که به تمامی سازمان‌های فدرال ایالات متحده بخشنامه می‌شوند، حکمی همانند قوانین تدوین‌شده آمریکا دارند.

بعد از اعلام فرمان تحریم‌های ترامپ علیه ایران، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزرای خارجه سه کشور انگلیس، آلمان و فرانسه در بیانیه‌ای مشترک از این تصمیم آمریکا ابراز تأسف کردند.

هفته گذشته، وزیر امور خارجه ایران محمدجواد ظریف با بیان اینکه «آمریکایی‌ها معتاد به تحریم هستند»، گفت: «در چند ماه آینده به واشنگتن نشان می‌دهیم که مجبورند این اعتیادشان را ترک کنند.»

انتهای پیام/4034

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

اسامی 96 نماینده مجلس مخالف لایحه CFT اعلام شد

نماینده مجلس شورای اسلامی قسمت پنهان FATF را افشا کرد

کشور برای تصمیم‌های محرمانه هزینه داده است/ شفاف‌سازی را کلنگی برسر مخالفان می‌کنند

مسیر حرکت تروریست‌های میرجاوه شناسایی شد

ماجرای دریافت پیامک‌های تهدیدآمیز از خارج/ با FATF مانع انتقال ارز به ایران شدیم

FATF و دوگانه درد و استقامت

استیضاح آخوندی هفته آینده تعیین تکلیف می‌شود

تغییر در کابینه ضرورت امروز کشور

قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نقطه ابهامی ندارد/ لازم باشد استفساریه می‌دهیم

خبر دقیقی از مکان گروگان‌های مرزبانی ایران به دست نیامده است

خبر دقیقی از مکان گروگان‌های مرزبانی ایران به دست نیامده است

معیار شورای نگهبان، شرع و قانون اساسی است

شناسایی تهدیدها و فرصت‌ها سیاستگذاری آینده را ضمانت می‌کند

برگزاری جلسه کمیسیون اقتصادی پیرامون لایحه مناطق آزاد با حضور لاریجانی

جایگاه هیأت نظارت مجمع تشخیص مصلحت در مصوبه CFT

موافقان افشای اطلاعات کشور برای FATF از اعلام رأی خود در مجلس ابا دارند

مسیر حرکت تروریست‌های میرجاوه شناسایی شد

استیضاح آخوندی هفته آینده تعیین تکلیف می‌شود

قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نقطه ابهامی ندارد/ لازم باشد استفساریه می‌دهیم

تغییر در کابینه ضرورت امروز کشور

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه