432777
يكشنبه  27  آبان  1397
شنبه , 23 تیر 1397 ساعت 07:50

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

آمریکا تصور مقابله نظامی با ایران را ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد آمریکایی ها باید بدانند بستن تنگه هرمز برای ایران همانند "آب خوردن" است از این رو به نظر نمی رسد ایالات متحده درصدد مقابله با کشورمان باشد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از خانه ملت، جواد کریمی قدوسی با اشاره به مواضع اخیر کشورمان در رابطه با تنگه هرمز و همچنین اظهارات وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه برای مقابله با ایران تهدیدات و سناریوهایی دارد، گفت: باید اذعان کرد که آمریکایی ها به هیچ عنوان از گزینه نظامی در مقابل جمهوری اسلامی ایران استفاده نخواهند کرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران در صورت نیاز توان دفاعی صلح آمیز خودش را به نمایش خواهد گذاشت، اظهار کرد: در واقع آمریکایی ها باید بدانند بستن تنگه هرمز برای ایران همانند "آب خوردن" است لذا اگر روزی اراده بر این شد که تنگه بسته شود، این مهم محقق خواهد شد و باز شدن آن نیز بر اساس تصمیم کشورمان خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین باید اذعان کرد که اگر آمریکایی ها به سمتی حرکت کنند که منجر به بسته شدن تنگه هرمز شود، باید غرامت صدساله ظلم به ملت ایران را بپردازند تا کشورمان اجازه به جریان افتادن شریان نفت به دنیا را بدهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه آمریکایی ها در سه جنگ شبیه سازی که علیه ایران انجام داده با بیش از 26 هزار کشته و تلفات در 6 ساعت ابتدایی جنگ مواجه شده اند، تصریح کرد: بر این اساس پنتاگون و فرماندهان نظامی ایالات متحده به هیچ عنوان به گزینه نظامی علیه ایران فکر نمی کنند.

کریمی قدوسی با اشاره به اینکه طرح های مقابله ای زیادی به کشورهای همسایه و عربی علیه ایران ارائه کرده که گزینه نظامی نیز از جمله آن بوده است، افزود: این مهم در حالیست که هیچ کشوری حاضر به انجام این موضوع نشده است؛ البته سعودی ها به آمریکا پیشنهاد داده اند که مستقیما وارد جنگ شوند و هزینه این اقدام را آنها بپردازند اما این امر هم به نتیجه نرسید.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نباید از این مهم غافل شد که سعودی ها و برخی کشورهای منطقه نتوانسته اند در مواجه با چندصد نفر نیروی نظامی در یمن به نتیجه دلخواهشان برسند؛ بنابراین توان مقابله با ایران اسلامی را نخواهد داشت زیرا تمام ظرفیت کشورمان به یکباره فعال خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این بین نباید از یاد برد اگر ایران بخواهد در مواجه با تنگه هرمز اقدامی انجام دهد، خونی از دماغ فردی نخواهد ریخت تا منجر به تهدید شدن اقتصاد و منافع کشورمان شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

نگذاریم CFT موضوع سوءاستفاده دشمنان شود

ظریف درباره ادعای پولشویی به کمیسیون امنیت ملی پاسخ می‌دهد

چرا آخوندی با دادن آپارتمان به قضات موافقت کرد؟

پاسخ نماینده آمل به جهانگیری: دادن تسهیلات به متخصصان رانت نیست

از گاف‌های آقای وزیر تا آزادی 5 مرزبان

ظریف پولشوها را افشا نکند استیضاحش می‌کنیم

آمریکا جمهوری اسلامی ایران را به‌عنوان قدرتی مستقل در جهان بپذیرد

تهران استاندار سیاسی می‌طلبد

آبستراکسیون در مجلس به چه معناست

اجرای سیاست‌‌ اقتصاد مقاومتی اصلی‌ترین راهکار مقابله با تحریم است

اجرای سیاست‌‌ اقتصاد مقاومتی اصلی‌ترین راهکار مقابله با تحریم است

ظریف پولشوها را افشا نکند استیضاحش می‌کنیم

مراقب باشیم اروپا در ایجاد کانال ویژه مالی دنبال وقت‌کشی نباشد

کمیته‌ مقابله با تحریم در دولت تشکیل می‌شود

بررسی بسته حمایتی دولت در جلسه غیرعلنی امروز مجلس

پول نفت تا ریال آخر به خزانه ریخته می‌شود

گزارش وزارت اقتصاد و بانک مرکزی برای مقابله باتحریم ارائه شد

حکومت مقتدر نفت در اهواز به هیچ‌یک از کنوانسیون‌ها پایبند نیست

افضلی و سروش ناظر مجلس در شورای ملی ایمنی زیستی شدند

حسن‌نژاد و انارکی ناظرین مجلس در شورای اقتصاد شدند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های یکشنبه 27 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های یکشنبه 27 آبان