1532769
پنجشنبه  24  آبان  1397
پنجشنبه , 14 تیر 1397 ساعت 01:49

سیدمحسن علوی*

جنگ روانی؛ پیش درآمد جنگ اقتصادی

گروه سیاسی خبرگزاری آنا، اصحاب رسانه و صاحبان تریبون آگاه باشند در تریبون‌ها به‌جای القای شکست نظام در پرونده هسته‌ای و ترویج ناامیدی با اهداف جناحی، پیروزی‌ها و خدمات نظام را به اطلاع مردم برسانند تا دنیا عظمت انقلاب اسلامی را بهتر بشناسد.

آمریکای جنایتکار به خوبی دریافته است قدرت و عظمت جمهوری اسلامی ایران که همچون سد استواری در برابر اهداف استکباری آمریکا و اسرائیل در جهان اسلام نقش بازی می‌کند، نشات گرفته از پشتوانه قوی مردمی است.

هدف از جنگ اقتصادی نیز فشار بر ملت مظلوم ایران است تا از حمایت خود از نظام مقدس اسلامی دست بردارد. اما جای شکی نیست سر آغاز جنگ اقتصادی، جنگ روانی است تا مردم منشاء فشارهای اقتصادی را ناکارآمدی نظام دریابند و به‌جای مقاومت در برابر فشارهای اقتصادی، مقابل نظام اسلامی قرار گیرند.

بدیهی است جنگ روانی، دفاع روانی می‌طلبد، روشنگری و آگاه‌سازی می‌طلبد، دسیسه‌های روانی دشمن را باید شناخت و با دلیل و منطق و روشنگری پاسخ داد و امید را در دل مردم زنده نگه داشت.

نیک می‌دانیم سیاست‌های نظام با پشتیبانی ملت ایران چه در راهبرد ایستادگی و مقاومت و چه در نرمش قهرمانانه سبب پیروزی‌های پی‌درپی ایران در جبهه‌های سیاسی، نظامی و اقتصادی شده و شکست جنون آمیز آمریکا را در پی داشته است تا جایی که آمریکا دیوانه‌وار از عهدنامه بین‌المللی خارج می‌شود و خود را بیش از پیش رسوا می‌سازد.

آمریکا سعی دارد شکست‌های مفتضحانه خود را در برابر نظام اسلامی، با جنگ روانی معکوس نمایش و خود را پیروز میدان جلوه دهد. در همین راستا عده‌ای دشمن نفوذی عالمانه اهداف جنگ روانی آمریکا را در داخل پیگیری می‌کنند و عده‌ای نیز که علاقه‌مند به نظام هستند؛ ولی نادانسته و یا با اهداف پوچ و پست سیاسی در رسانه‌ها، در نطق‌های میان دستور و تذکرات خارج از دستور مجلس و .....، منافع ملی را فدا می‌کنند و در جهت اهداف جنگ روانی دشمن قدم بر می‌دارند.

این دو دسته، سیاست‌های نظام در مواجهه با پرونده هسته‌ای را شکست خورده به نمایش می‌گذارند و به مردم چنین القا می‌کنند که در جنگ سیاسی، سیاست‌های نظام و دولتمردان ایران چه در راهبرد ایستادگی و مقاومت و چه در نرمش قهرمانانه و برجام، نتیجه‌ای جز شکست نداشته است، بنابراین ملت ایران امیدی به سیاست‌های نظام در جنگ اقتصادی نداشته باشند.

انتظار داریم این افراد قدری به ندای وحدت آمیز رهبر معظم انقلاب گوش فرادهند، دست از تخریب یکدیگر بردارند و بیش از این تیشه به ریشه نظام نزنند و اقتدار نظام را فدای بازی‌های سیاسی نکنند.

جا دارد از شخصیت‌هایی که در طیف مخالف دولت فعلی شناخته می‌شوند و پس از توصیه مقام معظم رهبری و سخنرانی رئیس جمهور پیام وحدت دادند قدردانی کنیم. امید است دیگران نیز همین شیوه را دنبال نمایند که یقینا ایران اسلامی با وحدت می‌تواند در برابر هر دشمنی مقاومت نموده و توطئه های دشمن را خنثی کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

نگذاریم CFT موضوع سوءاستفاده دشمنان شود

سخنگوی شورای نگهبان دلایل رد لوایح پالرمو و CFT را تشریح کرد

از خداحافظی 14 استاندار تا توصیه جهانگیری به شیخ سلمان

چرا آخوندی با دادن آپارتمان به قضات موافقت کرد؟

پاسخ نماینده آمل به جهانگیری: دادن تسهیلات به متخصصان رانت نیست

ظریف درباره ادعای پولشویی به کمیسیون امنیت ملی پاسخ می‌دهد

مردم از جزئیات جلسات اقتصادی سران قوا مطلع شوند

از استرداد اموال بابک زنجانی تا آبروریزی برای لیبرال دموکراسی

بررسی CFT یکشنبه آتی در کمیسیون امنیت ملی

تهران استاندار سیاسی می‌طلبد

کدخدایی دلایل حضور خود در فضای مجازی را اعلام کرد

مراقب باشیم اروپا در ایجاد کانال ویژه مالی دنبال وقت‌کشی نباشد

مدیریت‌ ناشایست و عدم نظارت بر بانک مرکزی عامل تقویت تحریم است

عربستان با طرح خروجش از اوپک دنبال امتیاز ویژه است

ظریف درباره ادعای پولشویی به کمیسیون امنیت ملی پاسخ می‌دهد

استیضاح؛ ابزار نظارتی نمایندگان مجلس

آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی چه می‌گوید؟

نگذاریم CFT موضوع سوءاستفاده دشمنان شود

تهران استاندار سیاسی می‌طلبد

آبستراکسیون در مجلس به چه معناست

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه 24 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه 24 آبان