18313
چهارشنبه  25  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سه شنبه , 22 خرداد 1397 ساعت 12:35

سعیدی در نطق میان دستور:

فرجام برجام به ما نشان داد که باید مانع تحقق اهداف شوم دشمن شد

نماینده مردم مبارکه در مجلس گفت: باید از گذشته عبرت گرفت و با هوشمندی و تلاش مضاعف، مانع تحقق اهداف شوم دشمن شد. به عنوان نمونه فرجام برجام تجربه گرانبها و درس‌آموز است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، زهرا سعیدی‌مبارکه در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (سه‌شنبه 22 خرداد 97) گفت: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با گذشت 40 سال از حیات خود شرایط خاص و حساسی را طی می‌کند و با یک پیچ بزرگ تاریخی روبروست. با نگاهی به صحنه بین‌الملل و صف‌آرایی خصمانه در منطقه می‌توان عمق دشمنی‌ها و برنامه‌ریزی معاندان برای توقف حرکت پرشتاب و رو به رشد نظام را مشاهده کرد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس اظهار کرد: با این شرایط باید از گذشته عبرت گرفت و با هوشمندی و تلاش مضاعف مانع تحقق اهداف شوم دشمن شد. به عنوان نمونه فرجام برجام تجربه گرانبها و درس‌آموز است.

وی افزود: در فراز و فرود استراتژیک اخیر چه در عرصه بین‌الملل و چه در تعاملات داخلی آنچه بیشتر از پیش نمایان بوده تکیه بر توان داخلی و اتکا به خویشتن بود و به راستی اعتماد و اعتقاد به توان داخلی،‌جوانان این سرزمین فکر و اندیشه خالی حول محور ولایت تنها راه برون‌رفت از ورطه سیاسی است.

سعیدی خاطرنشان کرد: تاریخ بارها نشان داده مذاکره با هر گونه سازش در صورتی نتیجه‌بخش است که از موضع قدرت بوده و تضمین لازم را داشته باشد.توان دفاعی و قدرت پویایی در زمینه‌های علمی و پژوهشی در خصوص استقلال سیاسی و استراتژیک حق مسلم مردم سرزمین من بوده و هست و هر گونه مذاکره در این خصوص بی‌برو برگرد باطل است.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروز که رئیس‌جمهوری آمریکا یک فرد دلال مسلک و تاجر رسیده خروج آنها از برجام با هدف در منگنه قرار دادن ایران و وادار کردن ما به پذیرفتن محدودیت‌های بیشتر و تازه است و دولتمردان به جای انتظار بازگشت شرکت‌های خارجی و نگرانی خروج آمریکا تا دیر نشده به توان داخلی اعتماد کنند.

وی خطاب به وزیر نفت گفت: تا کی‌ می‌خواهید شرکت‌های خارجی را یک به یک جایگزین قبلی کنید. برای یک بار هم که شده به مهندسین و دانشمندان داخلی اعتماد کنید.

سعیدی با اشاره به موضوع فلسطین خاطرنشان کرد: امروز سرزمین معراج در آتش کینه و شقاوت رذل‌ترین آدم‌های دوران می‌سوزد و صدایی از مدعیان حقوق بشر و نهادهای بین‌المللی شنیده نمی‌شود. این رفتارهای رژیم صهیونیستی چیزی جز اضمحلال این رژیم غاصب را عاید آنها نمی‌کند.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در این روزها بیش از هر زمان اسباب انبساط خاطر و خنده فرهیختگان جهان را فراهم کرده است واین جانی کودک کش از یک طرف به ملت ایران پیام دوستی می‌دهد و ادعای همراهی می‌کند و از سوی دیگر دوره‌گردی می‌کند تا به زعم خویش ایران اسلامی را منزوی سازد و اجماع جهانی علیه ایران شکل دهد که البته ملت ایران اعتنایی به این رفتارها نمی‌کند و ذره‌ای از انزجارشان از شمر زمان (نتانیاهو) کم نمی‌شود.

وی افزود: یکی از وظایف مهم نمایندگان در کنار قانونگذاری حق مطالبه‌گری به نمایندگی از مردم و دفاع از حقوق آنها در ابعاد سیاسی،اقتصادی و اجتماعی است. لذا مصلحت اندیشی نابجا به هیچ وجه برای پاسخگویی به رفع مشکلات مردم پذیرفتنی نیست. فلسفه حضور ما در این میان رسیدگی به مشکلات و دردهای مردم است. بنابراین اگر قرار باشد هر روز به گرفتاری مردم افزوده شود و همچنان تنگناهای اقتصادی و معیشتی گلوی مردم را بفشارد بودن ما در مجلس و سایر پست‌های اجرایی، تشریفاتی و نقض غرض است.

سعیدی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود در بخش‌های مختلف از مسئولین خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

اسامی 96 نماینده مجلس مخالف لایحه CFT اعلام شد

نماینده مجلس شورای اسلامی قسمت پنهان FATF را افشا کرد

کشور برای تصمیم‌های محرمانه هزینه داده است/ شفاف‌سازی را کلنگی برسر مخالفان می‌کنند

مصوبه‌های پالرمو و مبارزه با پول‌شویی با سیاست‌های کلی نظام در تعارض است

پاسخ‌های وزیر ارشاد درباره بازی‌های رایانه‌ای نمایندگان مجلس را قانع نکرد/کارت زرد مجلس به صالحی

ماجرای دریافت پیامک‌های تهدیدآمیز از خارج/ با FATF مانع انتقال ارز به ایران شدیم

بازی‌های رایانه‌ای تبدیل به دستگاه‌های ضدفرهنگی شده‌اند

مسیر حرکت تروریست‌های میرجاوه شناسایی شد

FATF و دوگانه درد و استقامت

مجلس با یک فوریت طرح کاهش عوارض خروج از کشور مرزنشینان موافقت کرد

مسیر حرکت تروریست‌های میرجاوه شناسایی شد

استیضاح آخوندی هفته آینده تعیین تکلیف می‌شود

قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نقطه ابهامی ندارد/ لازم باشد استفساریه می‌دهیم

تغییر در کابینه ضرورت امروز کشور

حسن اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان برعهده نهادهای نظارتی است

طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی به صحن مجلس باز می‌گردد

پذیرش FATF اعتماد ملی را به سیستم بانکی کاهش می‌دهد

گزارش تحقیق و تفحص از گمرک‌ها در آینده نزدیک به صحن علنی مجلس می‌آید

عضویت در FATF مشکلات کشور را حل نمی‌کند

مجلس مراقب کارنامه‌سازی‌ها در اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان باشد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه