139403
سه شنبه  20  آذر  1397
دوشنبه , 27 فروردین 1397 ساعت 11:55

رایزنی پارلمانی ایران و ویتنام برای «گسترش روابط تجاری و توریستی»

رئیس مجلس شورای اسلامی از رایزنی با رئیس مجلس ویتنام درباره گسترش روابط و رفع موانع تجاری، بین دو کشور خبر داد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (دوشنبه 27 فروردین) پس از دیدار با رئیس مجلس ویتنام در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: ایران روابط دوستانه و دیرینه‌ای با کشور ویتنام دارد که در دیدار با خانم "نوین‌ وین‌ تی‌ کیم‌آن" درباره گسترش روابط و رفع موانع تجاری، فرهنگی، توریستی و دانشگاهی بین دو کشور و مسائلی که به امنیت جهانی کمک می‌کند رایزنی داشتیم.

وی با بیان اینکه موضع ایران و ویتنام در مسائل فوق الذکر شبیه به یکدیگر است، افزود: کشور ویتنام در مبارزات طولانی و استقلال طلبانه به استقلال رسیده است که به همین منظور امروز نیز در مقبره آقای "هوشی مین" رهبر مبارزات ویتنام که چهره شناخته شده‌ای در ایران است، حضور یافتم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در این دیدار گفت‌و‌گو‌های خوبی در زمینه همکاری‌های پارلمانی و اقتصادی بین دو کشور انجام شد.

ویتنام از دولت و ملت ایران حمایت می‌کند

نوین وین تی کیم آن رئیس مجلس ویتنام نیز امروز پس از دیدار با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، گفت: ایران و ویتنام روابط دیرینه و سنتی داشته‌اند و ویتنام همیشه از دولت و ملت ایران حمایت می‌کند.امیدواریم که دو کشور همکاری‌های خود را بیشتر کنند و در واقع رفت و آمد مردمی بین دو کشور بیشتر شود تا توسعه و ثبات دو کشور در منطقه ارتقا یابد.

رئیس مجلس ویتنام تصریح کرد: بنده از مجلس ویتنام پیام دوستی برای ملت و مردم ایران دارم و امیدوارم مردم ایران این شرایط بهتر و آرامش زندگی کنند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه