58947
شنبه  24  آذر  1397
پنجشنبه , 17 اسفند 1396 ساعت 10:43

۷ ایراد مجدد شورای نگهبان به لایحه بودجه ۹۷

سخنگوی شورای نگهبان از ایراد مجدد این شورا به اصلاحات لایحه بودجه ۱۳۹۷ در هفت بند خبر داد.

به گزارش حوزه پارلمانی گروه سیاسی خبرگزاری آنا، عباسعلی کدخدایی سخنگو و عضو حقوقدان شورای نگهبان درباره بررسی اصلاحات مجلس در لایحه بودجه ۹۷ در جلسه روز گذشته شورای نگهبان توضیح داد: روز گذشته اصلاحات صورت گرفته در صحن شورا بررسی شد و مجددا ایراداتی در ۷ بند نسبت به لایحه بودجه ۹۷ گرفته شد.

وی افزود: با توجه به اینکه مجلس شورای اسلامی هنوز نتیجه بررسی‌ها را به صورت رسمی برای ما نفرستاده، بررسی صورت گرفته روز گذشته نیز به صورت غیررسمی انجام شد. امیدواریم مجلس در هفته پیش رو این ایرادات را برطرف و نتیجه را به شورای نگهبان اعلام کند.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: ایرادات مجددی که نسبت به لایحه بودجه گرفته شده عمدتا یا مربوط به مواردی که اساساً اصلاحی انجام نشده و یا مربوط به مواردی است که اصلاحات صورتگرفته ربطی به موضوع ایراد شورای نگهبان نداشته است.

کدخدایی تاکید کرد: با توجه به کمبود وقت، امیدواریم نمایندگان محترم حتما در سریع ترین زمان این ایرادات را بررسی و تعیین تکلیف کنند، چراکه طبق قانون پرونده بودجه باید تا آخر سال بسته شود.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین با بیان اینکه امسال بودجه مصوب از جهت رعایت اصول حقوقی و ضوابط بودجه نویسی نسبت به سال های قبل بهتر بوده، در عین حال خاطرنشان کرد: همچنان نیازمند این هستیم که در خصوص بودجه نویسی یکسری ضوابط بالادستی باشد و این ضوابط بیشتر رعایت شود تا کار در مرحله بعدی روان تر پیش برود.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه