673606
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

چهارشنبه , 25 بهمن 1396 ساعت 01:31

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس:

رفراندوم می‌تواند به معیشت مردم کمک کند؟

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: اگر رفراندوم بتواند به معیشت و کار مردم کمک کند بدون اشکال است اما پیش از طرح موضوع رفراندوم باید ضرورت‌های آن تبیین شود.

محمد محمودی شاه‌نشین در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آنا، درباره سخنان رئیس جمهور در راهپیمایی 22 بهمن درخصوص برگزاری رفراندوم اظهار کرد: در قانون اساسی وظایف سه قوه مشخص است، هم زمان‌هایی که لازم است رفراندوم برگزار شود و هم زمان‌هایی که دستگاه های اجرایی دولت باید پاسخگوی ملت باشد. وظایف هرکس، حتی مقام معظم رهبری در اصولی از قانون اساسی مشخص شده و این قانون اساسی است که باید مشخص کند چه وقت و چطور باید از مردم رفراندوم گرفته شود.

وی با بیان اینکه اساس کار ما مردم‌سالاری دینی است، گفت: بر این اساس همه مقررات کشور از شورای شهر و محله گرفته تا نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان، رئیس جمهور و حتی دولت و رهبری به شکل غیرمستقیم در قالب انتخابات مردمی مشخص می‌شود.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جایی باید از مردم سوال شود که نیاز به تغییرات قانون اساسی است، خاطرنشان کرد: اگر ما نکاتی داریم که با تغییر آن‌ها می توان به مردم خدمت بیشتری کرد، قانون اساسی اجازه رفراندوم داده است.

محمودی شاه‌نشین با بیان اینکه پیش از طرح اصل رفراندوم بایستی ضرورت های آن بیان شود، عنوان کرد: اینکه ما چه چیزی را می خواهیم تغییر دهیم و اهدافمان از فراندوم چیست. اگر این‌ها تعریف شود و ببینیم رفراندوم می تواند به معیشت و اقتصاد مردم، کار مردم، برون‌رفت از مشکلات فرهنگی و اجتماعی کمک کند، این کار بدون اشکال است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس تاکید کرد: قبل از اینکه اصل موضوع مطرح شود، ضرورت آن باید تبیین شود.

به گزارش آنا، حسن روحانی روز 22 بهمن در میان جمعیت راهپیمایان و در بخش پایانی سخنرانی خود گفت: هر که قانون اساسی را قبول دارد انقلابی است؛ همه باید بیاییم. مجلس، قوه قضاییه و نیروهای مسلح همه به قانون اساسی عمل کنیم. قانون اساسی بن بست‌ها را برداشته و ظرفیت بسیار بزرگی دارد.
رئیس جمهور تاکید کرد: اگر جایی با هم بحث داریم به اصل 59 قانون اساسی مراجعه کنیم. اصل 59 قانون اساسی می‌گوید برخی موارد قانو‌نگذاری و اعمال قوه مقننه مراجعه به آرای مستقیم مردم است. اگر در دو مسئله اختلاف داریم، دعوا و شعار ندارد صندوق آرا را بیاوریم، طبق اصل 59 قانون اساسی هرچه مردم گفتند به آن عمل کنیم. این ظرفیت قانون اساسی ماست. آستانه تحمل را بالا ببریم. همانطور که در حرم امام (ره) گفتم سه چیز برای ما اصل است اسلام، ایران و ملت ایران همه ما برای اسلام، همه ما برای ایران و همه ما برای ملت ایران باید تلاش کنیم.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

رئیس‎جمهور 4 وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کرد

مسیر حرکت تروریست‌های میرجاوه شناسایی شد

FATF و دوگانه درد و استقامت

ماجرای دریافت پیامک‌های تهدیدآمیز از خارج/ با FATF مانع انتقال ارز به ایران شدیم

خبر دقیقی از مکان گروگان‌های مرزبانی ایران به دست نیامده است

2 وزیر به بهارستان می‌روند

جایگاه هیأت نظارت مجمع تشخیص مصلحت در مصوبه CFT

اربعین؛ پیوند فرهنگی در تراز بین‌المللی

نباید «دو دوی» برخی نمایندگان را ملاک عمل قرار دهیم

نمایندگان مجلس نگاه مثبتی به وزرای پیشنهادی راه و اقتصاد ندارند

معرفی شریعتمداری برای وزارت کار غیرقانونی است

FATF را باید مطابق قوانین داخلی خودمان تدوین کنیم

لزوم شناسایی صاحب‌نظران از سراسر کشور برای تدوین سند بالادستی

فرمانده هوافضای سپاه به کمیسیون امنیت ملی گزارش می‌دهد

بررسی صلاحیت گزینه‌های وزارتخانه‌های اقتصاد و کار

نمایندگان مجلس نگاه مثبتی به وزرای پیشنهادی راه و اقتصاد ندارند

اربعین؛ پیوند فرهنگی در تراز بین‌المللی

2 وزیر به بهارستان می‌روند

علوی و ظریف به کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌روند

دستور کار صحن علنی مجلس

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه