170620
شنبه  28  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سه شنبه , 24 بهمن 1396 ساعت 14:46

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

هزینه 100 میلیاردی بازسازی ساختمان بنیاد مستضعفان، فاجعه برای انقلاب است/ ضرورت گزارش دهی برخی بنیادها به مجلس

نماینده مردم اسلام آباد غرب گفت: اگر خبر مرتبط با هزینه 100 میلیارد تومانی برای بازسازی ساختمان بنیاد مستضعفان صحت داشته باشد، این موضوع فاجعه برای انقلاب است.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آنا، درباره خبر هزینه یکصد میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای بازسازی ساختمان این بنیاد اظهار داشت: نمی‌دانم این خبر تا چه حد صحیح است اما به اعتقاد من یک دسته از بنیادها و سازمان‌ها پس از انقلاب شکل گرفتند که امانتدار ثروت‌هایی بودند که در انقلاب اعلام شد متعلق به ملت ایران است. در حکومت سابق این ثروت‌ها میان برخی تقسیم شده بود و در انقلاب قرار شد متعلق به مردم باشد.

وی با بیان اینکه این ثروت‌ها در اختیار بعضی دستگاه ها مثل بنیاد مستضعفان گذاشته شد، گفت: در حال حاضر ملت ایران در شرایط سخت اقتصادی به سر می برند و اکنون بهترین زمان است برای اینکه این ثروت ها که تا به حال میان مردم توزیع نشده یا درآمدهای آن‌ها به درستی به مردم نرسیده است، بین مردم توزیع شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان مثالی در انتقاد از عملکرد بنیاد مستضعفان اظهار کرد: بنیاد مستضعفان قرار شد طرحی بسیار کوچک را در حوزه بنده یعنی اسلام آباد غرب انجام دهد. اکنون دو سال از تاریخ این قرار می گذرد و بنیاد مستضعفان در این مدت در حال وقت‌گذرانی بوده است و اقدام به اجرای طرح نکرده است.

فلاحت پیشه با بیان اینکه اگر خبر یادشده درباره هزینه بازسازی ساختمان بنیاد مستضعفان صحت داشته باشد، فاجعه برای انقلاب اسلامی ایران است، گفت: در شرایطی که یک طرح با کمترین هزینه برای یک روستا را نمی توانند یا نمی خواهند اجرا کنند، اموال بیت المال را به این شکل هزینه می کنند.

مجلس به عملکرد مالی بنیادهای عظیم مالی مثل بنیاد مستضعفان ورود کند

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب افزود: در شروع چهلمین سال انقلاب اسلامی اگر به آرمان های انقلاب برگردیم، این اموال متعلق به مردم است و دست‌اندرکاران بنیاد مستضعفان امانتدار هستند. بنیاد مستضعفان باید اموال را به گونه‌ای مدیریت کنند که سود آن به جیب و معیشت و زندگی مردم برگردد. این در حالی است که اکنون از سوی بنیاد مستضعفان چنین اقدامی صورت نمی گیرد.

حشمت الله فلاحت پیشه تصریح کرد: در درجه اول خواهشم از مقام معظم رهبری است که بنیادهای شکل‌گرفته پس از انقلاب اسلامی را ملزم به ارائه گزارش به مردم کنند. این امکان در مجلس فراهم شود که ما بدانیم در بنیادها و دستگاه های عظیم مالی چه اتفاقاتی می افتد.

وی تاکید کرد: وقتی یک طرح کوچک روستایی در بنیادی که میلیاردها تومان و شاید صدها میلیارد تومان سود سالیانه دارد، اجرا نمی شود، اگر چنین هزینه‌ای برای بازسازی ساختمان این بنیاد صحت داشته باشد، حتما مجلس باید در قالب تحقیق و تفحص اقدام کند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

مسیر حرکت تروریست‌های میرجاوه شناسایی شد

ماجرای دریافت پیامک‌های تهدیدآمیز از خارج/ با FATF مانع انتقال ارز به ایران شدیم

FATF و دوگانه درد و استقامت

خبر دقیقی از مکان گروگان‌های مرزبانی ایران به دست نیامده است

استیضاح آخوندی هفته آینده تعیین تکلیف می‌شود

تغییر در کابینه ضرورت امروز کشور

قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نقطه ابهامی ندارد/ لازم باشد استفساریه می‌دهیم

جایگاه هیأت نظارت مجمع تشخیص مصلحت در مصوبه CFT

چرا دولت دوازدهم نتوانست در سایه امید مردم پیشرفت کند

پذیرش FATF اعتماد ملی را به سیستم بانکی کاهش می‌دهد

خبر دقیقی از مکان گروگان‌های مرزبانی ایران به دست نیامده است

معیار شورای نگهبان، شرع و قانون اساسی است

شناسایی تهدیدها و فرصت‌ها سیاستگذاری آینده را ضمانت می‌کند

برگزاری جلسه کمیسیون اقتصادی پیرامون لایحه مناطق آزاد با حضور لاریجانی

جایگاه هیأت نظارت مجمع تشخیص مصلحت در مصوبه CFT

موافقان افشای اطلاعات کشور برای FATF از اعلام رأی خود در مجلس ابا دارند

مسیر حرکت تروریست‌های میرجاوه شناسایی شد

استیضاح آخوندی هفته آینده تعیین تکلیف می‌شود

قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نقطه ابهامی ندارد/ لازم باشد استفساریه می‌دهیم

تغییر در کابینه ضرورت امروز کشور

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه