462041
يكشنبه  27  آبان  1397
سه شنبه , 24 بهمن 1396 ساعت 11:51

نماینده مردم سنقر در واکنش به سخنان اخیر روحانی:

شهادت 40 نفر برای تایید صلاحیت افراد کفایت نمی‌کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه 40 نفر شهادت دهند یک فرد خوب است، در مسائل فردی مصداق دارد؛ در مسائل اجتماعی چنین معیاری کفایت نمی‌کند.

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آنا، با اشاره به سخنان رئیس جمهور در راهپیمایی 22 بهمن مبنی بر اینکه اگر 40 نفر شهادت دادند فردی که از دنیا رفته آدم خوبی بوده است، اگر بد هم باشد از گناهانش می‌گذرند، اظهار داشت: این موضوع در مسائل فردی صادق است؛ نه در مسائل اجتماعی، برای مسائل اجتماعی شاخص وجود دارد.

وی افزود: ببینید برای کسی که قرار است امام جماعت شود و مردم فقط پشت سرش نماز بخوانند، چقدر شاخص گذاشته‌اند؟ وقتی قرار است کسی ازدواج کند، صرف اینکه چند نفر بگویند آدم خوبی است، طرف دیگر به ازدواج تن می‌دهد؟ زمانی که قرار است برای مسائل اداری کسی استخدام شود، خصوصا اگر برای مسائل امنیتی باشد، چه شاخص‌هایی وجود دارد؟ آیا کار به همین راحتی است که 40 نفر یا بیشتر شهادت دهند؟

نماینده مردم سنقر در مجلس دهم با بیان اینکه در مسائل اجتماعی عملکرد معیار است، گفت: برخی افراد بادمجان دور قاب‌چین هستند و چون منافع خودشان تامین است، اگرچه منافع اکثریت تامین نباشد، بله قربان می‌گویند و احسنت احسنت می‌کنند. این‌ها همیشه در طول تاریخ بوده و بعد از این هم خواهد بود.

حسینی کیا ادامه داد: باید عملکرد را دید، براساس عملکرد حرف زد و براساس عملکرد قضاوت کرد. آیندگان هم بر همین اساس قضاوت خواهند کرد. بنابراین آقای رئیس جمهور هم باید از عملکرد دفاع کند؛ وگرنه احتمال دارد چهل نفر نه، هزار نفر در جامعه بگویند من آدم خوبی هستم و صد هزار نفر هم بگویند آدم بدی هستم. بالاخره براساس آن 40 نفر باید قضاوت کرد یا آن صد هزار نفر؟

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: اگر معیار تایید افراد باشد، در انتخابات‌ها هر نفر بیش از هزار رای می آورد؛ اینگونه باید همه را بپذیریم.

وی با اشاره به حدیث مورد اشاره رئیس جمهور گفت: این حدیث مربوط به فضاها و محیط‌های محدود می‌شود که افراد از کسی اطلاعات کافی و دقیق دارند و می‌گویند فلانی که از دنیا رفته از حیث اخلاق و رفتار آدم خوبی بود. این مثال اجرایی نیست.

به گزارش آنا، حجت الاسلام والمسلمین روحانی در بخشی از سخنرانی راهپیمایی 22 بهمن می گوید: راه انتخاب مردم را باید سهل کنیم. از همه نهادها و ارگان‌ها و از دستگاه قانون‌گذاری مجلس، شورای نگهبان و از همه می‌خواهم که راه انتخابات را سهل کنند. اسلام گفته است اگر 40 نفر شهادت دادند این فردی که از دنیا رفته آدم خوب است، اگر آدم بد باشد، در روایات ما آمده خدا از گناهانش می‌گذرد . آیا وقتی 400 نفر شهادت می دهند این آدم خوب است، یک جناح شهادت می‌دهد که این آدم خوب است و میلیون ها نفر شهادت می‌دهند، این فرد خوب است، کافی نیست؟

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

نگذاریم CFT موضوع سوءاستفاده دشمنان شود

ظریف پولشوها را افشا نکند استیضاحش می‌کنیم

چرا آخوندی با دادن آپارتمان به قضات موافقت کرد؟

پاسخ نماینده آمل به جهانگیری: دادن تسهیلات به متخصصان رانت نیست

ظریف درباره ادعای پولشویی به کمیسیون امنیت ملی پاسخ می‌دهد

از گاف‌های آقای وزیر تا آزادی 5 مرزبان

آمریکا جمهوری اسلامی ایران را به‌عنوان قدرتی مستقل در جهان بپذیرد

تهران استاندار سیاسی می‌طلبد

آبستراکسیون در مجلس به چه معناست

اجرای سیاست‌‌ اقتصاد مقاومتی اصلی‌ترین راهکار مقابله با تحریم است

ظریف پولشوها را افشا نکند استیضاحش می‌کنیم

اجرای سیاست‌‌ اقتصاد مقاومتی اصلی‌ترین راهکار مقابله با تحریم است

مراقب باشیم اروپا در ایجاد کانال ویژه مالی دنبال وقت‌کشی نباشد

کمیته‌ مقابله با تحریم در دولت تشکیل می‌شود

بررسی بسته حمایتی دولت در جلسه غیرعلنی امروز مجلس

پول نفت تا ریال آخر به خزانه ریخته می‌شود

گزارش وزارت اقتصاد و بانک مرکزی برای مقابله باتحریم ارائه شد

حکومت مقتدر نفت در اهواز به هیچ‌یک از کنوانسیون‌ها پایبند نیست

افضلی و سروش ناظر مجلس در شورای ملی ایمنی زیستی شدند

حسن‌نژاد و انارکی ناظرین مجلس در شورای اقتصاد شدند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های یکشنبه 27 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های یکشنبه 27 آبان