673608
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دوشنبه , 25 دی 1396 ساعت 12:09

روایت نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی از رایزنی‌ها برای نجات سرنشینان سانچی

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ابعاد مختلف حادثه کشتی سانچی را تشریح کرد.

به گزارش حوزه پارلمانی گروه سیاسی خبرگزاری آنا، محمدمهدی برومندی در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه «فرمول یک» ضمن تشریح ابعاد مختلف حادثه کشتی سانچی، به تلاش دولت برای حل این موضوع، از دنیا رفتن هموطنانمان در همان ساعات اولیه و لزوم پاسخگویی به سوالات مردم سخن گفت.

وی گفت: این مصیبت عظیم را به همه ملت عزیز ایران به ویژه خانواده های معظم شهدای حادثه کشتی سانچی تسلیت عرض می کنم. من از دیروز در شانگهای هستم و در اتاق بحران چین حضور داشتم. امید بود تکاوران و نیروی دریایی ارتش ما با همکاری نیروی امداد چین وارد کشتی شوند و جستجویی انجام بدهند اما به دلیل شرایط کشتی این اتفاق نیفتاد.

نماینده مردم مرودشت در مجلس در پاسخ به این سوال که آیا دولت در این زمینه قصوری مرتکب شده، افزود: از طرف نظام جمهوری اسلامی ایران اعم از دولت و مجلس در ابعاد مختلف تمام تلاشهای بین المللی با دولت چین، ژاپنی ها و کره انجام شد. بنده شاهد تماسهای رئیس جمهور، آقای واعظی و آقای ظریف بودم و تلاش زیادی شد تا عملیات امداد و نجات به خوبی انجام شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه این حادثه در دریانوردی بی سابقه بوده است، تاکید کرد: نوع انفجاری که بعد از تصادف رخ می دهد، مهیب و بی سابقه بوده است. قریب به ۱۳۶ هزار تن میعانات سوختی در این کشتی حمل می شده است و من با کارشناسان چینی و کارشناسان خودمان صحبت کردم و همه تلاش ها به عمل آمد اما با توجه به ابعاد حادثه شرایط به این سمت سوق داده شد.

برومندی همچنین اعلام کرد: بر این نکته تاکید می کنم چینی ها معتقد بودند با توجه به نوع و شدت انفجار و متصاعد شدن مواد سمی در همان ساعتهای اول تمام ملوان ها و خدمه عزیز ما جان خودشان را از دست داده بودند و کارشناسان ما هم این موضوع را تایید می کنند.

وی با اشاره به اینکه بخش هایی از کشتی تا ۳۵۰ درجه هم حرارت داشته، گفت: چینی ها که روز گذشته جعبه سیاه و دو پیکر مبارک را از کشتی بیرون آوردند، تشریح می کردند که با دنیایی از سم در کشتی روبرو بودند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس همچنین اعلام کرد: آمریکایی ها نیز با یک ناو در همان منطقه در گذشته تصادف داشتند و ۱۰ نفر کشته شدند. آن منطقه بسیار پرترافیک است.

برومندی در پایان گفت: حتما باید به سوالات مردم به ویژه خانواده های این عزیزان پاسخ داده شود و رسانه ملی نیز در این خصوص می تواند نقش خوبی ارائه کند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

رئیس‎جمهور 4 وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کرد

مسیر حرکت تروریست‌های میرجاوه شناسایی شد

FATF و دوگانه درد و استقامت

ماجرای دریافت پیامک‌های تهدیدآمیز از خارج/ با FATF مانع انتقال ارز به ایران شدیم

خبر دقیقی از مکان گروگان‌های مرزبانی ایران به دست نیامده است

2 وزیر به بهارستان می‌روند

جایگاه هیأت نظارت مجمع تشخیص مصلحت در مصوبه CFT

اربعین؛ پیوند فرهنگی در تراز بین‌المللی

نباید «دو دوی» برخی نمایندگان را ملاک عمل قرار دهیم

نمایندگان مجلس نگاه مثبتی به وزرای پیشنهادی راه و اقتصاد ندارند

معرفی شریعتمداری برای وزارت کار غیرقانونی است

FATF را باید مطابق قوانین داخلی خودمان تدوین کنیم

لزوم شناسایی صاحب‌نظران از سراسر کشور برای تدوین سند بالادستی

فرمانده هوافضای سپاه به کمیسیون امنیت ملی گزارش می‌دهد

بررسی صلاحیت گزینه‌های وزارتخانه‌های اقتصاد و کار

نمایندگان مجلس نگاه مثبتی به وزرای پیشنهادی راه و اقتصاد ندارند

اربعین؛ پیوند فرهنگی در تراز بین‌المللی

2 وزیر به بهارستان می‌روند

علوی و ظریف به کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌روند

دستور کار صحن علنی مجلس

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه