369073
سه شنبه  24  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

يكشنبه , 24 دی 1396 ساعت 11:30

عضو هیأت رئیسه مجلس قرائت کرد؛

نامه ۲۰۲ تن از نمایندگان خطاب به روسای قوای سه گانه

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیانیه ۲۰۲ تن از نمایندگان مجلس به روسای قوای سه گانه را قرائت کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی گروه سیاسی خبرگزاری آنا، اکبر رنجبرزاده در جلسه علنی امروز (یکشنبه 24 دی) مجلس شورای اسلامی بیانیه 202 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خطاب به روسای قوای سه گانه را به شرح زیر قرائت کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حسن روحانی ریاست محترم جمهور

حضرت آیت الله آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضاییه

علی لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

«اگر مسئولان ضعف ها را برطرف کنند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.»

"مقام معظم رهبری"

با سلام و احترام و تشکر از زحمات جنابعالی و با عنایت به سخنرانی مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم در 19 دی 1396، نکات ذیل برای یادآوری و اقدام لازم تقدیم می شود. با توجه به مطالبه رهبری از مسئولان به نکات مهم بیانات ایشان اشاره می شود:

1- تأکید بر اینکه مردم همیشه در صحنه بوده اند و در صراط مستقیم انقلاب حرکت کرده و در لحظات حساس به موقع وارد صحنه شده و غائله را ختم کرده اند.

2- دشمنی آمریکا و انگلیس و عوامل آنها در منطقه و تفکر شکست از جمهوری اسلامی ایران از داخل بر کسی پوشیده نیست.

3- مبارزه ملت ایران از طریق نبرد ملت با ضد ملت، ایران با ضد ایران و نبرد اسلام با ضد اسلام که همزمان با ابعاد دیگر زندگی از قبیل پیشرفت های علمی و تأمین امنیت و آرامش از آنها غفلت نشده است.

4- تمامی دشمنی های آمریکا به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی است و توطئه های دشمن در طول 40 سال گذشته دشمنی با انقلاب اسلامی بوده که همیشه دفع شده است.

5- تشکر از مردم که فرمودند نه یک بار بلکه هزار بار از این مردم تشکر می کنم؛ ملت ایران حقیقتا ملتی رشید، وفادار، باهمت، زمان شناس و لحظه شناس، بصیرت و انگیزه خود را به اوج رساندند.

6- اعتراضات و درخواست های مردم همواره بوده و هست و در همین یک سال اخیر برخی مردم در شهرها و یا در مقابل مجلس به دلیل مشکلات صندوق ها و مؤسسات مالی، اجتماعاتی داشته اند که هیچ کس با آنها مخالفتی ندارد؛ باید حرف مردم شنیده شود و به خواسته های آنها رسیدگی شود و در حد وسع و توان پاسخ داده شود.

7-دخالت معاندان و دشمنان در مسائل اخیر تحلیل نیست بلکه طبق اسناد و مدارک موجود اعلام می شود اما این موضوع نباید موجب شود از ضعف ها و مشکلات خودمان غافل شویم.

8-دشمنان مگس گونه روی زخم ناشی از مشکلات و ضعف ها می نشینند، پس اجازه ندهید زخم ایجاد شود و اگر ایجاد شد سریع آن را مداوا کنید زیرا اگر مشکل داخلی نداشته باشیم فضاسازی و تبلیغات سوء دشمنان اثر نمی کند و آمریکا هم نمی تواند هیچ غلطی کند.

9-دفاع از حقوق مردم و تلاش برای حل مشکلات و مسائل آنها مهمترین وظیفه همه مسئولان است، قشرهایی از مردم به ویژه طبقات ضعیف تحت فشار هستند و باید همت همه مسئولان صرف حل مشکلات شود.

10-شناخت مشکلات جامعه و تمرکز برای حل اساسی آنها اساسی ترین اولویت در شرایط کنونی کشور است.

11-همه بدانند که مشکل حل نشدنی و گره بازنشدنی در کشور وجود ندارد اما باید در این زمینه آماده تر و پا به رکابتر باشیم و کار و تلاش کنیم.

12-وحدت و همدلی در این شرایط که دشمن لجوج تهدید می کند و درصدد ایجاد مشکلات است ضروری است. مسئولان باید هم افزایی داشته و از تضعیف یکدیگر خودداری کنند.

13-تمرکز مسئولان به خصوص مسئولان اجرایی کشور بر مسائل کلیدی به ویژه اشتغال و حل مشکل واردات ضروری است.

14-بیکاری منشا بسیاری از مفاسد است باید با رونق تولید آن را حل کرد البته پول پاشیدن بی برنامه و بی حساب و کتاب مشکلی را حل نمی کند.

15-می توان گفت همه مسئولان به صورت مستقیم و غیرمستقیم منتخب مردم هستند که باید با برنامه مناسب ابتکار و جدیت، آمادگی و به روز بودن در برنامه ها و فعالیت ها و با آمادگی جسمی و عصبی فعالیت ها برای حل مشکلات افزایش یابد.

همانگونه که پیشتر اشاره شد رهبر معظم انقلاب با توجه به تلاش مسئولین و پشتیبانی از آنان تکالیف بزرگی را بر دوششان نهادند و حتی خود را در این تکالیف شریک نمودند و درخواست ایشان از مسئولان حفظ و حراست از دستاوردهای نظام با اهرم دشمن شناسی، آگاهی از توطئه های دشمن و هم افزایی، وحدت ملی و تلاش بی امان برای تولید و اشتغال و مبارزه با آسیب های اجتماعی است.

جان کلام این است که سخن برخواسته از دل رهبر انقلاب با مردم شریف قم سرشار از مطالب ارزنده ای است که باید آن را با گوش جان شنید و عمیق و دقیق بررسی کرد و تکالیف قوای سه گانه را احصا نمود و در اسرع وقت با تشکیل کمیته ها و ستادهای مشترک موضوع را تبیین نموده و در راستای اصلاح ضعف ها، اصلاح کرد.

ما نمایندگان مجلس ضمن اعلام آمادگی خود از روسای سه گانه درخواست می نماییم توان توان خود را برای حراست نظام و ارزش های آن، مقابله با توطئه های دشمنان و سازمان دهی امور و اصلاح ساختارها و ایجاد شرایط مناسب برای رفع مشکلات معیشتی مردم به ویژه اشتغال از طریق تولید و نیز مبارزه با بی عدالتی و فساد به کار گیرند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

بسته‌های حمایتی دولت در دو مرحله ارائه می‌شود

بازخوانی و واکاوی یک خبر!

اسامی 96 نماینده مجلس مخالف لایحه CFT اعلام شد

ارائه کارت‌های اعتباری 100 هزار تومانی به اقشار کم‌ درآمد

نماینده مجلس شورای اسلامی قسمت پنهان FATF را افشا کرد

فردا لوایح مبارزه با پول‌شویی و پالرمو بررسی می‌شوند

کشور برای تصمیم‌های محرمانه هزینه داده است/ شفاف‌سازی را کلنگی برسر مخالفان می‌کنند

نمایندگان مجلس از سر ناچاری به CFT رای مثبت دادند

مصوبه‌های پالرمو و مبارزه با پول‌شویی با سیاست‌های کلی نظام در تعارض است

پاسخ‌های وزیر ارشاد درباره بازی‌های رایانه‌ای نمایندگان مجلس را قانع نکرد/کارت زرد مجلس به صالحی

استیضاح آخوندی هفته آینده تعیین تکلیف می‌شود

قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نقطه ابهامی ندارد/ لازم باشد استفساریه می‌دهیم

تغییر در کابینه ضرورت امروز کشور

حسن اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان برعهده نهادهای نظارتی است

طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی به صحن مجلس باز می‌گردد

پذیرش FATF اعتماد ملی را به سیستم بانکی کاهش می‌دهد

گزارش تحقیق و تفحص از گمرک‌ها در آینده نزدیک به صحن علنی مجلس می‌آید

عضویت در FATF مشکلات کشور را حل نمی‌کند

مجلس مراقب کارنامه‌سازی‌ها در اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان باشد

وضعیت آب کشور همچنان در حالت بحران است

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه