36919
يكشنبه  29  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

يكشنبه , 24 دی 1396 ساعت 09:50

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

روحانی نتوانست شعار ایجاد اشتغال را محقق کند/ مشکلات اقتصادی مهمترین مطالبه مردم

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس گفت: آقای روحانی با شعار انتخاباتی ایجاد اشتغال رئیس جمهور شد اما در این سال‌ها نتوانست شعار خود را محقق کند.

حشمت الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی گروه سیاسی خبرگزاری آنا با تاکید بر اینکه مهم‌ترین مطالبه مردم اقتصادی است، اظهار داشت: از میان مطالبات اقتصادی نیز مهم‌ترین مطالبه اشتغال است. در حال حاضر هر خانواده چند بیکار دارد.

وی در ادامه گفت: دولت ها در زمان برگزاری انتخابات شعارهای تبلیغاتی زیادی می دهند اما در طول ایام هم شعارهای خود عمل نمی کنند و هم به تکالیف خود.

فلاحت پیشه با اشاره به قانون هدفمندسازی یارانه ها عنوان کرد: در قالب این قانون هرساله پول ایجاد یک میلیون و 200 هزار شغل به دولت ها داده شده است اما متاسفانه نتوانسته اند آنگونه که باید و شاید شغل ایجاد کنند و هر سال ناتوانی آن‌ها در ایجاد شغل روی هم انباشته شده است.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس بیان کرد: صحبت های دیروز رئیس جمهور برای من قابل تامل بود. بعضا دولتمردان به دنبال تضعیف مجلس هستند و مجلس را مزاحم کارهای خود می دانند. اما به هر حال مجلس پول ایجاد اشتغال را به دولت داده و دولت شغل های مورد نظر را ایجاد نکرده است. این در حالی است که آقای روحانی با شعار ایجاد اشتغال رئیس جمهور شد.

وی تصریح کرد: هر سال پول ایجاد اشتغال به آقای روحانی داده می شود اما این شغل ها ایجاد نمی شود. به عقیده من بهتر بود آقای روحانی به جای مقابله با مجلس به هم‌فکری با مجلس روی آورد تا با یکدیگر راهکاری برای ایجاد اشتغال پیدا کنیم.

به گزارش آنا، رئیس جمهور در دیدار با وزیر و معاونان وزارت امور اقتصادی و دارایی با انتقاد از عملکرد مجلس در روند بررسی مواد و تبصره های لایحه بودجه 97 گفته بود در این بودجه تبصره‌هایی پیش‌بینی کردیم که فقر مطلق را از بین ببریم و اگر نمایندگان مجلس نخواهند پای آن بایستند و دست دولت را ببندند، یا باید راه‌حل جایگزین بهتری ارایه دهند یا خودشان پاسخگوی مردم باشند. دولت صدها ساعت جلسه و کار کارشناسی انجام داده و تبصره‌هایی برای رفع مشکلات کشور تنظیم کرده است.

حسن روحانی همچنین تصریح کرده بود دولت برای اشتغال جوانان و رفع بیکاری 300 هزار میلیارد تومان برای 5 سال پیش رو طراحی کرده است اما این تصمیم که حاصل کار کارشناسی است با یک رأی باید از بین برود؟ البته قبول داریم که مجلس هم باید نظراتی در این حوزه داشته باشد، اما نه اینکه اصل بودجه را زیر سوال ببرد. همچنان که دولت باید در اتاق شیشه‌ای باشد مجلس شورای اسلامی و دیگران هم باید در اتاق شیشه‌ای قرار بگیرند و تصمیماتی که اتخاذ می‌گردد بایستی به طور شفاف به مردم، توضیح داده شود و مردم باید قضاوت کنند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

مسیر حرکت تروریست‌های میرجاوه شناسایی شد

ماجرای دریافت پیامک‌های تهدیدآمیز از خارج/ با FATF مانع انتقال ارز به ایران شدیم

تغییر در کابینه ضرورت امروز کشور

FATF و دوگانه درد و استقامت

خبر دقیقی از مکان گروگان‌های مرزبانی ایران به دست نیامده است

2 وزیر به بهارستان می‌روند

قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نقطه ابهامی ندارد/ لازم باشد استفساریه می‌دهیم

استیضاح آخوندی هفته آینده تعیین تکلیف می‌شود

جایگاه هیأت نظارت مجمع تشخیص مصلحت در مصوبه CFT

اربعین؛ پیوند فرهنگی در تراز بین‌المللی

بررسی صلاحیت گزینه‌های وزارتخانه‌های اقتصاد و کار

فرمانده هوافضای سپاه به کمیسیون امنیت ملی گزارش می‌دهد

اربعین؛ پیوند فرهنگی در تراز بین‌المللی

2 وزیر به بهارستان می‌روند

علوی و ظریف به کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌روند

دستور کار صحن علنی مجلس

شناسایی تهدیدها و فرصت‌ها سیاستگذاری آینده را ضمانت می‌کند

معیار شورای نگهبان، شرع و قانون اساسی است

خبر دقیقی از مکان گروگان‌های مرزبانی ایران به دست نیامده است

دولت از تمام توان کشور برای تحقق فراخوان رهبر انقلاب استفاده کند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه