پنجشنبه  30  خرداد  1398
جمعه , 21 دی 1397 ساعت 23:05

حجت‌الاسلام رئیسی:

جوانان گره‌گشای مشکلات کشور هستند

تولیت آستان قدس رضوی گفت: باید نشان داده شود که رژیم پهلوی چه بر سر ملت ایران آورده است. تاریکی و ظلمت حکومت جور قاجار و پهلوی برای مردم بیان شود.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی ظهر امروز در مراسم افتتاح بخش انقلاب اسلامی موزه زنده زیارت با اشاره به اینکه امروز وظیفه داریم از ظرفیت‌های موجود در کشور به نحو خوب و برتر استفاده کنیم؛ افزود: اقداماتی که در این سال‌ها انجام شده در راستای افزایش بهره‌وری امکانات آستان قدس رضوی بوده است و امروز جوانان برومند، خلاق، مبتکر و درد آشنایی داریم که آماده کار، تلاش، فعالیت و نوآوری در عرصه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی هستند.

وی ادامه داد: اگر به جوانان میدان دهیم و زمینه کار و تلاش آنها را فراهم کنیم منشأ بسیاری از کارها خواهند بود و گره‌های بسیاری به دست آنها گشوده می‌شود.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به محل احداث موزه زنده زیارت ادامه داد: این مکان متعلق به آستان قدس رضوی است و در سال‌های گذشته کارخانه‌ای بود که به نیشابور منتقل شد و در ۱۰ سال گذشته به عنوان انبار مورد استفاده قرار می‌گرفت که با تلاش جوانان فرهیخته و مبتکر تبدیل با موزه زنده زیارت شد.

حجت الاسلام رئیسی افزود: لازم است حتماً زائر امام رضا(ع) با تمدن رضوی آشنا شود و تاریخ زندگی ائمه اطهار و انبیای الهی که مدنیت بشر نیز آمیخته با آن‌ها است را بشناسند.

وی ادامه داد: جوان امروز باید بداند انقلاب اسلامی دارای چه ماهیتی بوده و چه پیامی داشته، زیرا تجربه روزهای جنگ و روزهای سخت انقلاب اسلامی و فتنه‌هایی که برای این انقلاب تهدید بود و با تدبیر امام و رهبری و حضور مردم تبدیل به فرصت شد را ندیده است و باید در کنار زیارت خود با انقلاب اسلامی و برکات هشت سال دفاع مقدس آشنا شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه، عده‌ای به دنبال تطهیر رژیم ستم‌شاهی هستند، افزود: بسیاری از فیلم، عکس و نوشته‌ها که امروز منتشر می‌شود حاکی از این است که می‌خواهند جنایات بسیاری که رژیم پهلوی و قاجار علیه مردم این کشور انجام داده‌اند را نادیده بگیرند.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به اینکه، باید به‌ هر نحوی‌که می‌شود نشان داد رژیم پهلوی چه بر سر ملت ایران آورده است افزود: باید تاریکی و ظلمت حکومت جور قاجار و پهلوی را به مردم نشان داد.

وی بیان کرد: جریان گوهرشاد باید زنده بماند تا جوانان ما بدانند چگونه این واقعه تاریخی اتفاق افتاد و روزهای انقلاب اسلامی در اینجا به تصویر کشیده شود.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: آنچه در موزه زنده زیارت انجام‌شده است برای نشان دادن ابعاد گسترده ماهیت انقلاب اسلامی و بخشی از ظلم حکومت ستم‌شاهی است و دورانی که به برکت‌ انقلاب، ساختن شهر و روستا آغاز شد‌. در این موزه می‌بینیم فردی که پدرش در مبارزه با رژیم ستم‌شاهی شهید شده، امروز مدافع حرم است و جنگ را اداره می‌کند و بعد از جنگ هم مقابل فتنه‌ها می‌ایستد.

حجت‌الاسلام رئیسی، آشناشدن زائرین به ویژه نسل جوان و نوجوان با پدیده انقلاب اسلامی و برکات انقلاب را یک ضرورت دانست و خاطر نشان کرد: ان‌شاء‌الله این دالان معرفتی ادامه خواهد یافت و به شناخت تمدن رضوی(ع) و مدنیتی که با هجرت امام رضا(ع) در این منطقه شکل گرفت، خواهد انجامید.

وی با تأکید بر اینکه، امروز جوانان را گره‌گشای مشکلات می‌دانیم؛ افزود: همه مردمی که از سراسر جهان به زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) مشرف می‌شوند در پرتو زیارت از مراکز فرهنگی امام رضا(ع) بهره‌مند خواهند شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان خاطر نشان کرد: این آغاز کار است و خواهید دید که در این مکان مرکز فرهنگی گسترده‌ای به نام امام رضا(ع) ایجاد خواهد شد.

گفتنی است موزه زنده زیارت به همت آستان قدس رضوی، در محل سابق کارخانه نخ‌ریسی مشهد و در مساحتی به متراژ شش هکتار ساخته شده و امروز بخش ویژه انقلاب اسلامی آن به مساحت یک هکتار به بهره برداری رسید.

انتهای پیام/ 4122/

http://ana.ir/i/351416
پیام تبریک رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به تولیت جدید آستان قدس

پیام تبریک رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به تولیت جدید آستان قدس

زمان معرفی تولیت جدید آستان قدس رضوی مشخص شد

زمان معرفی تولیت جدید آستان قدس رضوی مشخص شد

حجت‌الاسلام رئیسی بهترین گزینه برای ریاست قوه قضائیه است

حجت‌الاسلام رئیسی بهترین گزینه برای ریاست قوه قضائیه است

پاسخ امام خامنه‌ای به درخواست معرفی زودهنگام رئیس جدید قوه قضائیه

پاسخ امام خامنه‌ای به درخواست معرفی زودهنگام رئیس جدید قوه قضائیه

حجت‌الاسلام رئیسی شایسته پذیرش مسئولیت قوه قضائیه است

حجت‌الاسلام رئیسی شایسته پذیرش مسئولیت قوه قضائیه است

حزب بیداری اسلامی فعلاً بنا ندارد موضوعات انتخاباتی را مطرح کند

حزب بیداری اسلامی فعلاً بنا ندارد موضوعات انتخاباتی را مطرح کند

رهبری به وضع موجود قانع نیستند/ رویارویی فرهنگی دشمن با جوانان

رهبری به وضع موجود قانع نیستند/ رویارویی فرهنگی دشمن با جوانان

تعداد اخبار امروز گروه : 2 خبر