چهارشنبه  26  دی  1397
يكشنبه , 13 آبان 1397 ساعت 10:29

جعفری خطاب به ترامپ:

ایران را تهدید نکن که ناله‌های سربازان شما شنیدنی است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آقای ترامپ هرگز ایران را تهدید نکن که ناله‌های ملوانان شما و انگلیس در خلیج‌فارس شنیدنی است.

به‌گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری در سخنرانی مراسم بزرگداشت یوم‌الله 13 آبان که صبح امروز در محل لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار شد، با گرامیداشت یاد امام خمینی (ره) و شهدای هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: خداوند بعد از انقلاب اسلامی درک حاکمیت نظام اسلامی را به مردم ایران اعطا کرد.

وی با اشاره به اینکه حوادث بسیار زیادی در تاریخ ۴۰ سال اخیر انقلاب اسلامی رخ داده است، افزود: در این حوادث و پیروزی‌ها دست پُرقدرت الهی دیده می‌شود و ۱۳ آبان یکی از موارد در طول این دوران است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ۱۳ آبان نشان‌گر مبارزه مردم ایران با آمریکاست، ادامه داد: در ۱۳ آبان ۱۳۴۳ بود که آمریکایی‌ها با دستور شاه، امام خمینی (ره) را به خارج از ایران تبعید کردند و در سال ۱۳۵۸ دانشجویان، حق‌طلبی خوبی انجام دادند.

جعفری با بیان اینکه دولت لیبرال در زمان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران بر مسند کار بود تصریح کرد: جوانان و دانشجویان طاقت نداشتند که مشاهده کنند آمریکایی‌ها در ایران دخالت همه‌جانبه دارند.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از دانشجویان در آن زمان می‌دانستند که سفارت آمریکا تسخیر خواهد شد افزود: جمعیت به‌صورت خودجوش جلوه داده شد و دانشجویان با عزمی راسخ به سفارت ورود کرده و آن را تسخیر کردند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه امام راحل از همان ابتدا حرکت دانشجویان را تأیید کردند گفت: بنیان‌گذار انقلاب اسلامی این پیروزی را بسیار بزرگ‌تر از انقلاب اول دانستند اما در آن زمان برخی مسئولان داخلی با سفارت آمریکا ارتباط برقرار کرده بودند و فکر می‌کردند رابطه با این کشور تضمین‌کننده قدرت آن‌ها خواهد بود که این موضوع خطرناک با تسخیر سفارت از بین رفت.

وی توطئه آمریکا را ادامه‌دار دانست و سفارت‌خانه‌های آن را محلی برای جاسوسی معرفی کرد و گفت: ۱۳ آبان هیمنه پوشالی آمریکا را در جهان فرو ریخت و نماد ملت ایران برای مبارزه با استکبار شد. اگر در ۱۳ آبان سفارت آمریکا تسخیر نمی‌شد، این کشور با کمک لیبرال‌ها و تکنوکرات‌ها، نظام اسلامی را به ورطه سقوط می‌کشاند و  این درس عبرتی برای طرفداران مذاکره با آمریکاست.

جعفری با بیان اینکه برخی از مسئولان به ظاهر انقلابی با ادامه تسخیر لانه جاسوسی مخالف بودند عنوان کرد: برخی نیز بعدها در مواضع خود حرف‌هایی زده‌اند که با این کار مخالف بودند اما رهبر معظم انقلاب از همان ابتدا با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا موافت داشتند.

وی یکی از مصداق‌های حرکت خودجوش جوانان و دانشجویان بعد از انقلاب اسلامی را تسخیر سفارت آمریکا دانست و یادآور شد: از حرکت‌های خودجوش باید در نظام اسلامی انجام بگیرد که سبب امید در جامعه خواهد شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه آمریکا در این ۴۰ سال از ایران شکست خورده است افزود: آخرین حربه آمریکا ابزار اقتصاد و تحریم است و به اقرار صاحب‌نظران غربی قدرت این کشور رو به افول است.

وی با اشاره به اینکه دشمن به توانمندی موشکی و دفاعی ایران اذعان دارد گفت: در فضای جنگ رسانه‌ای که دشمن راه انداخته است، برای برخی سخت خواهد بود که بیندیشند که آمریکا در حال فروپاشی است. نشریه آمریکایی فارن‌پالسی در مقاله‌ای می‌گوید که آمریکا از نیروهای مقاومت، حزب‌الله لبنان و ایران می‌ترسد و نیروی دریایی سپاه با تاکتیک خود، آمریکا را در خلیج فارس تحقیر کرده است.

جعفری به ابلاغیه جدید پنتاگون به سربازان آمریکایی مبنی بر عدم تشریح توانمندی‌های دفاعی ایران برای سربازان آمریکایی اشاره کرد و افزود: چند ماه قبل از حمله آمریکا به طبس، دانشجویان پیرو خط امام اطلاعاتی درباره این موضوع داشتند و گروگان‌ها را در کشور تقسیم کردند.

وی با بیان اینکه آمریکا و آل‌سعود در یمن، سوریه و عراق شکست خوردند اضافه کرد: در ماه دی سال قبل و تابستان امسال نیز آمریکا درصدد ناامنی در کشور بود که همگی به شکست انجامید و به‌طور قطع این ناکامی‌ها ادامه خواهد داشت و در عراق نیز آمریکا سه بر صفر از ایران در جریان انتخاب نخست‌وزیر، رئیس‌جمهور و مجلس این کشور شکست خورد.

فرمانده سپاه پاسداران، رئیس‌جمهور آمریکا را عجیب و غریب خواند و گفت: آقای ترامپ هرگز ایران را تهدید نکن که ناله‌های ملوانان شما و انگلیس در خلیج‌فارس شنیدنی است؛ بنابراین ما را از تهدید نظامی نترسانید.

انتهای پیام/4079/۴۰۸۲/ن

مقاومت ملت‌های مسلمان نظام سلطه را فرو می‌ریزد

مقاومت ملت‌های مسلمان نظام سلطه را فرو می‌ریزد

سامانه‌های پدافندی بومی در رزمایش مشترک به‌کار گرفته شد

سامانه‌های پدافندی بومی در رزمایش مشترک به‌کار گرفته شد

هفتمین همایش ملی پدافند غیرعامل برگزار می‌شود

هفتمین همایش ملی پدافند غیرعامل برگزار می‌شود

عشق به ولایت موجب برتری انقلاب در معادلات مختلف می‌شود

عشق به ولایت موجب برتری انقلاب در معادلات مختلف می‌شود

حامیان مذاکره با کدخدا از برجام عبرت بگیرند

حامیان مذاکره با کدخدا از برجام عبرت بگیرند

شورای نگهبان CFT را خلاف اصول قانون اساسی تشخیص داد

شورای نگهبان CFT را خلاف اصول قانون اساسی تشخیص داد

13 آبان منشأ کینه‌توزی‌های آمریکاست/ تحریم فرصتی برای بخش دفاعی

13 آبان منشأ کینه‌توزی‌های آمریکاست/ تحریم فرصتی برای بخش دفاعی

13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

فرمانده سپاه پاسداران سخنران مراسم 13 آبان تهران شد

فرمانده سپاه پاسداران سخنران مراسم 13 آبان تهران شد

حلقه اولیه شورای انقلاب چه کسانی بودند/ متفکر ایده شورای انقلاب

اصلاح‌طلبانی که مراسم بزرگداشت هاشمی‌رفسنجانی را تحریم کردند

جمهوری اسلامی قدرتمندتر از گذشته در حرکت است

گلایه روحانی از حملات اصلاح‌طلبان به وقت سالگرد هاشمی

هدف اصلاح‌طلبان برای پیاده شدن از قطار دولت روحانی چیست؟

قوه‌ قضائیه گزارش دولت خاتمی درباره تیر سال 78 را دروغ اعلام کرد

چرا آمریکایی‌‌ها قبل از انقلاب در ایران حق توحش می‌گرفتند؟

باید مراقب فتنه‌گران و منحرفان در چهلمین سال پیروزی انقلاب بود

آخرین رئیس شورای سلطنت که در دیدار با امام خمینی(ره) استعفا داد

دستگاه دیپلماسی کشور از غرب درباره اجرای برجام قطع امید کند

خدمه‌ شاه در دادگاه خلخالی درباره 300 چمدان سرقتی چه گفتند؟

فرار خاندان سلطنتی پهلوی همراه با چاشنی غارت بزرگ قرن

مقایسه تولیدات کشاورزی قبل و بعد از انقلاب اسلامی

سفر رهبر انقلاب به پاکستان و استقبالی تاریخی مسلمانان

نمازی: قانون اساسی بهترین میزان برای تحقق آرمان‌های انقلاب است

خباز: تعیین فردی برای جایگاه سیاسی هاشمی عشقی است نه فردی

حلقه اولیه شورای انقلاب چه کسانی بودند/ متفکر ایده شورای انقلاب

روایتی از نقش علما و شیخ فضل‌الله نوری در تأسیس عدالتخانه

حزب بیداری اسلامی فعلاً بنا ندارد موضوعات انتخاباتی را مطرح کند

مجلس با قانون جدید شایسته‌تر خواهد شد؟