يكشنبه  05  خرداد  1398
جمعه , 20 مهر 1397 ساعت 11:50

آیت‌الله امامی‌کاشانی در نمازجمعه تهران:

انتقاد خوب است اما اهانت، کمک به بیگانگان و دشمنان انقلاب است

امام جمعه موقت تهران گفت: مطرح‌کردن فساد در قوای سه‌گانه و اهانت به یکدیگر از برنامه دشمنان است و می‌خواهند القا کنند که سیستم فاسد است.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، آیت‌الله محمد امامی کاشانی در سخنرانی خطبه نماز جمعه این هفته تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد، با بیان اینکه تمرکز بر ثروت دنیا فسادآور خواهد بود، اظهار کرد: امام صادق (ع) می‌فرمایند آنچه از فساد عیان و دیده می‌شود، گران‌فروشی، احتکار و عیاشی است و این موارد نشأت گرفته از باطن ظاهری یک فرد است.

وی با تأکید بر اینکه افرادی که این خطاها را انجام می‌دهند توسط خداوند با ظاهری زشت نمایان می‌شوند، گفت: ریشه فساد در کبر و غرور بوده و بیش از یک مقداری نمی‌توان استفاده کرد و اگر بیش از حد یک انسان کاری انجام شود به فساد انسان منجر خواهد شد.

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به موضوع احتکار، عنوان کرد: بعضی از فقهای اسلام احتکار را در مواد غذایی می‌دانند و برخی از علمای دیگر احتکار را شامل همه مواد لازم جامعه اسلامی دانسته‌اند.

امامی کاشانی امت اسلام را از همه امور در زندگی مؤمنان و جامعه مهم‌تر دانست و تصریح کرد: احتکار و گران‌فروشی جهل زمانه است؛ افرادی که در این زمان نیازهای مردم را جمع‌آوری و مال‌اندوزی می‌کنند، متقلب و متخلف هستند.

دولت کار شبانه‌روزی انجام دهد

وی در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به برگزاری جلسه سران قوا با رهبر انقلاب، خاطرنشان کرد: مشکلات جامعه، نظام بانکی، اشتغال، تورم و رسیدگی به معیشت مردم ضعیف جامعه از اعم سخنان رهبری خطاب به سران قوا بود که این موارد باید با مشورت از فعالان انقلابی و کار شبانه‌روزی برطرف شود.

خطیب نماز جمعه تهران نامه 900 نفر از استادان بسیجی دانشگاه‌ها برای کمک به دولت در امور اقتصادی را ارزشمند دانست و ادامه داد: باید دولت در مسائل اقتصادی از افراد دارای صلاحیت و کارشناسان متخصص مشورت گرفته و از به‌کارگیری افراد بدون صلاحیت خودداری کند و با این روند امیدواریم بر مشکلات و توطئه‌های دشمنان فائق بیایم.

وی با تأکید بر اینکه دشمنان کشور و انقلاب اسلامی عملی شدن توطئه‌های خود علیه ایران را به گور خواهند برد، بیان کرد: رهبر انقلاب نیز تأکید داشتند که باید در مقابل توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی برنامه‌های منسجمي ارائه شود.

ایجاد طرح توطئه توسط آمریکا علیه ایران

امامی‌کاشانی با بیان اینکه چند ماه قبل دولت آمریکا به مرکز تحقیقات کنگره این کشور طرحی را ارائه کرد که در آن تسلط  بر اوضاع کشور و انجام توطئه در امور دولت و حکومت پیش‌بینی شده است، گفت: دشمن با این طرح درصدد بوده تا به مردم القا کند که دولت و نظام اسلامی ناکارآمد است و به همین دلیل باید در داخل کشور از تهمت  و افترا به یکدیگر اجتناب شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه دشمن می‌خواهد وجود فساد سیستماتیک در کشور را به دروغ ترویج کند، عنوان کرد: اختلاف بین مسئولان یکی از فعالیت‌های دشمنان انقلاب اسلامی است که باید مراقب و هوشیار این مطالب بود.

وی با بیان اینکه باید از دولت به‌صورت علمی و فنی انتقاد کرد ولی تهمت و افترا بازی در زمین بیگانگان است، ادامه داد: باید به مصوبه و کنوانسیون‌های بین‌المللی با نگرش سوءظن نگریسته شود و هوشیار این معاهده‌ها باشیم. امروز آمریکا، رژیم صهیونیستی و رژیم بیگانه‌طلب سعودی بدانند که حق همواره پیروز خواهد بود.

انتهای پیام/4082/خ

http://ana.ir/i/317430
تعزیرات حکومتی با گرانفروشی و احتکار جدی‌تر برخورد کند

تعزیرات حکومتی با گرانفروشی و احتکار جدی‌تر برخورد کند

70 انبار احتکار کالا پلمپ شد/ اخطار به گران‌فروشان رب گوجه

70 انبار احتکار کالا پلمپ شد/ اخطار به گران‌فروشان رب گوجه

تکلیف نسبت‌هایی که در فضای مجازی به مسئولان داده می‌شود، روشن شود

تکلیف نسبت‌هایی که در فضای مجازی به مسئولان داده می‌شود، روشن شود

دشمن به کشور تجاوز کند دیگر ادامه زندگی را نخواهد دید

دشمن به کشور تجاوز کند دیگر ادامه زندگی را نخواهد دید

 آیت‌الله امامی‌کاشانی، خطیب جمعه این هفته تهران

آیت‌الله امامی‌کاشانی، خطیب جمعه این هفته تهران

 آیت‌الله امامی کاشانی نماز جمعه تهران را اقامه می‌کند

آیت‌الله امامی کاشانی نماز جمعه تهران را اقامه می‌کند

آیت الله امامی کاشانی نماز جمعه تهران را اقامه می‌کند

آیت الله امامی کاشانی نماز جمعه تهران را اقامه می‌کند

تعداد اخبار امروز گروه : 8 خبر