157415
شنبه  28  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

پنجشنبه , 19 مهر 1397 ساعت 11:23

زاکانی:

انقلاب با جنگ نرم و اقتصادی روبه‌روست

نماینده سابق تهران در مجلس گفت: امروز انقلاب با جنگ نرم و فتنه‌های جدید در داخل و منطقه روبه‌روست و باید جنگ اقتصادی را هم به آن‌ها اضافه کرد؛ انقلاب اسلامی از همه آن‌ها موفق و سربلند بیرون آمد.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا، علیرضا زاکانی در دومین کنگره سراسری جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی که صبح امروز در سالن فرهنگی عرفان برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی هفت هدف استقلال، آزادی، عدالت، پیشرفت معنوی، پیشرفت مادی و توجه به مستضعفان و مظلومان جهان و مقابله با ظالمان و استکباران را مدنظر قرار داده است. این اهداف برگرفته از مکتب امام راحل بود. مکتب امام راحل هم مخالفانی دارد و هم موافقانی؛ مخالفان مکتب امام بعضی از این ویژگی‌ها را بر نمی‌تابند اما موافقان خود را پیرو کامل مکتب امام خمینی (ره) می‌دانند و به مردم‌سالاری دینی قائل هستند. این موافقان، مکتب امام راحل را تنها راه برون‌رفت می‌دانند اما رقبای مکتب امام این‌ها را قبول ندارند.

وی‌ادامه داد: افرادی مثل سروش و بشیریه می‌خواهند مکتب امام راحل را زشت و بدقواره نشان دهند.

زاکانی تصریح کرد: جریان اعتدال، اصلاح‌طلب و جریان وابسته به احمدی‌نژاد می‌خواهند مکتب امام راحل را تحت فشار قرار دهند؛ در صورتی‌که پیروان واقعی مکتب امام راحل جان خود را برای آن داده‌اند.

این نماینده سابق مجلس با بیان اینکه بعضی‌ها می‌خواهند که مسیر پیشرفت را دیگران به ما دیکته کنند، گفت: رقبای مکتب امام راحل می‌خواهند که خدمات و ارزش‌های نظام اسلامی را ناچیز جلوه دهند و آن‌ را ناکارآمد جلوه دهند اما وقتی به انتخابات نزدیک می‌شویم همین رقبا با پایبند جلوه دادن خود به مکتب امام(ره) از مردم رأی می‌گیرند.

وی افزود: همه ظرفیت‌های موجود جامعه ما به نحوی است که می‌توانیم به بهترین وجه جامعه را اداره کنیم اما عده‌ای این‌ را نمی‌دانند.

زاکانی با بیان اینکه عده‌ای نمی‌توانند پاسخ نیازهای مردم را بدهند، گفت: این افراد می‌خواهند ناکارآمدی خود را تقصیر مکتب امام راحل بیندازند.

وی ادامه داد: امروز انقلاب با جنگ نرم و فتنه‌های جدید در داخل و منطقه روبه‌روست و باید جنگ اقتصادی را هم به آن‌ها اضافه کرد که انقلاب اسلامی از همه آن‌ها موفق و سربلند بیرون آمده است.

زاکانی با بیان اینکه بخش مهمی از مشکلات کشور ماندن در تفکر غرب است، تصریح کرد: مشکل دوم سطحی انگاشتن تفکر امام راحل است و سوم مدنظر قرار دادن دنیاگرایی در میان مسئولان است که باعث شده تا توده مردم سرخورده شوند.

وی با بیان اینکه این مشکل‌ها به دست صاحبان اصلی انقلاب حل می‌شود، ادامه داد: اما افرادی مثل احمدی‌نژاد راه‌حل مشکل‌ها را در بلبشو و هرج‌ومرج می‌دانند و فهم درستی از مسیر انقلاب اسلامی ندارند، لذا امروز برای حل مشکل نیازمند تغییر رویکرد کشور هستیم و نمی‌توانیم بر اساس رویکرد غربی کشور را اداره کنیم پس باید بر توان داخلی و توانمندی متخصصان داخلی و دلسوز تکیه کنیم.

این نماینده سابق مجلس گفت: عده‌ای یاد گرفته‌اند که تماشاچی باشند اما باید برای غلبه بر مشکل‌ها جبهه‌سازی کنیم و بتوانیم چهره‌های جدیدی که از بطن جامعه باشند معرفی کنیم تا برای چهار سال بتوانند امور مدیریتی را به دست بگیرند و همچین باید اصلاحات از جنس انقلابی و اداره جامعه با فکر انقلابی و دانش صورت بگیرد.

زاکانی با انتقاد از عملکرد نمایندگان در تصویب برجام، خاطرنشان کرد: برخی نمایندگان بودند که اصلاً برجام را نخواندند و فقط به اعتبار حرف سایر نمایندگان به آن رأی دادند.

وی در پایان یکی از موانع تحول مدیریتی را وجود وزرای ناکارآمد دانست و گفت: این نمی‌شود که وزیری از یک وزارتخانه‌ای به وزارت‌خانه دیگری برود و خود را در همه رده‌ها همه‌کاره بداند بلکه باید به جوانان و افراد انقلابی و با انگیزه میدان داد.

انتهای پیام/۴۰۷۹/4083/پ

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

شاهد رویش‌های جدید به برکت اربعین و جانبازان خواهیم بود

شاهد رویش‌های جدید به برکت اربعین و جانبازان خواهیم بود

 انقلاب با جنگ نرم و اقتصادی روبه‌روست

انقلاب با جنگ نرم و اقتصادی روبه‌روست

نظرات

‍ جلسه استراتژيک!

نترسید، نترسید

قانون پایستگی پیرمردها/ شیفتگان خدمت یا تشنگان قدرت، مسئله این است

همایش «تضمین نمی‌دهیم» برگزار می‌شود

آزادی فلسطین بر مبنای انسانیت است

ماجرای نامه جلیلی به روحانی قبل از تصویب برجام/ وعده هلو جواب نداد مردم را از لولو می‌ترسانند

دولت با دور زدن قانون، افراد مورد علاقه‌اش را مشمول قانون بازنشستگی نمی‌کند

براندازان نظام خط‌دهنده اصلی به کروبی بوده‌ و هستند

عمق‌بخشی به‌سند الگوی پیشرفت شتاب 50 ساله را به همراه دارد

CFT در مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی شد

همه برای پیشبرد سند پیشرفت تلاش کنیم

اجرای قانون بازنشستگی باعث ایجاد فرصت شغلی می‌شود

تحقق گفتمان غالب در جریان اصولگرایی

اعضای CFT نگاه تناقض‌آمیزی به مفهوم تروریسم دارند

شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران ترمیم شد

سند پیشرفت ایران اسلامی‌ مبنای برنامه‌ریزی کشور شود

تیم دولت روحانی اشرافی و ضعیف است

چندجانبه‌گرایی بین‌المللی، تحریم‌های ظالمانه را خنثی می‌کند

بدنه دولت نیازمند بازنگری ساختاری است

فراخوان رهبر انقلاب، فصل‌الخطاب است

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه