سه شنبه  31  اردیبهشت  1398
پنجشنبه , 19 مهر 1397 ساعت 11:23

زاکانی:

انقلاب با جنگ نرم و اقتصادی روبه‌روست

نماینده سابق تهران در مجلس گفت: امروز انقلاب با جنگ نرم و فتنه‌های جدید در داخل و منطقه روبه‌روست و باید جنگ اقتصادی را هم به آن‌ها اضافه کرد؛ انقلاب اسلامی از همه آن‌ها موفق و سربلند بیرون آمد.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا، علیرضا زاکانی در دومین کنگره سراسری جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی که صبح امروز در سالن فرهنگی عرفان برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی هفت هدف استقلال، آزادی، عدالت، پیشرفت معنوی، پیشرفت مادی و توجه به مستضعفان و مظلومان جهان و مقابله با ظالمان و استکباران را مدنظر قرار داده است. این اهداف برگرفته از مکتب امام راحل بود. مکتب امام راحل هم مخالفانی دارد و هم موافقانی؛ مخالفان مکتب امام بعضی از این ویژگی‌ها را بر نمی‌تابند اما موافقان خود را پیرو کامل مکتب امام خمینی (ره) می‌دانند و به مردم‌سالاری دینی قائل هستند. این موافقان، مکتب امام راحل را تنها راه برون‌رفت می‌دانند اما رقبای مکتب امام این‌ها را قبول ندارند.

وی‌ادامه داد: افرادی مثل سروش و بشیریه می‌خواهند مکتب امام راحل را زشت و بدقواره نشان دهند.

زاکانی تصریح کرد: جریان اعتدال، اصلاح‌طلب و جریان وابسته به احمدی‌نژاد می‌خواهند مکتب امام راحل را تحت فشار قرار دهند؛ در صورتی‌که پیروان واقعی مکتب امام راحل جان خود را برای آن داده‌اند.

این نماینده سابق مجلس با بیان اینکه بعضی‌ها می‌خواهند که مسیر پیشرفت را دیگران به ما دیکته کنند، گفت: رقبای مکتب امام راحل می‌خواهند که خدمات و ارزش‌های نظام اسلامی را ناچیز جلوه دهند و آن‌ را ناکارآمد جلوه دهند اما وقتی به انتخابات نزدیک می‌شویم همین رقبا با پایبند جلوه دادن خود به مکتب امام(ره) از مردم رأی می‌گیرند.

وی افزود: همه ظرفیت‌های موجود جامعه ما به نحوی است که می‌توانیم به بهترین وجه جامعه را اداره کنیم اما عده‌ای این‌ را نمی‌دانند.

زاکانی با بیان اینکه عده‌ای نمی‌توانند پاسخ نیازهای مردم را بدهند، گفت: این افراد می‌خواهند ناکارآمدی خود را تقصیر مکتب امام راحل بیندازند.

وی ادامه داد: امروز انقلاب با جنگ نرم و فتنه‌های جدید در داخل و منطقه روبه‌روست و باید جنگ اقتصادی را هم به آن‌ها اضافه کرد که انقلاب اسلامی از همه آن‌ها موفق و سربلند بیرون آمده است.

زاکانی با بیان اینکه بخش مهمی از مشکلات کشور ماندن در تفکر غرب است، تصریح کرد: مشکل دوم سطحی انگاشتن تفکر امام راحل است و سوم مدنظر قرار دادن دنیاگرایی در میان مسئولان است که باعث شده تا توده مردم سرخورده شوند.

وی با بیان اینکه این مشکل‌ها به دست صاحبان اصلی انقلاب حل می‌شود، ادامه داد: اما افرادی مثل احمدی‌نژاد راه‌حل مشکل‌ها را در بلبشو و هرج‌ومرج می‌دانند و فهم درستی از مسیر انقلاب اسلامی ندارند، لذا امروز برای حل مشکل نیازمند تغییر رویکرد کشور هستیم و نمی‌توانیم بر اساس رویکرد غربی کشور را اداره کنیم پس باید بر توان داخلی و توانمندی متخصصان داخلی و دلسوز تکیه کنیم.

این نماینده سابق مجلس گفت: عده‌ای یاد گرفته‌اند که تماشاچی باشند اما باید برای غلبه بر مشکل‌ها جبهه‌سازی کنیم و بتوانیم چهره‌های جدیدی که از بطن جامعه باشند معرفی کنیم تا برای چهار سال بتوانند امور مدیریتی را به دست بگیرند و همچین باید اصلاحات از جنس انقلابی و اداره جامعه با فکر انقلابی و دانش صورت بگیرد.

زاکانی با انتقاد از عملکرد نمایندگان در تصویب برجام، خاطرنشان کرد: برخی نمایندگان بودند که اصلاً برجام را نخواندند و فقط به اعتبار حرف سایر نمایندگان به آن رأی دادند.

وی در پایان یکی از موانع تحول مدیریتی را وجود وزرای ناکارآمد دانست و گفت: این نمی‌شود که وزیری از یک وزارتخانه‌ای به وزارت‌خانه دیگری برود و خود را در همه رده‌ها همه‌کاره بداند بلکه باید به جوانان و افراد انقلابی و با انگیزه میدان داد.

انتهای پیام/۴۰۷۹/4083/پ

http://ana.ir/i/317276
بنیاد شهید در پرداختن هزینه‌های درمانی جانبازان کوتاهی نکند

بنیاد شهید در پرداختن هزینه‌های درمانی جانبازان کوتاهی نکند

زاکانی برای مناظره درباره اغتشاشات سال 78 و 88 اعلام آمادگی کرد

زاکانی برای مناظره درباره اغتشاشات سال 78 و 88 اعلام آمادگی کرد

 انقلاب با جنگ نرم و اقتصادی روبه‌روست

انقلاب با جنگ نرم و اقتصادی روبه‌روست

شاهد رویش‌های جدید به برکت اربعین و جانبازان خواهیم بود

شاهد رویش‌های جدید به برکت اربعین و جانبازان خواهیم بود

تعداد اخبار امروز گروه : 2 خبر