سه شنبه  28  خرداد  1398
سه شنبه , 17 مهر 1397 ساعت 07:55

عضو جبهه پایداری:

CFT فقط به کشورهای غربی سود می‌رساند

عضو جبهه پایداری گفت: پذیرش CFT مسئولیت بین‌المللی ایجاد می‌کند و در این نوع قراردادها این کشوهای غربی هستند که نفع می‌برند.

بیژن نوباوه در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا در رابطه با تصویب CFT در جلسه دیروز مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان دوباره اشتباهی که در زمان تصویب برجام مرتکب شده بودند را تکرار کردند و من در آن زمان از مخالفان جدی برجام بودم.

عضو جبهه پایداری با بیان اینکه پذیرش CFT مسئولیت بین‌المللی ایجاد می‌کند، تصریح کرد: در این نوع قراردادها این کشوهای غربی هستند که نفع می‌برند و همین CFT یا قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم یک شعار خوب است اما باید تعریف خود را از تروریسم ارائه دهند، زیرا ممکن است آن‌ها هر گروهی که برای آزادی مبارزه می‌کنند را به‌عنوان حامی تروریسم به‌حساب بیاورند. همچنین هرنوع تراکنش‌های مالی را تحت‌نظر دارند و به‌راحتی می‌توانند به کشورها اعمال فشار کنند.

وی ضمن تأکید بر ضعف اِشراف اطلاعاتی نمایندگان مجلس، گفت: با اعمال نفوذ برخی جریان‌های درون مجلس تصویب این لایحه انجام شد همان‌طور که برجام را در 20 دقیقه تصویب کردند، بندهای FATF را هم دارند اجرایی می‌کنند و به‌طور قطع خطری برای اقتصاد و امنیت ملی کشور است.

نوباوه در پایان خاطرنشان کرد: اساساً FATF را جریان اصلاح‌طلب وابسته به رئیس دولت اصلاحات و یک جریان موسوم به اصلاح‌طلب مخفی که وابسته به علی لاریجانی است، دنبال کرده‌اند و رئیس مجلس با نوع رفتار خود به عامل اثرگذار تبدیل شده‌ و سید محمدجواد ابطحی هم تأکید کرد که در مجلس دموکراسی وجود ندارد؛ لذا خطر اصلی را باید در درون مجلس دنبال کرد.

انتهای پیام/4079

http://ana.ir/i/316633
تصویب CFT کمکی به خروج نام ایران از لیست سیاه نخواهد کرد

تصویب CFT کمکی به خروج نام ایران از لیست سیاه نخواهد کرد

مبارزه با تروریسم نیازمند تلاش جمعی کشورهای جهان است

مبارزه با تروریسم نیازمند تلاش جمعی کشورهای جهان است

برای تصویب CFT فضای دوقطبی ایجاد کردند

برای تصویب CFT فضای دوقطبی ایجاد کردند

تعداد اخبار امروز گروه : 1 خبر