سه شنبه  30  بهمن  1397
جمعه , 13 مهر 1397 ساعت 12:16

حجت‌الاسلام صدیقی:

اقدام موشکی سپاه، پیام قدرت ایران به کشورهای منطقه و اربابان آن‌ها است

خطیب نماز جمعه تهران گفت: اقدام موشکی سپاه، پیام قدرت ایران به کشورهای منطقه و اربابان آن‌ها است.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امروز در خطبه‌های نماز جمعه تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد، در رابطه با ضرورت اطاعت از عالِم گفت: اطاعت از علم و عالم باعث می‌شود تا به مقصد برسیم و این یک امر فطری و عقلی است، لذا مسئله تبعیت از ولی فقیه به‌عنوان عالم زمان ضروری و منشأ وحدت فکری، سیاسی و اجتماعی می‌شود. 

وی با بیان اینکه نباید درخواست‌های خلاف شرع اجابت شود، افزود: هرکس و هرکجا از کارمندی، وزیری، مدیری حتی رئیس‌جمهور طلب انجام کار خلاف شرع را داشت، نباید اجابت شود. 

نایب‌رئیس شورای مدیریت حوزه علمیه تهران به اقدام موشکی تلافی‌جویانه سپاه در هدف قرار دادن تروریست‌ها اشاره کرد و گفت: این ضرب‌شست پاسداران عزیز انقلاب باعث افتخار نظام است و نشان دادند که هرچه نایب امام زمان(ع) بگویند، این برادران عزیز و دلاورمردان در کوتاه‌ترین زمان لبیک می‌گویند.

وی ادامه داد: اولین ضرب‌شست موشکی در کردستان عراق به صدا درآمد و دومین ضرب‌شست پس از حادثه تروریستی دل‌خراش اهواز بود که یک مشت مزدور، نادان و خبیث به مردم آن‌جا حمله کردند و کودک، زن، جوان و پیر را به شهادت رساندند. سپس موشک‌های عزت‌بخش سپاه از فاصله زیاد سران تروریست‌ها را در عمق خاک سوریه در ساحل فرات و در نزدیکی آمریکایی‌ها به درک واصل کرد. این پیام قدرت به کشورهای منطقه و به اربابان آن‌ها است و به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی باید بدانند که زمان بزن‌دررو تمام شده است و اگر یکی بزنید، ده‌تا خواهید خورد.

صدیقی ادامه داد: این حماسه و این ظهور و بروز اقتدار نظام را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، مردم عزیزمان و فرماندهان نظامی تبریک می‌گویم و جا دارد که نماز شکر به‌جای آوریم.

امام جمعه موقت تهران به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع 100 هزارنفری بسیجیان اشاره کرد و گفت: این سخنان نقشه راهی بود که ایشان در حضور بسیجیان ترسیم کردند. همچنین در این سخنرانی، فضایل مردم و جوانان این کشور را یکی پس از دیگری به رخ جهان کشاندند.

وی افزود: این جوان‌ها رویش‌های انقلاب اسلامی و جلال اسلام هستند و اگر ریزش‌هایی هم وجود دارد، امیدواریم به همت بلند جریان‌های سیاسی سرافراز، این جوانان گرفتار در برخی فتنه‌ها و انحراف‌ها هدایت شوند.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه برخی از توصیه‌های رهبری به جوانان را باید به‌صورت گفتمان درآوریم، گفت: جوانان ما همیشه پیروزی آفریدند و نباید مغرور شوند و از این به بعد در جنگ اقتصادی باید دشمن را بیشتر حس کرد، زیرا با همه نیرو و توان به میدان آمده است. همچنین جوانان باید استقامت داشته باشند و اگر استقامت نکنیم در ترفند و جنگ رسانه‌ای دشمنان گرفتار می‌شویم و آن‌طور که می‌خواهند چهره ایران را برخلاف چیزی که هستیم نمایش می‌دهند؛ چه‌بسا از روی حماقت همان‌گونه هم فکر می‌کنند.

وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور ابله آمریکا به برخی از سران اروپا گفته است که سه ماه صبر کنید کار جمهوری اسلامی تمام است، تصریح کرد: این انسان ابله می‌خواهد مشکل اقتصادی کشور را بحرانی جلوه دهد و بگوید در ایران بن‌بست وجود دارد اما رهبر معظم انقلاب اسلامی به درستی گفتند مشکل وجود دارد ولی بن‌بست هرگز.

صدیقی افزود: با توکل به خدا، با وحدت و استقامت در این مرحله می‌توانیم به آمریکا سیلی تلخ‌تر از گذشته بزنیم و در این توطئه دوباره او را شکست دهیم.

خطیب جمعه تهران در ادامه در تذکری به مدیران و مسئولان اجرایی کشور، گفت: آنچه پیش‌آمده و کام ملت را تلخ کرده، بی‌ثباتی در امر اقتصاد و بازار ارز است. بازار خودرو و طلا که سیر نزولی را شاهد هستند، نشان می‌دهد که این افزایش قیمت یک امر تصنعی و توطئه دشمن بوده و می‌شود مهار کرد. توقع داریم که سیر نزولی قیمت‌ها ادامه پیدا کند و به‌گونه‌ای نباشد که مسئولان به این قانع باشند بلکه باید به پول ملی اعتبار ببخشند و اینکه مردم باید در امر معیشت گره‌گشایی مشکل‌ها را لمس کنند و در این مسیر انتظار می‌رود مسئولان مجاهدانه و با کمک گرفتن از نیروهای بسیجی گام بردارند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بیش از 10 هزار هسته جهادی در کشور را معرفی کردند، افزود: این طرح‌هایی که جوانان ارائه می‌کنند به این‌ها باید توجه کرد.

وی در ادامه به مشکل‌های صنفی کامیون‌داران اشاره کرد و گفت: مسئله اخیری که برای کامیون‌داران به وجود آمده، قابل پیشگیری بود و می‌توانستیم نگذاریم به این مرحله برسد، لذا هم باید کامیون‌داران حواسشان جمع باشد تا دشمن از این نقص‌ها و مشکل‌ها سوءاستفاده و موج‌سواری نکند و هم باید وزارت راه به‌عنوان متصدی سامان دادن به حمل‌ونقل کشور به وظیفه‌اش عمل بکند و به‌جای پرداختن به مسائل بی‌ربط، به کار اصلی خود بپردازد.

صدیقی در پایان به هفته نیروی انتظامی اشاره کرد و افزود: کار نیروی انتظامی بر‌اساس فرمایش‌های امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، عبادت است؛ این نیروی زحمت‌کش همیشه در سنگر و جبهه‌ها قرار دارد.

انتهای پیام/4079/خ

حضور نیروهای لیبرال، عامل تحریم داخلی در اوایل انقلاب/ قوه قضائیه پرچم عدالت قضائی را برافراشته نگه دارد

حضور نیروهای لیبرال، عامل تحریم داخلی در اوایل انقلاب/ قوه قضائیه پرچم عدالت قضائی را برافراشته نگه دارد

شناخت عاشورا پیش‌نیاز دستیابی به عالی‌ترین مرتبه تقواست

شناخت عاشورا پیش‌نیاز دستیابی به عالی‌ترین مرتبه تقواست

طرح مبارزه با فساد و رانت با فشار یک باند سیاسی از دستور کار مجلس خارج شد

طرح مبارزه با فساد و رانت با فشار یک باند سیاسی از دستور کار مجلس خارج شد

حمله انتحاری نیروهای تکفیری به اتوبوس سپاه در جاده خاش به زاهدان

۲۶ شهید و ۱4 زخمی آخرین آمار حادثه تروریستی اتوبوس سپاه است

برخی خواص با حاشیه‌پردازی به‌دنبال انحراف مطالبات مردم هستند

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار می‌شود/ FATF در دستور کار

ضرورت حضور مدیر جوان در گام دوم انقلاب/ نشست ورشو سیرک مسخره بود

تاریخ‌سازترین تصمیم برای آینده کشور/ پاسخ مجمع به نخبگان چیست؟

مؤسسان حزب «جمهوری اسلامی»چه افرادی بودند؟/ داستان آغاز تا انحلال

سرنوشت روشن!

تجمع طلاب حوزه علمیه قم برای دفاع از مرجعیت در مخالفت با FATF بود

نظر اعضای مجمع تشخیص درباره «پالرمو» منفی بود/بررسی در جلسه آینده

حمله انتحاری نیروهای تکفیری به اتوبوس سپاه در جاده خاش به زاهدان

سرنوشت روشن!

شما بگویید...!

ضرورت حضور مدیر جوان در گام دوم انقلاب/ نشست ورشو سیرک مسخره بود

حکیمی‌پور دبیرکل حزب اراده ملت ماند/ فرهانچی قائم‌مقام جدید

تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توسط حسین شریعتمداری

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی نهایی لایحه پالرمو آغاز شد

تجمع مردم قم در دفاع از معیشت و مخالفت با FATF برگزار می‌شود

1700 کودک توسط رژیم بحرین بازداشت و شکنجه می‌شوند

«اینستکس» استقلال اقتصادی کشور را نشانه گرفته است