682214
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

جمعه , 04 خرداد 1397 ساعت 13:43

آیت الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

ترامپ و پمپئو با غیظی که از ملت ایران دارند بمیرند/دولت موانع پیش روی سرمایه‌گذاران را بردارد

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: همه دیدید آن ناآدم آمریکایی چگونه با عصبانیت برجام را به دنیا نشان داد و چگونه رفتار کرد؟ خداوند در آیات قرآن به امثال ترامپ و پمپئو می‌فرماید، با غیظی که دارید، بمیرید.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، آیت‌الله امامی اشانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز (چهار خرداد) ضمن توصیه خود و دیگر نمازگزاران به حفظ تقوای الهی، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان کشور اظهار کرد: دشمنان اعم از کفار و چه مسلمانان منافق مانند آل سعود، می‌خواهند شما کشوری داشته باشید که جوانانتان، همگی بی عار و عیاش و معتاد باشند.

وی با بیان اینکه خداوند صبر و استقامت و تکیه بر داخل را راه مقابله با دشمنان عنوان می‌کنند، گفت: دشمن می‌خواهد شما همیشه در اقتصاد و امنیت مشکل داشته باشید و گاهی هم از زبانشان می‌پرد که نشان می‌دهد دشمنی‌شان در چه حدی قرار دارد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به خروج ترامپ از برجام تاکید کرد: آنان از شما عصبانی هستند و غیظ دارند. دیدید چگونه آن ناآدم آمریکایی چگونه با عصبانیت برجام را به دنیا نشان داد که ما در قبالش چنین کردیم؟ خداوند در آیات خود به امثال ترامپ و پمپئو می گوید بمیرید با غیطی که دارید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: این دشمنان با ناراحتی کشور خوشحال می‌شوند و اگر ما علم و پیشرفتی داشته باشیم ناراحت می‌شوند در حالی که باید روی پای خود بایستیم و به توان داخلی تکیه کنیم در این صورت دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی با بیان اینکه ما باید از دشمنانمان شناخت داشته و از تجربیات گذشته درس بگیریم، گفت: برای برون رفت از مشکلات کشور باید به جوانان اعتماد کنیم و مسئولان باید هر طور که شده راهی برای برطرف کردن مشکلات امروز کشور از جمله مشکلات افتصادی و ازدواج جوانان پیدا کنند.

آیت الله امامی کاشانی گفت: مقام معظم رهبری بر اصل 44 تأکید کرده‌اند، این اصل حمایت از بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری است لذا در بدنه دولت باید اشکال‌تراشی در خصوص سرمایه‌گذاری و کار برداشته شود.

امام جمعه موقت تهران همچنین گفت: در ماه رمضان نباید ادارات تعطیل شوند بلکه باید بیشتر کار کنند و با قدرت کارها را به پیش ببرند.

امامی کاشانی با اشاره به سخنان اخیر وزیر خارجه آمریکا گفت: وزیر خارجه بی‌خرد آمریکا راجع به موشک‌های ما سخن گفته در حالی که اصلا بحث آنها موشک نیست بحث آنها اسلام و دین مرم ایران است. آنها از اسلام ناراحت هستند و اسلام عربستانی با حاکمان آن را دوست دارند وگرنه اگر ایران موشک و تمام سلاح‌هایش را هم متوقف کند و فقط با سنگ به دفاع بپردازد مانند فلسطین آیا فکر می‌کنید که آنها ایران را رها می‌کنند، خیر زیرا بحث فکر،‌دین و عقل است و اشتباه است که بگوییم دشمنی آنها به خاطر چیزهای دیگری است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اهمیت امید و جایگاه انتظار برای فرج در اسلام خاطرنشان کرد: اکنون انسجام و وحدت کلمه اهمیت فراوانی دارد و باید اختلاف‌ها و حرف‌ها را کنار بگذاریم.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

جهانگیری: اجازه برکناری منشی خودم را هم ندارم/ کرباسچی: جای تو بودم در کابینه نمی‌ماندم

نترسید، نترسید

‍ جلسه استراتژيک!

فردا 4 وزیر به مجلس معرفی می‌شوند

خاطره‌ای از رئیس کمیته انقلاب درباره انحراف مهدی هاشمی

آخوندی و بدعت طلبکاری به جای پاسخگویی

ماجرای نامه جلیلی به روحانی قبل از تصویب برجام/ وعده هلو جواب نداد مردم را از لولو می‌ترسانند

CFT در مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی شد

نظری نداریم!

جهانگیری در دولت هیچ اختیاری ندارد/ میرسلیم نرخ تورم را کم گفته

برنامه‌های دولت در کنترل تورم و بیکاری ناکافی است

جهانگیری در دولت هیچ اختیاری ندارد/ میرسلیم نرخ تورم را کم گفته

نقش آیت‌الله مهدوی‌کنی در مجلس خبرگان رهبری ویژه بود

رئیس جمهوری اعتقادی به تفکر اقتصادی آخوندی ندارد

جهانگیری: اجازه برکناری منشی خودم را هم ندارم/ کرباسچی: جای تو بودم در کابینه نمی‌ماندم

مزایای قانون منع به‌‌کارگیری بازنشستگان بیشتر از مشکلاتش است

همه برای پیشبرد سند پیشرفت تلاش کنیم

فردا 4 وزیر به مجلس معرفی می‌شوند

نظری نداریم!

اقتصاد کشور ربطی به روابط ایران و آمریکا و تحریم‌ها ندارد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه