262241
پنجشنبه  26  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دوشنبه , 13 فروردین 1397 ساعت 06:57

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب درگفت‌وگو با آنا:

پیاده سازی اقتصاد مقاومتی نیازمند همدلی در کشور/ عملکرد دولت مثبت نیست

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب با بیان اینکه کشور برای پیشرفت و عبور از مشکلات نیازمند همدلی است، گفت: برخی می‌خواهند دولت موفق نباشد و تلاش می‌کنند چوب لای چرخ دولت بگذارند.

حجت‌الاسلام سید ابوالحسن نواب در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب خبرگزاری آنا، در ارزیابی سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و عملکرد دولت در این زمینه، اظهارداشت: عملکرد دولت در پیاده‌سازی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را مثبت ارزیابی نمی‌کنم؛ اما تمام مشکلات در اینباره را هم از ناحیه دولت نمی‌دانم.

وی افزود: وقتی قرار است دولت در شرایط سخت کاری انجام دهد، توقع می‌رود از سوی تمامی نهادها و بخش‌های دیگر کمک رسانی شود، در حالی که ما می‌بینیم برخی با دولت همکاری نمی‌کنند.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی کاری ملی است و دولت‌ به تنهایی نمی‌تواند از پس آن بربیاید، تصریح کرد: کسانی هستند که می‌خواهند دولت موفق نباشد و تلاش می‌کنند چوب لای چرخ دولت بگذارند. شما بینید هر کجا که اقتصاد مقاومتی اجرا شده با موفقیت همراه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: کشور برای پیشرفت و عبور از مشکلات نیازمند همدلی است و تا همدلی نباشد هرآنچه صرفا روی کاغذ نوشته شود، ارزشی ندارد.

نواب با انتقاد از اینکه برخی سعی دارند دولت را از نظام جدا قلمداد کنند، گفت: این افراد خودشان را حامی نظام می‌دانند و در کار دولت خدشه وارد می‌کنند. کسانی‌که ادعای دلسوزی دارند باید بیایند و دولت را در پیاده سازی اقتصاد مقاومتی یاری کنند.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب با یادآوری اینکه پیاده سازی اقتصاد مقاومتی به نفع دولت است، بیان داشت: بنیاد مستضعفان در شهر دره‌گز کرمان فعالیت‌هایی داشته که بسیار هم جواب داده است. کمیته امداد هم که آقای فتاح دارند به خوبی کار می‌کنند. بنابراین هر کجا خوب کار شود منافعش هم به دولت می‌رسد و هم به مردم و اینگونه نیست که دولت بخواهد در اجرای اقتصاد مقاومتی تعللی داشته باشد.

این فعال سیاسی تصریح کرد: باید با همدلی بهانه‌ها را از دولت بگیریم در غیراین صورت نمی‌توانیم دولت را محکوم کنیم. مسائل ملی را فراتر از جناح و مذهب پیش ببریم و خودمان دولت‌ها را وادار به کار کردن کنیم. اقتصاد مقاومتی خواست مقام معظم رهبری است و این مهمترین عاملی است که باید همدلی را در پی داشته باشد.

نواب با بیان اینکه وقتی دولت کاری می‌کند باید از او قدردانی شود، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در زمان مذاکرات آقای ظریف را برای مواضعش در مقابل آمریکا تشویق کردند ما باید از ایشان بیاموزیم و اگر دولت 10 قدم نرفته دارد، باید در قدم اول او را تشویق کنیم تا قدم های بعدی را محکم تر بردارد. شما ببینید استان کرمان نمونه برجسته‌ و الگویی برای پیاده سازی اقتصاد مقاومتی است، در حالی که کمتر کسی استاندار کرمان را تشویق کرده است. باید بیایند، الگو بگیرند و اجرا کنند به هرحال مشکلات مملکت را باید اینگونه حل کرد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

بررسی حقوقی صلاحیت هیأت عالی نظارت مجمع در بررسی لوایح پالرمو و CFT

انتقاد خوب است اما اهانت، کمک به بیگانگان و دشمنان انقلاب است

همایش «تضمین نمی‌دهیم» برگزار می‌شود

تصویب CFT نوعی خودتحریمی است

آزادی فلسطین بر مبنای انسانیت است

ملت ما، اعتبار پول ملی را باز می‌گرداند

قانون پایستگی پیرمردها/ شیفتگان خدمت یا تشنگان قدرت، مسئله این است

دشمن به کشور تجاوز کند دیگر ادامه زندگی را نخواهد دید

خودتحریمی به معنای سلب بهانه از دشمن نیست

واکنش سخنگوی شورای‌نگهبان به یک شایعه‌

اعضای CFT نگاه تناقض‌آمیزی به مفهوم تروریسم دارند

تحقق گفتمان غالب در جریان اصولگرایی

فراخوان رهبر انقلاب، فصل‌الخطاب است

بدنه دولت نیازمند بازنگری ساختاری است

چندجانبه‌گرایی بین‌المللی، تحریم‌های ظالمانه را خنثی می‌کند

تیم دولت روحانی اشرافی و ضعیف است

مدیران ناکارآمد عامل نابسامانی اقتصاد

دولت جوانان را جایگزین مدیران پیر کند

همایش «تضمین نمی‌دهیم» برگزار می‌شود

تفاوت رویکرد اقتصادی دولت با دیدگاه اقتصاددانان

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه