566280
دوشنبه  30  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

جمعه , 20 بهمن 1396 ساعت 12:06

مقدم‌فر در سخنرانی پیش‌ از خطبه‌ نماز جمعه تهران:

باید از سیل خروشان ناکارآمدی برخی مسئولان به شایستگی عبور کنیم

مشاور فرهنگی رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه عبور از مشکلات اقتصادی سخت‌تر از عبور از اروند‌رود در والفجر 8 نیست، گفت: باید از سیل خروشان مشکلات ناشی از ناکارآمدی برخی مسئولان عبور کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، حمیدرضا مقدم‌فر در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با یادآوری سالروز عملیات والفجر 8 دفاع مقدس، اظهارداشت: باور کنیم عبور از مشکلات اقتصادی سخت‌تر از عبور از اروند رود در عملیات والفجر 8 نیست.

وی افزود: باید بین توان داخلی و فردای پرامید خود پل بزنیم و از سیل خروشان مشکلاتی که غالباً ناشی از تلاش دشمن و یا ناکارآمدی برخی مسئولین است به شایستگی عبور کنیم، انشاءالله در راهپیمایی پرعظمت و به قول مقام معظم رهبری «تماشایی» 22 بهمن دشمن ناامید خواهد شد و انقلاب اسلامی مسیر پیش‌روندگی خود را بیش از گذشته ادامه خواهد داد.

مقدم‌فر با تاکید بر ضرورت غافل نشدن از مکر دشمن گفت: دشمن همه توان خود را برای نابودی انقلاب اسلامی به میدان آورده است.

وی با مقایسه غفلت در جنگ سخت با غفلت در جنگ نرم، غفلت دوم را خسارت‌بار و جبران‌ناپذیر خواند و اظهار داشت: در جنگ سخت ممکن است یک سنگر در اثر غفلت فرو بریزد اما در جنگ نرم، غفلت باعث فروریختن تمامی سنگرها است، از این رو هراس از قهر و غفلت از توطئه دشمن و فریب لبخند او را خوردن هر دو خطرناک است.

مشاور فرهنگی رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه با هشدار نسبت به امیدوار کردن دشمن با قلم یا زبان،‌ گفت: دست خود را نباید برای دشمن رو کنیم چرا که دشمن باید از همه ما مردم و مسئولان فقط یک کلمه «ما ایستاده‌ایم» بشنود.

وی با تصریح بر اینکه دشمن در صورتی که بفهمد ذره‌ای تردید کرده‌ایم از همان نقطه به ما ضربه می‌زند عنوان داشت: نباید در زمین دشمن بازی کنیم، زیرا دشمن می‌خواهد مردم ما را ناامید کند و نباید این اجازه را به او بدهیم.

مقدم‌فر با گرامیداشت سالروز عملیات والفجر 8 در دفاع مقدس گفت: این عملیات با عزم و اراده رزمندگان اسلام به عنوان یکی از موفق‌ترین عملیات‌های دفاع مقدس ثبت و ضبط شده است چرا که رزمندگان اسلام عملیاتی انجام دادند که برای همیشه در تاریخ از آن صبحت خواهد شد و شگفتی‌های آن مورد تحسین قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه عملیات والفجر 8 نه تنها توان رزمی ایران بلکه توان مهندسی و حفاظتی و اطلاعاتی رزمندگان را به دشمن و ارتجاع حامی آن نشان داد، افزود: از جمله درس‌های عملیات والفجر 8 تکیه بر توان اطلاعاتی و حفاظتی است که موجب غافلگیری دشمن شد به طوری که تا سه روز قادر نبود جبهه اصلی را شناسایی کند.

مشاور فرهنگی رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد با یادآوری اینکه پل بعثت که بر روی اروندرود به منظور عملیات احداث شده بود تا زمان انجام عملیات از چشم دشمن پوشانده شد، گفت: این طراحی به گونه‌ای بود که دشمن علاوه بر طعم شکست نظامی طعم تلخ شکست اطلاعاتی را هم چشید زیرا نتوانست علمیات اصلی را از عملیات فرعی و فریب تشخیص دهد. از این رو امروز به عنوان روز حفاظت اطلاعات نامگذاری شد.

وی با تاکید بر اینکه یاد و خاطره حماسه آفرینان عملیات والفجر 8 برای همیشه باقی می‌ماند یاد و خاطره غواصان این عملیات که مظلومانه به شهادت رسیدند و راه را برای رزمندگان باز کردند گرامی داشت و بر هوشمندی شهدای حفاظت اطلاعات که در همه دوران دفاع مقدس عملیات‌ها را زمینه‌سازی می‌کردند درود فرستاد.

مقدم‌فر گفت: امروز ما در مقابل این دستاوردها و راه روشنی که شهدا برای ما روشن کردند قرار داریم و باید بدانیم که چگونه میراث انقلاب چهل ساله را پاس و قدر آن را بدانیم.

وی ادامه داد: برای پاسخ باید به سراغ سرلوحه پیروزی‌ها رفت که اولین آنها یاد و اتکای به خدا و ایمان به نصرت الهی است که همیشه دشمن را غافلگیر کرده و به اشتباه محاسباتی انداخته است.

مشاور فرهنگی رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد گفت: دومین سرلوحه، توسل به حضرات معصومین و حضرت صدیقه طاهره (س) است؛ این بانو همیشه رهبران و ملت ما را در عرصه‌های گوناگون یاری کردند و پیروزی‌های ما با رمز «یا فاطمه زهرا (س)» بوده است.

وی ادامه داد: امروز باید قدر نعمت رهبرمان که فرزند حضرت فاطمه (س) است را بدانیم زیرا خداوند بزرگترین نعمت را به واسطه ایشان به ما داده است.

مقدم‌فر از ایمان به توان جوانان انقلابی به عنوان سومین سرلوحه پیروزی‌های دوران دفاع مقدس یاد کرد و گفت: باید به توان و کار و ابتکار جوانان برای برون رفت از مشکلات ایمان آورد.

وی خاطرنشان کرد: اینکه رهبر معظم انقلاب در میدان دادن به جوانان در عرصه‌های مختلف تاکید می‌کنند به این علت است که هر جا به جوانان اعتماد شد، انقلاب بهره‌ آن را برد.

مشاور فرهنگی رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد حضور با نشاط و با انگیزه مردم در راهپیمایی 22 بهمن را نویددهنده آینده پرامید و پیروزی‌های افزون‌تر برای انقلاب اسلامی و سربلندی ملت ایران در سایه هدایت‌ها و رهبری‌های حکیمانه مقام معظم رهبری خواند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

جهانگیری: اجازه برکناری منشی خودم را هم ندارم/ کرباسچی: جای تو بودم در کابینه نمی‌ماندم

نترسید، نترسید

‍ جلسه استراتژيک!

فردا 4 وزیر به مجلس معرفی می‌شوند

نظری نداریم!

خاطره‌ای از رئیس کمیته انقلاب درباره انحراف مهدی هاشمی

ماجرای نامه جلیلی به روحانی قبل از تصویب برجام/ وعده هلو جواب نداد مردم را از لولو می‌ترسانند

CFT در مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی شد

آخوندی و بدعت طلبکاری به جای پاسخگویی

جهانگیری در دولت هیچ اختیاری ندارد/ میرسلیم نرخ تورم را کم گفته

برنامه‌های دولت در کنترل تورم و بیکاری ناکافی است

جهانگیری در دولت هیچ اختیاری ندارد/ میرسلیم نرخ تورم را کم گفته

نقش آیت‌الله مهدوی‌کنی در مجلس خبرگان رهبری ویژه بود

رئیس جمهوری اعتقادی به تفکر اقتصادی آخوندی ندارد

جهانگیری: اجازه برکناری منشی خودم را هم ندارم/ کرباسچی: جای تو بودم در کابینه نمی‌ماندم

مزایای قانون منع به‌‌کارگیری بازنشستگان بیشتر از مشکلاتش است

همه برای پیشبرد سند پیشرفت تلاش کنیم

فردا 4 وزیر به مجلس معرفی می‌شوند

نظری نداریم!

اقتصاد کشور ربطی به روابط ایران و آمریکا و تحریم‌ها ندارد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه