جمعه  03  خرداد  1398
پنجشنبه , 29 فروردین 1398 ساعت 08:53

روحانی:

ایران به‌ برکت وجود ارتش و سپاه امن‌ترین کشور منطقه است

رئیس‌جمهور گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران به‌ برکت وجود ارتش و سپاه پاسداران به امن‌ترین کشور منطقه تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی در مراسم رژه ارتش جمهوری اسلامی ایران که به‌مناسبت روز ارتش در جوار بارگاه ملکوتی امام راحل برگزار شد، گفت: روز ارتش جمهوری اسلامی ایران را که امسال با سالروز مولود امام زمان (ع) قرین شده است به فرمانده معظم کل قوا و ملت ایران تبریک عرض می‌کنم.

وی افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران نقش بسیار ارزشمندی در روزهای قبل از پیروزی انقلاب داشت. وقتی که در اوایل بهمن 57 دولت جاعل پیش از انقلاب فرودگاه را به روی ورود امام راحل بسته بود، این هوانیروز اصفهان بود که گفت ما با توان قوا فرودگاه را برای ورود امام باز نگاه می‌داریم.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: از همان آغاز پیروزی انقلاب همواره ارتش جمهوری اسلامی ایران موردتوجه ویژه امام بزرگوار قرار داشت، البته قبل از پیروزی انقلاب هم در همان سال‌های 42 و 43 وقتی به سخنرانی‌های امام نگاه می‌کنیم، ایشان برای نیروهای مسلح کشور احترام خاصی قائل بودند و یکی از اهداف انقلاب را عزت کشور عنوان کردند.

روحانی گفت: پس از پیروزی انقلاب و بعد از مناسبت روز جمهوری اسلامی ایران که در 12 فروردین اعلام شد دومین مناسبتی که بعد از انقلاب به فرمان و دستور امام آن روز اعلام شد روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در 29 فروردین 1358 بود. 40 سال از آن روز می‌گذرد و در طول این 40 سال همواره ارتش در کنار ولایت، در کنار مردم و برای پاسداری از تمامیت ارضی، استقلال کشور، نظام جمهوری اسلامی ایران فداکاری کرده است.

وی افزود: امروز هم می‌بینید که در سیل که در بسیاری از استان‌های کشورمان رخ داد، مردم به کمک‌ ارتش، سپاه، بسیج، ناجا و همه نیروهای مسلح نیاز داشتند و نیروهای مسلح ما به خوبی در کنار مردم قرار گرفتند و بدون اینکه شأن، مقام و منزلت خود را در نظر بگیرند برای امداد، نجات، اسکان و کمک به مردم و بازگشایی راه‌ها و همچنین برای عبور سیلاب‌ها از همه امکان و توان خود استفاده کردند.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد:‌ به نظرم بعد از 30 سال که از جنگ تحمیلی می‌گذرد و در آن روزها ارتش و سپاه و بسیج و سایر نیروهای مردمی در کنار یکدیگر از کشور، از ملت و از استقلال و عزت ما به‌خوبی دفاع کردند امروز هم روز ظهور و تبلور این هماهنگی و یکپارچگی بین نیروهای مسلح و مردم است.

وی ادامه داد: فکر نمی‌کنم در کشوری بتوانیم نمونه این وحدت و اتحاد و پیوند برادری بین نیروهای مسلح و مردم تا این حد را شاهد باشیم. نیروهای مسلح جزء ملتند، قدرت خود را برگرفته از حمایت مردم می‌دانند و نیز ملت استقلال و عزت خود را در کنار حضور نیروهای مسلح می‌بیند.

رئیس‌جمهور اظهار کرد: من باید از طرف ملت بزرگ ایران در این ایام سختی که در هفته‌های گذشته پیش روی مردم بود و هنوز هم در هفته‌های آینده مردم مشکلاتی دارند، از نیروهای مسلح به‌خاطر خدمات‌شان، ایثار و فداکاری‌شان در کمک به مردم نیازمند این کشور تشکر و سپاسگزاری کنم و جز این توقعی از نیروهای مسلح نبود. پیداست روزی که نیروهای مسلح نیاز به حمایت مردم دارند همه مردم و نخبگان کنار نیروهای مسلح هستند.

روحانی افزود: مشاهده کردید که در اعلام زشت دولت فریب‌کار آمریکا نسبت به تروریست خواندن نیروی فداکار سپاه پاسداران، همه مردم یکپارچه کنار سپاه بودند و کنار سپاه خواهند بود، به این دلیل که سپاه همواره کنار مردم بوده و برای همیشه کنار مردم خواهد بود.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: اینکه دشمنان ما فکر می‌کنند سپاه پاسداران صرفاً بخشی از نیروی مسلح جمهوری اسلامی ایران است، اشتباه می‌کنند. سپاه در سراسر کشور در همه صحنه‌های ملی و خدماتی حضور دارد و مردم سپاه را از خود و از آن خود می‌داند. توهین به سپاه توهین به نیروهای مسلح و توهین به ملت بزرگ ایران است.

روحانی افزود: امروز روزی است که قدرت‌های بزرگ نمی‌خواهند اتحاد، برادری و حفاظت از منافع ملی در این منطقه وجود داشته باشد و نیز نمی‌خواهند ثبات در این منطقه وجود داشته باشد. گاهی اوقات می‌بینیم که دخالت‌های نظامی دشمنان در منطقه چه نتایجی داشته است و از 18 سال پیش تا الان جنایات ارتش آمریکا را در افغانستان، عراق، لبنان، سوریه و یمن نگاه کنید که جز ویرانی و آدم‌کشی، از آمریکا چیزی برای کشورهای این منطقه به یادگار باقی نمانده است.

رئیس‌ قوه مجریه تصریح کرد: آمریکا امروز از سپاه پاسداران، نیروهای حشدالشعبی، حزب‌الله، نیروهای مقاومت و از هر نیرویی که با او همراهی نکند خشمگین است.

وی گفت: در دورانی که آمریکا تصمیم گرفت از قدرت نیابتی خود یعنی تروریست‌ها استفاده کند و خود در کنار، نظاره‌گر باشد و آن‌ها را از نظر تسلیحات و پشتیبانی هوایی حمایت کند، اما دیدید آن قدرتی که توانست نقشه شوم آمریکا را در منطقه برهم زند و این نقش را نقش‌برآب کند، نیروهای مسلح ایران، ملت‌های منطقه و به‌ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

روحانی با بیان اینکه امروز آسمان ایران به‌ برکت وجود پدافند هوایی ارتش امن است، تصریح کرد: امروز دریای ما به برکت وجود سپاه و ارتش امن است؛ به همین دلیل آمریکا ثبات و امنیت منطقه را نمی‌خواهد، این کشور امروز نمی‌خواهد ایران قدرت داشته باشد.

وی ادامه داد: سپاه پاسداران در زمینه مبارزه با تروریسم قدم‌های مهمی را برداشته و امروز اگر مشاهده می‌کنیم که دستان تروریسم بسته شده به‌خاطر حضور قدرتمندانه ارتش و سپاه است.

روحانی به رژه خدمت در مناطق سیل‌زده اشاره کرد و گفت: من از ارتش جمهوری اسلامی ایران تشکر می‌‎کنم که به‌دلیل وجود سیل در برخی از استان‌های کشورمان به جای برگزاری رژه نظامی، رژه خدمت و امدادرسانی را برگزار کرده‌اند.

وی به نقش مؤثر ایران در تأمین امنیت منطقه اشاره کرد و افزود: مردم منطقه و کشورهای مسلمان بدانید نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه برابر شما قرار نمی‌گیرد، بلکه برابر متجاوزان قرار می‌گیرند و بدانید نیروهای مسلح از امنیت منطقه دفاع می‌کنند.

رئیس‌جمهور ادامه داد:‌ ملت‌های منطقه قرن‌ها برادرانه در کنار یکدیگر زندگی کرده‌اند و حق همسایگی و حُسن هم‌جواری داشته‌اند و اگر هم مشکلی هست از سوی دیگران است؛ لذا باید در کنار هم باشیم و منطقه را از حضور متجاوزان پاک کنیم. همچنین صهیونیست‌ها را که در  70 سال گذشته مشغول جنایت در این منطقه هستند به عقب برانیم تا ملت فلسطین و ملت‌های بزرگ منطقه را به حق تاریخی خودشان با کمک همدیگر و با برادری یکدیگر برسانیم که قطعاً در این راه پیروزی نهایی از آن حق است.

انتهای پیام/4079/پ

http://ana.ir/i/374605
روحانی قانون اقدام متقابل علیه آمریکا را برای اجرا ابلاغ کرد

روحانی قانون اقدام متقابل علیه آمریکا را برای اجرا ابلاغ کرد

نفت خود را با روش‌های مختلف به فروش می‌رسانیم

نفت خود را با روش‌های مختلف به فروش می‌رسانیم

نمایش‌های رسانه‌ای راه مبارزه با استکبار نیست

نمایش‌های رسانه‌ای راه مبارزه با استکبار نیست

فرمانده کل سپاه با امیر سرلشکر موسوی دیدار کرد

فرمانده کل سپاه با امیر سرلشکر موسوی دیدار کرد

رئیس‌جمهور به خوزستان و لرستان سفر می‌کند

رئیس‌جمهور به خوزستان و لرستان سفر می‌کند

ارتش و سپاه خادم ملت هستند

ارتش و سپاه خادم ملت هستند

29 فروردین یادآور مجاهدت‌های دلیرمردان ارتشی است

29 فروردین یادآور مجاهدت‌های دلیرمردان ارتشی است

پرواز جنگنده‌ بمب‌افکن‌های ایرانی «کوثر» در روز ارتش

پرواز جنگنده‌ بمب‌افکن‌های ایرانی «کوثر» در روز ارتش

صدور دستور ارتش انقلابی توطئه دشمنان را خنثی کرد

صدور دستور ارتش انقلابی توطئه دشمنان را خنثی کرد

پل اصلی پلدختر مرمت شد/ برگزاری رژه امدادرسانی در لرستان

پل اصلی پلدختر مرمت شد/ برگزاری رژه امدادرسانی در لرستان

امروز ارتش نماد خدمت است

امروز ارتش نماد خدمت است

ارتش جمهوری اسلامی ایران نقطه اقتدار و امنیت کشور است

ارتش جمهوری اسلامی ایران نقطه اقتدار و امنیت کشور است

ارتشی‌ها با بنیان‌گذار کبیر انقلاب تجدید میثاق کردند

ارتشی‌ها با بنیان‌گذار کبیر انقلاب تجدید میثاق کردند

نیروهای مسلح در ماجرای سیل گوشمالی خوبی به دشمنان دادند

نیروهای مسلح در ماجرای سیل گوشمالی خوبی به دشمنان دادند

تعداد اخبار امروز گروه : 2 خبر