يكشنبه  05  خرداد  1398
پنجشنبه , 19 مهر 1397 ساعت 22:18

شهرداران عضو شورای سازمان شهرداری‌ها و دهياری‌ها كشور انتخاب شدند

مراسم ششمين دوره انتخابات شهرداران عضو شورای سازمان شهرداری‌ها و دهياری‌های كشور صبح چهارشنبه 18 مهرماه با حضور شهرداران منتخب استان‌ها تشكيل شد.

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی خبرگزاری آنا از وزارت کشور، مراسم ششمين دوره انتخابات شهرداران عضو شوراي سازمان شهرداری‌ها و دهياری‌های كشور صبح چهارشنبه 18 مهرماه با حضور شهرداران منتخب استان‌ها تشكيل شد.

در این انتخابات که در سالن اجتماعات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برگزار شد در ابتدا مسعود نصرتی معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور طی سخنانی آخرین اقدامات و برنامه‌های سازمان را تشریح نمود و سپس حیات رئیسه نظارت بر انتخابات متشکل از پنج شهردار منتخب استان‌ها در جایگاه قرار گرفتند.

در ادامه ۲۵ نفر از شهرداران منتخب استان‌ها نامزدی خود برای عضویت در شورای سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور را اعلام و سوابق کاری و برنامه‌های پیشنهادی خود را در این زمینه اعلام نمودند.

سپس برای نخستین بار انتخابات شهرداران عضو شورای سازمان به‌صورت الکترونیکی انجام شد و با رأی ۵۹ شهردار منتخب استان‌های حاضر در جلسه، سه عضو اصلی شورای سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برگزیده شدند که عبارت بودند از: قدرت اله نوروزی شهردار اصفهان با ۱۸ رأی، ایرج شهین باهر شهردار تبریز با ۱۷ رأی و عباس ملک‌زاده شهردار صدرا از استان فارس با ۱۶ رأی.

سه عضو علی‌البدل شورای سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور نیز انتخاب شدند که عبارت‌اند از: عبدالقاسم پربار شهردار زاهدان با ۱۴ رأی، شهرام شهابی شهردار پره سر از استان گیلان با ۱۳ رأی، غلامحسین اسدی زاده شهردار ایذه از استان خوزستان با هشت رأی. شایان ذکر است آرای رحیم جافری شهردار شهرضا از استان اصفهان هم هشت رأی بود که با قرعه‌کشی توسط رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اسدی زاده شهردار ایذه به عنوان نفر سوم علی‌البدل انتخاب شد.

به موجب اساسنامه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، شورای سازمان ازجمله ارکان سازمان است و متشکل از معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور به عنوان رئیس شورا، نماینده سازمان برنامه و بودجه کشور و سه نفر از شهرداران کشور به انتخاب شهرداران است.

انتهای پیام/

http://ana.ir/i/317390
رعایت مُرّ قانون در صدور حکم شهرداران سرلوحه کار وزارت کشور است

رعایت مُرّ قانون در صدور حکم شهرداران سرلوحه کار وزارت کشور است

شورای شهر تهران در انتخاب شهردار نگاه به درون داشته باشد

شورای شهر تهران در انتخاب شهردار نگاه به درون داشته باشد

قراردادهای بالای 250 میلیون تومان در شهرداری تهران منتشر می‌شود

قراردادهای بالای 250 میلیون تومان در شهرداری تهران منتشر می‌شود

رویکرد‌های شورای شهر تناسبی با نگرانی‌های مردم ندارد

رویکرد‌های شورای شهر تناسبی با نگرانی‌های مردم ندارد

تعداد اخبار امروز گروه : 0 خبر