سه شنبه  31  اردیبهشت  1398
پنجشنبه , 19 مهر 1397 ساعت 15:20

وزیر کشور در دیدار با همتای ترکیه‌ای:

مسائل منطقه باید توسط خود کشورهای منطقه حل‌وفصل شود

وزیر کشور در دیدار با همتای ترکیه‌ای خود با اشاره به حوادث منطقه و حضور نیروهای خارجی تأکید کرد: مسائل منطقه باید توسط خود کشورهای منطقه حل‌وفصل شود.

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی در جریان سفر به آنکارا با استقبال «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه وارد محل وزارت کشور ترکیه شد.

پیش از برگزاری نشست هیأت‌های عالی‌رتبه دو کشور، رحمانی فضلی و سویلو در محل دفتر وزیر کشور ترکیه دیدار و گفتگو کردند.

رحمانی فضلی در این دیدار در سخنانی با بیان اینکه این نشست‌ها می‌تواند در تقویت همکاری‌های دو کشور مؤثر باشد، اظهار کرد: رؤسای جمهور دو کشور تاکنون بیش از هفت بار با یک‌دیگر گفتگو و جلسه داشته‌اند که این تماس‌ها و دیدارها اراده تهران و آنکارا را در گسترش روابط، به‌خوبی نشان می‌دهد و این جزء بیشترین روابط در بین کشورهای منطقه است.

وی در ادامه افزود: مسائل منطقه‌ای می‌تواند از موارد همکاری‌های مشترک وزارت‌خانه‌های دو کشور باشد که باید بر موضوع‌های موردعلاقه گفتگو کرده و به تفاهم برسیم تا همکاری‌های مشترک داشته باشیم.

وزیر کشور تصریح کرد: ما اگر روابط‌‌مان را در منطقه تقویت کنیم و اراده ما بر این باشد که با توجه به کشورهای منطقه همکاری‌های آن‌ها را هم جلب کنیم از این‌رو می‌توانیم از ظرفیت‌های منطقه‌ای در حوزه‌های امنیتی، سیاسی و اقتصادی استفاده کنیم.

رحمانی فضلی با اشاره به حوادث منطقه و حضور نیروهای خارجی تأکید کرد: معتقدیم مسائل منطقه باید توسط خود کشورهای منطقه حل‌وفصل شود.

وی با بیان اینکه ترکیه را کشوری مؤثر و مهم در منطقه می‌دانیم، گفت: امیدواریم این نشست‌ها موجب تقویت همکاری‌ها و بهبود زندگی مردم دو کشور و مردم منطقه شود.

انتهای پیام/4079/پ

 

http://ana.ir/i/317327
پشت پرده افتتاح مرکز فرهنگی اروپایی در مناطق محروم قم

پشت پرده افتتاح مرکز فرهنگی اروپایی در مناطق محروم قم

 ابتکار دستگاه دیپلماسی در برگزاری نشست سه‌جانبه منطقه‌ای/ مصداق «مهار آمریکا» در تاریخ معاصر کشور

ابتکار دستگاه دیپلماسی در برگزاری نشست سه‌جانبه منطقه‌ای/ مصداق «مهار آمریکا» در تاریخ معاصر کشور

تعداد اخبار امروز گروه : 1 خبر