سه شنبه  28  خرداد  1398
چهارشنبه , 18 مهر 1397 ساعت 19:06

وزیر کشور:

تلاش می‌کنیم هزینه ویزای اربعین را کاهش دهیم

وزیر کشور گفت: قیمت ویزا به دلیل بالا رفتن نرخ ارز افزایش داشته که همچنان تلاش می‌کنیم قیمت آن را کاهش دهیم.

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شرایط زیرساختی، خدماتی و تأمین امنیت مرزهای کشور جهت برگزاری مراسم اربعین حسینی نسبت به سال گذشته بهتر است، از آمادگی کامل نیروهای امدادی و خدماتی برای تأمین امکانات مورد نیاز زائران خبر داد و گفت: هزینه زائران از نظر پرداخت حق بیمه و... تغییری نداشته و تنها تغییر قیمت مربوط به هزینه دریافت ویزای عراق آن هم به دلیل تغییرات قیمت ارز بوده که اقداماتی از همان ابتدا برای کاهش این رقم انجام شد که  با همکاری بانک مرکزی ارز هشت هزار تومانی برای پرداخت ویزای عراق تعیین شد که البته همچنان در تلاشیم این رقم را کاهش دهیم.

وی درباره سهمیه‌بندی بنزین نیز گفت: سهمیه‌بندی بنزین هنوز مطرح نیست. قاچاق سوخت در جلسه شورای امنیت کشور و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مورد بررسی قرار گرفت و وزارت نفت و استانداران مرزی گزارشی از روند قاچاق سوخت ارائه دادند که حکایت از این داشت که روزانه بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون لیتر در روز قاچاق سوخت انجام می‌گیرد که در مجموع ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار کارت سوخت از اقصی نقاط کشور به شهرهای مرزی منتقل می‌شوند که قاچاق سوخت از طریق این کارت‌ها صورت می‌گیرد، بنابراین پیشنهاد این بود که مجدد این کارت‌ها را احیا کنیم که این کارت‌ها توسط صاحبان آن‌ها و در مناطق فعالیت خودشان استفاده شود تا این یکی از روش‌های باشد که مانع قاچاق سوخت شود.

وزیر کشور در پاسخ به این سؤال که آیا شهرداران شامل قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان می‌شوند یا خیر گفت: شورای عالی استان‌ها و شهرداری تهران تفسیر حقوقی از این موضوع داشتند و ما برای اینکه حقوق شهرداران حفظ شود همه راه‌هایی را که می‌توانیم به قطعیت برسیم، طی خواهیم کرد. اکنون دیوان محاسبات و سازمان بازرسی نظرات خود را اعلام کردند و همچنین ما از معاونت حقوقی ریاست جمهوری و سازمان اداری و استخدامی نظرشان را خواسته‌ایم که هنوز جواب ندادند اما به‌طورکلی اگر مجبور باشیم به مجلس استفساریه ارائه خواهیم کرد.

رحمانی‌فضلی در پاسخ به این سؤال که چه تعداد از استانداران شامل قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان می‌شود، بیان کرد: تعداد ۱۴ استاندار شامل قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان می‌شوند که با هماهنگی‌های انجام‌شده نیت ما این است که انتخاب استانداران جدید با اولویت معاونان فعلی استانداران باشد چرا که با انتخاب استاندار جدید به‌طور طبیعی سلسله تغییراتی در معاونت‌ها و فرمانداری‌ها صورت می‌گیرد. بنابراین تصمیم گرفتیم با اولویت از معاونان استانداری‌ها در این جایگاه استفاده کنیم، حدود ۳۰ نفر را در فهرستی به رئیس‌جمهور ارائه کرده‌ایم تا ایشان سوابق این افراد را بررسی کرده و نظرات خود را ارائه کنند تا پس از آن افراد مورد نظر را به هیئت دولت معرفی کنیم.

انتهای پیام/4071/پ

 

http://ana.ir/i/317184
لحظه‌ای از توطئه‌های دشمنان و رفع مشکلات مردم غفلت نمی‌کنیم

لحظه‌ای از توطئه‌های دشمنان و رفع مشکلات مردم غفلت نمی‌کنیم

تلاش می‌کنیم مرز خسروی برای زائران اربعین بازگشایی شود

تلاش می‌کنیم مرز خسروی برای زائران اربعین بازگشایی شود

54 نفر از مدیران وزارت کشور در صف خروج

54 نفر از مدیران وزارت کشور در صف خروج

جمالی‌نژاد، عضو کمیته پدافند غیرعامل وزارت کشور شد

جمالی‌نژاد، عضو کمیته پدافند غیرعامل وزارت کشور شد

تعداد اخبار امروز گروه : 0 خبر