310438
يكشنبه  29  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سه شنبه , 17 مهر 1397 ساعت 18:24

رئیس‌ شورای عالی انقلاب فرهنگی:

همت دانشگاه و مراکز پژوهشی تأمین‌کننده نیازهای تولید است/ نحوه شناسایی استعدادهای درخشان تغییر کرد

رئیس‌ شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با تلاش مضاعف و همت مراکز دانشگاهی و پژوهشی، بخش مهمی از نیازهای اساسی بخش تولید تأمین خواهد شد.

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر سه‌شنبه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، افزود: کمک‌های بزرگی که دانشگاه‌ها در دوران دفاع مقدس انجام دادند، نشان می‌دهد که با تلاش مضاعف و همت مراکز دانشگاهی و پژوهشی، بخش مهمی از نیازهای اساسی بخش تولید تأمین خواهد شد.

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی با تشریح توطئه‌ها و برنامه‌های هیئت حاکمه آمریکا و چند دولت دیگر برای انتشار اخبار جعلی و جنگ روانی با هدف ایجاد یاس و نگرانی در مردم؛ بازگشایی دانشگاه‌ها را فرصت بزرگی برای روشنگری و امیدبخشی بیشتر به جامعه خواند و بر نقش مهم دستگاه‌های فرهنگی در این مقطع تأکید کرد.

در ادامه این جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، اعضا با بحث پیرامون موضوع نحوه مشارکت بیشتر دانشگاه‌ها در حل مشکلات کشور، تأکید کردند: امروز در بخش‌های زیادی در مجموعه دانشگاهی پیشرفت‌های قابل قبولی به دست آمده و توانمندی‌های درخور تحسینی در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور وجود دارد و نظر به شرایطی که اکنون کشور در آن قرار دارد و با توجه به توطئه‌های دشمنان، ضرورت دارد که از ظرفیت علمی و توان دانشگاهی و دانشمندان و مراکز تحقیقاتی بیشتر و بهتر استفاده شود.

پس از طرح نظرات تعدادی از اعضا در این‌باره، با جمع‌بندی رئیس‌جمهور و نظر شورا، مقرر شد در اسرع وقت مجموعه توان دانشگاهی، در جهت رفع نیازهای دارای فوریت و اولویت کشور در بخش‌های مختلف علمی، صنعتی و کشاورزی و حتی موضوعات مختلف اجتماعی و اقتصادی کشور مورد توجه قرار گیرد. بر این اساس مجموع پیشنهاد‌های اساتید دانشگاه‌ها و صاحبان فکر جمع‌بندی شده و به مجموعه نظام و به‌ویژه دستگاه‌های اجرایی و دولت ارائه خواهد شد.

بر این اساس نظرات مجموعه دانشگاهی و تحقیقاتی کشور، در بخش‌هایی که احیاناً فناوری‌هایی موردنیاز برای ساخت دستگاه‌های گوناگون تولیدی در داخل وجود دارد، به‌ویژه اگر در بخش‌های جزئی وابستگی به خارج وجود دارد، در اولویت قرار گرفته و برای ساخت مانده این قطعات مرتبط با فناوری‌های مورد نیاز کشور، از ظرفیت دانشمندان، محققین و فناوران داخل کشور بهره گرفته شود.

طرح بسیج دانشگاه‌ها در زمینه ارائه راه‌حل و راهکار برای حل مشکلات کشور، با کمک معاون علمی رئیس‌جمهور، وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی با لحاظ موضوعات اولویت‌دار پیگیری شده و نظرات ارائه‌شده مورد استفاده دستگاه‌های مرتبط قرار خواهد گرفت و این موضوع با اولویت پیگیری و اجرا خواهد شد.

در این جلسه همچنین ادامه موضوع اساسنامه سازمان پرورش استعدادهای درخشان که در جلسه قبل آغاز شده بود، مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب اعضا رسید. بر این اساس نحوه شناسایی استعدادهای درخشان و تیزهوشان در این اساسنامه تعیین شد و با قوت و کیفیت بیشتر و بهتر از قبل از طریق این سازمان در سراسر کشور انجام خواهد شد تا شناسایی، پرورش و نهایتاً شکوفایی و به بار نشستن این استعدادها از طریق مدارس و بعدها دانشگاه‌های کشور به شکل بهتری از طریق این سازمان حمایتگر نخبگان انجام شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ سند 2030 لغو شد

مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ سند 2030 لغو شد

خطای رئیس جمهور آمریکا، مسلمانان را در موضوع قدس و فلسطین متحدتر کرد

خطای رئیس جمهور آمریکا، مسلمانان را در موضوع قدس و فلسطین متحدتر کرد

جهانگیری درگذشت عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی را تسلیت گفت

جهانگیری درگذشت عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی را تسلیت گفت

تبریک انتصاب دکتر طهرانچی به ریاست دانشگاه آزاد اسلامی

تبریک انتصاب دکتر طهرانچی به ریاست دانشگاه آزاد اسلامی

نظرات

محمد اسلامی، سرپرست جدید وزارت راه کیست؟

جهانگیری: اجازه برکناری منشی خودم را هم ندارم/ کرباسچی: جای تو بودم در کابینه نمی‌ماندم

لایحه‌ای برای تغییر اساس سنجش در دانشگاه

لاریجانی و انتخابات 1400

وزیر راه و شهرسازی استعفا کرد

رضا رحمانی سرپرست جدید وزارت صمت شد

اسکندر مؤمنی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر شد

طیب‌نیا به دولت باز می‌گردد؟

بدعت در قانونگذاری یا تفسیر به رأی قانون اساسی؟

محمد اسلامی سرپرست جدید وزارت راه و شهرسازی شد

انتقاد شدید عضو فراکسیون امید از روحانی در معرفی وزرا

جهانگیری: اجازه برکناری منشی خودم را هم ندارم/ کرباسچی: جای تو بودم در کابینه نمی‌ماندم

اقدام مشکوک انگلیس برای تشویق ایران برای پیوستن به FATF

افشای پشت پرده سفر دولتی‌ها به قم

محمد اسلامی، سرپرست جدید وزارت راه کیست؟

مهلت FATF اثری در اقتصاد کشور ندارد

طیب‌نیا به دولت باز می‌گردد؟

پذیرش FATF احتمال جنگ علیه ایران را افزایش می‌دهد

مرز خسروی باز نمی‌شود/ سومار به کمک مهران می‌آید

وزیر راه و شهرسازی استعفا کرد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه