چهارشنبه  05  تیر  1398
شنبه , 14 مهر 1397 ساعت 19:47

دبیر ستاد مرکزی اربعین:

فرآیند صدور روادید از امروز آغاز می‌شود

دبیر ستاد مرکزی اربعین با اعلام خبر آغاز رسمی صدور روادید اربعین گفت: روادید کسانی که ثبت‌نام کرده‌اند ۲۴ ساعته آماده خواهد شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از وزارت کشور، نصیر عبدالمحسن که به‌تازگی به عنوان کاردار دولت بغداد در ایران معرفی شده است، برای بررسی و اعلام آخرین برنامه‌های دولت عراق در خصوص صدور روادید اربعین با دبیر ستاد مرکزی اربعین دیدار و گفت‌گو کرد.

عبدالمحسن با بیان اینکه هدف ما تسهیل امور زائران گفت: حدود 25 نیروی پشتیبانی در سفارت و تعداد 140 نفر نیرو نیز در دفاتر موقت مستقر شده‌اند تا روند صدور روادید را سریع‌تر و آسان‌تر کنند.

وی افزود: بر اساس آمار از دفاتر ۲۰‌گانه و چهار کنسولگری فعال، در حدود 45 هزار پاسپورت ثبت‌نام شده است که به‌زودی روادید آنها آماده خواهد شد.

کاردار جدید سفارت عراق اظهار کرد: به منظور جلوگیری از هرگونه وقفه در کار، تمام دفاتر صدور روادید به صورت شبانه‌روزی فعال خواهند بود.

عبدالمحسن ضمن اشاره به وقفۀ ایجادشده در صدور روادید گفت: تا ساعات آینده روند صدور روادید آغاز خواهد شد و از فردا روادید ثبت‌نام‌کنندگان آماده تحویل خواهند بود.

وی در خصوص اتباع خارجی حاضر در ایران، تصریح کرد: همانند سال گذشته به عراقی‌های مقیم ایران روادید صادر خواهد شد و همچنین افغانستانی‌های مقیم ایران هم بر اساس سازوکارهای مورد توافق و در چارچوب توافقات انجام‌شده با ایران روادید حضور در مراسم اربعین را دریافت خواهند کرد.

در ادامه این نشست شهریار حیدری دبیر ستاد مرکزی اربعین ضمن ابراز خشنودی از حضور نصیر عبدالمحسن در این سمت گفت: با توجه به سابقه فعالیت و مسئولیت‌های شما در ایران و با این میزان از تجربه به‌خوبی مسائل را می‌توان حل کرد.

وی ضمن تشکر از حضور به موقع دفاتر موقت و نیروهای پشتیبانی اظهار کرد: این گروه کمال همکاری را با سازمان حج و زیارت داشته‌اند.     

حیدری تأکید کرد: سفیر عراق روز سه‌شنبه گذشته تهران را ترک کرده است و به همین دلیل نیاز به مسئولی بود که دستور صدور روادید را به دفاتر و کنسولگری صادر کند که خوشبختانه با حضور کاردار جدید این کشور امروز این دستور به مسئولان دفاتر و کنسولگری‌ها صادر شد و روند صدور روادید از امروز عصر به‌طور رسمی آغاز خواهد شد که ان‌شاءالله ظرف مدت 24 ساعت روادید افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند، آماده خواهد شد.

گفتنی است با پایان مأموریت راجح الموسوی سفیر عراق در تهران، وی روز سه‌شنبه گذشته تهران را ترک کرد و نصیر عبدالمحسن به عنوان کاردار جدید بغداد در تهران منصوب شد.

انتهای پیام/پ

http://ana.ir/i/316018
امضای تفاهم‌نامه با مسئولان عراقی برای سهولت تردد زوار اربعین

امضای تفاهم‌نامه با مسئولان عراقی برای سهولت تردد زوار اربعین

صدور ویزای رایگان اربعین برای بیش از 40 هزار نفر

صدور ویزای رایگان اربعین برای بیش از 40 هزار نفر

جزئیات برنامه‌های وزارت کشور برای رفاه زائران اربعین 97

جزئیات برنامه‌های وزارت کشور برای رفاه زائران اربعین 97

تعداد اخبار امروز گروه : 0 خبر