59624
شنبه  24  آذر  1397
چهارشنبه , 16 اسفند 1396 ساعت 16:25

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشورمطرح کرد؛

ابلاغ ساختار جدید فرمانداری ها به 16 استان

جواد ناصریان در همایش استانداران، مدیران کل سیاسی و فرمانداران سراسر کشور گفت: در گذشته دستورالعملی برای انتخاب فرمانداران نداشته ایم ولی با همکاری حوزه سیاسی وزارت کشور، این دستورالعمل را تهیه و به تصویب شورای عالی اداری رسانده ایم.

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی خبرگزاری آنا، جواد ناصریان در همایش استانداران، مدیران کل سیاسی و فرمانداران سراسر کشور با اشاره به اینکه وزیر کشور منبعث از دستور رئیس جمهور، دستور داده اند که از تعداد بیشتری از بانوان در سمت های مدیریتی استفاده شود اظهار کرد: هم اکنون حدود 510 خانم سمت های مدیریتی و سرپرستی دارند اما باید تلاش بیشتری کنیم که تعداد بیشتری از بانوان در سمت های مدیریتی خدمت کنند.
وی در ادامه بیان کرد: از 26 هزار نیروی وزارت کشور، 80 درصد را مردان و 20 درصد را بانوان تشکیل می دهند در حالی که 90 درصد سمت های مدیریتی در اختیار مردان و 10 درصد در اختیار بانوان است.

ناصریان همچنین با اشاره به اینکه از سال 93 ساختار فرمانداری ها بازنگری کامل شد تصریح کرد: ساختار جدید فرمانداری ها را به 16 استان ابلاغ کرده ایم و بزودی این ساختار به 15 استان دیگر ابلاغ می شود. در بازنگری ساختار فرمانداری ها، 134 معاون فرماندار و 55 رئیس اداره و رئیس کل را اضافه کرده ایم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور خاطرنشان کرد: ما در گذشته دستورالعملی برای انتخاب فرمانداران نداشته ایم ولی با همکاری حوزه سیاسی وزارت کشور، این دستورالعمل را تهیه و به تصویب شورای عالی اداری رسانده ایم. فرمانداران دولت دوازدهم هم براساس همین دستورالعمل انتخاب شده اند.

وی همچنین اظهار داشت: وزارت کشور پیگیر دستورالعمل انتصاب مدیران حرفه ای بود. شما فرمانداران ارزیابی دقیقی از وضعیت نیروی انسانی خود داشته باشید و افرادی را برای سمت ها معرفی کنید که شرایط لازم را داشته باشند و در جذب نیرو دقت لازم را داشته باشید.

ناصریان با اشاره به اینکه پیش از این به توانمندسازی نیروی انسانی کمتر توجه شده بود افزود: ما دستورالعمل لازم در این زمینه را فراهم کرده و ابلاغ خواهیم کرد. فرمانداران به موضوع آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی خود توجه کافی را داشته باشند.

ناصریان در پایان گفت: به فرمانداران توصیه می کنم که جلسات شورای اداری شهرستان ها را منظم و به موقع برگزار کنند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه