36800
يكشنبه  29  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

شنبه , 23 دی 1396 ساعت 13:34

سخنگوی وزارت کشور:

رویکرد وزارت کشور، صیانت از حقوق مردم است

سخنگوی وزارت کشور گفت: رویکرد وزارت کشور، صیانت از حقوق مردم است. از ابتدای دولت تدبیر و امید تا امروز حدود 43 هزار تجمع را شاهد بوده‌ایم که تعدادی با مجوز و تعدادی هم بدون مجوز بوده‌است.

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی خبرگزاری آنا، سیّد سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در جلسه شورای معاونین وزارت کشور، مباحث مختلفی مطرح و جمع‌بندی شد. یکی از محورها، ارتباط بیشتر و تعامل دوایر وزارت کشور و فرمانداری‌ها با علما و مراجع بود که مقرر شد مستمراً گزارشاتی را برای مراجع معظّم ارسال کنیم.

وی ادامه داد: موضوع دستیاران ستادی که یکی از مصوبات دولت برای جوان‌گرایی و شایسته سالاری بود، وزارت کشور 44 نفر که در آزمون سراسری پذیرفته شده بودند را به عنوان دستیار ستادی جذب کرد و جلسات آموزشی هم برای آنها برگزار شده است.

سامانی خاطر نشان کرد: مقرر شد از تمامی این افراد آزمون جامعی گرفته شود تا توان علمی و عملی آنها احراز شود. امیدواریم با جذب این نیروها و شروع به کار آنها بتوانیم این رویکرد جدید دولت را در عمل هم شاهد باشیم.

سخنگوی وزارت کشور خاطر نشان کرد: از مسئولین مختلف کشور خواهش می‌کنم در ارتباط با تصمیمات و اقدامات مختلف، تا قبل از قطعی شدن، آنها را رسانه‌ای نکنیم. اگر طرحی هست که هنوز مصوب نشده طرح نکنیم تا منجر به تشویش اذهان عمومی نشود. این نافی مشورت گرفتن از صاحبنظران نیست.

وی تصریح کرد: در ارتباط با انتخابات الکترونیکی تجربه بسیار خوبی را در انتخابات شوراها داشتیم. برخی انجمن‌های صنفی درخواست داشتند که انتخابات داخلی خود را به صورت الکترونیک داشته باشند که وزارت کشور، اعلام آمادگی می‌کند که هر نوع تشکل صنفی که با انتخابات ارکان آنها مشخص می‌شود انتخابات آنها الکترونیکی برگزار شود.

سامانی بیان داشت: در ارتباط با ناآرامی‌ها، در هیات وزیران مصوب شد گزارش و تحلیل جامعی از ابعاد مختلف بین‌المللی و داخلی، امنیت ملی، اقتصادی و جامعه شناختی تحلیلی از سوی وزارت کشور تهیه شود که این در دست تهیه است و در مهلت یک هفته‌ای که دولت تعیین کرده آن را آماده کنیم.

وی تاکید کرد: در ارتباط با بحث فرهنگ ایثار و شهادت مقرر شد شورایی در استان‌ها داشته باشیم که مسائل مربوط را پیگیری کنند.

وی تصریح کرد: بنای ما این است که در ارتباط با اقتصاد مقاومتی جلسه‌ای گذاشته شود تا وظیفه دستگاه‌ها از جمله صداوسیما در ارتباط با آن مشخص شود.

سامان بیان داشت: جابجایی فرمانداران خیلی وقت است شروع شده و حکم تعداد زیادی از آنها هم صادر شده است. در مراحل پایانی تغییر استانداران هستیم. ارزیابی عملکرد استانداران در وزارت کشور یک امر مقطعی نیست و نمی‌شود پرونده ارزیابی را بست. این همیشه باز است. تلاش می‌شود تا پایان بهمن‌ماه بحث فرمانداری‌ها نهایی شود.

سخنگوی وزارت کشور خاطر نشان کرد: رویکرد وزارت کشور، صیانت از حقوق مردم است. از ابتدای دولت تدبیر و امید تا امروز حدود 43 هزار تجمع را شاهد بوده‌ایم که تعدادی با مجوز و تعدادی هم بدون مجوز بوده است.

سامانی در مورد پیگیری استیضاح وزیر کشور از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس اظهار داشت: موضع ما استقبال از تحقق قانون اساسی و تعامل با دستگاه‌های قانونی است.

سخنگوی وزارت کشور اظهار داشت: استانداری تهران مکلف شده تا مسائل و دغدغه‌های خانواده‌های خدمه نفتکش ایرانی را پیگیری کند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

محمد اسلامی، سرپرست جدید وزارت راه کیست؟

پشت پرده تقابل نوبخت و جهانگیری در آستانه معرفی وزرای دولت روحانی

مشکل تحریم است نه مدیران دولتی/ دولت به تأمین کالاهای اساسی متعهد است

لایحه‌ای برای تغییر اساس سنجش در دانشگاه

اسکندر مؤمنی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر شد

وزیر راه و شهرسازی استعفا کرد

الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت آینده ما را روشن می‌کند/ ژاپن هم طرح 100 ساله پیشرفت داشت

تدوین لایحه جامع انتخابات در مراحل پایانی است/ سعی می‌کنیم به انتخابات 98 برسد

طیب‌نیا به دولت باز می‌گردد؟

لاریجانی و انتخابات 1400

محمد اسلامی، سرپرست جدید وزارت راه کیست؟

افشای پشت پرده سفر دولتی‌ها به قم

پذیرش FATF احتمال جنگ علیه ایران را افزایش می‌دهد

مرز خسروی باز نمی‌شود/ سومار به کمک مهران می‌آید

اقدام مشکوک انگلیس برای تشویق ایران برای پیوستن به FATF

وزیر راه و شهرسازی استعفا کرد

لایحه‌ای برای تغییر اساس سنجش در دانشگاه

مردم انتظار حل مشکلات اقتصادی از دولت دارند

مشکلات کشور فقط با تشکیل جلسه حل نمی‌شود

طیب‌نیا به دولت باز می‌گردد؟

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه